Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 78

Temat: Żarówki led H7 zamiast zwykłych

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Zