Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: zmiana koloru

  1. #1
    hubus20
    Gość

    Domyślnie zmiana koloru

    Witam.Otóż zajmuje się trochę obklejaniem aut wpadłem wkoncu na genialny pomysł na obklejenie mojej 156 Kolor to czarny mat+ białe fele.co o tym myślicie?

  2. #2
    CarFashion
    Gość

    Domyślnie

    Hubus, a może pomyśl o jakimś indywidualnym projekcie. Na folii można nadrukować wszystko albo ewentualnie połączyć trochę kolorów folii i zrobić jakąś fajną wizualizację

  3. #3
    hubus20
    Gość

    Domyślnie

    nie.ja własnie chciałbym jednym kolorem go obkleic i bedzie to pewnie czarny mat.Chociaz nie moge sobie tego wyobrazic i szukam kogos kto mi przerobi zdjecie na komputerze .

  4. #4
    Fifol
    Gość

    Domyślnie

    Widziałem czarną mat 159 z jakimś widebody kitem i średnio to się nadaje do użytkowania na codzień. Mat jakoś mi się nie podoba do jazdy normalnej Ale to twój wybór

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    A jeżeli chcesz zmienić kolor auta na inny, to dlaczego akurat folią?

    1. Obklejenie całego auta wyjdzie dużo drożej niż jego przemalowanie
    2. Folię trzeba wymienić co ok 5 lat, bo mimo wszystko się zużywa
    3. W przypadku zarysowania jakiegoś elementu będziesz musiał obklejać na nowo cały element
    4 I ostatni, najsilniejszy argument moim zdaniem- Nie wszystkie elementy okleisz. Wnętrza przy drzwiach, bagażniku i wiele innych pozostaną w starym kolorze i pewnie będą się odznaczać.
    Kiedyś na allegro była wystawiona GT obklejona folią carbonową (z daleka na zdjęciu wyglądało własnie jak mat), a oryginalny kolor był taki rudy. Moim zdaniem wyglądało to nieciekawie. Jakbym znalazł jeszcze tą aukcję to Ci podeślę.

    Jeżeli jesteś zdecydowany na zmianę koloru na czarny mat, to ja bym po prostu przemalował. Koszt ok 2000 zł. Oklejanie folią moim zdaniem ma sens tylko w przypadku elementów, zwłaszcza, gdy wchodzi w grę jakiś mało standardowy "kolor" np. carbon

    ot tyle moich rozważań

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post

    1. Obklejenie całego auta wyjdzie dużo drożej niż jego przemalowanie
    2. Folię trzeba wymienić co ok 5 lat, bo mimo wszystko się zużywa
    3. W przypadku zarysowania jakiegoś elementu będziesz musiał obklejać na nowo cały element
    1. wg mojej wiedzy jednak taniej wychodzi folia ( 3500 vs 5000+ )
    2.lakier też się zużywa ( odpryski itp )
    3.w przypadku zarysowania lakieru lakiernik też liczy za element

    i nie pisałem tego aby bronić folii ( bo mnie nie rusza )
    napisałem to co wiem i tyle








  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Aleks_K
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Poza tym kolega pisał że zajmuje sie oklejaniem aut, wiec watpie zeby ksoztowało go to 3000 + bo nie będzie chyba płacił sobie za robociznę ? Myśle że będzie to wyglądało ciekawe, pokażmy niemieckiej motoryzacji że Alfę również można zmienić ! Super pomysł jeżeli się zdecydujesz to czekam na zdjęcia

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    1. wg mojej wiedzy jednak taniej wychodzi folia ( 3500 vs 5000+ )
    2.lakier też się zużywa ( odpryski itp )
    3.w przypadku zarysowania lakieru lakiernik też liczy za element
    1. 5000 zł za przemalowanie auta? Skądś Ty wziął taką cenę...? Ja w rozmowie z lakiernikiem, który prowadzi własny zakład uzyskałem informacje, że cena zamknie się w granicach 2000 zł z małym kawałkiem. No chyba, że źle mnie poinformował
    2. Odpryski można zamalować raczej niedużym kosztem, zwłaszcza mając jakiegoś znajomego lakiernika (nie mówię, że każdy ma), ale myślę, że z większością da się dogadać
    3. tak, jakieś 200-250 zł/element. Ja za pomalowanie zaślepki spryskiwacza reflektoru płaciłem 30 zł. Po raz kolejny uważam, że można się dogadać z człowiekiem, jeżeli się chce i jeżeli się da.

    Cytat Napisał Aleks_K Zobacz post
    Poza tym kolega pisał że zajmuje sie oklejaniem aut, wiec watpie zeby ksoztowało go to 3000 + bo nie będzie chyba płacił sobie za robociznę
    3000+ to by go wyszedł koszt samej folii. odcinek 150x 10 cm kosztuje w granicach 13 zł mówię o folii 3M. Oczywiście zamawiasz dużo więcej żeby pozostało na zakładki i odpady.

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    1. 5000 zł za przemalowanie auta? Skądś Ty wziął taką cenę...? Ja w rozmowie z lakiernikiem, który prowadzi własny zakład uzyskałem informacje, że cena zamknie się w granicach 2000 zł z małym kawałkiem. No chyba, że źle mnie poinformował
    jak ktoś zrobi ci całe auto z 2000 to albo będzie sprayem z marketu malował
    albo masz takie znajomości o których ja mogę tylko śnić

    jak masz dobrego lakiernika który nawet nie za 2 ( co piszezsz ) ale 3 pomaluje dobrze całe auto to ja tam jadę ...

    - - - Updated - - -

    jeden element to średnio ok 300-500
    całe auto dobrze poniżej 5 - ja nie wierzę

    - - - Updated - - -

    abi - proszę daj namiar na lakiernika dobrego który całą GT zrobi dobrze poniżej nawet 3500 ( nie piszę już nawet o 5 )








  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    1. 5000 zł za przemalowanie auta? Skądś Ty wziął taką cenę...? Ja w rozmowie z lakiernikiem, który prowadzi własny zakład uzyskałem informacje, że cena zamknie się w granicach 2000 zł z małym kawałkiem. No chyba, że źle mnie poinformował
    2. Odpryski można zamalować raczej niedużym kosztem, zwłaszcza mając jakiegoś znajomego lakiernika (nie mówię, że każdy ma), ale myślę, że z większością da się dogadać
    3. tak, jakieś 200-250 zł/element. Ja za pomalowanie zaślepki spryskiwacza reflektoru płaciłem 30 zł. Po raz kolejny uważam, że można się dogadać z człowiekiem, jeżeli się chce i jeżeli się da.
    2000 PLN to kosztują dobre materiały lakiernicze na cały samochód. A czarny mat nie wybacza błędów - powierzchnia przed malowaniem musi być IDEALNIE równa - przygotowanie więc blachy pod całościowe malowanie w tym kolorze to jest masakra. Nie wiem, skąd tego lakiernika wytrzasnąłeś, ale jakby mi ktoś taką cenę podał za przemalowanie całego auta - to w życiu bym mu samochodu nie oddał. To oznacza bowiem pójście "po bandzie" - najtańsze materiały, malowanie na szybko, bez dokładnego demontażu większości elementów, auto po takim czymś będzie wyglądało przerażająco brzydko... I tu nie chodzi o to, że facet robi tanio, bo mieszka w jakimś Piździchowie Górnym. Chodzi o to, że MATERIAŁ KOSZTUJE


    3000+ to by go wyszedł koszt samej folii. odcinek 150x 10 cm kosztuje w granicach 13 zł mówię o folii 3M. Oczywiście zamawiasz dużo więcej żeby pozostało na zakładki i odpady.[/QUOTE]
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [147] Zmiana koloru nadwozia
    Utworzone przez drift-r w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 11:49
  2. zmiana koloru auta
    Utworzone przez hubus20 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 13:52
  3. Zmiana koloru podsufitki
    Utworzone przez Knd18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 01:28
  4. [145] Zmiana koloru podswietlenia
    Utworzone przez r0bertos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 21:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory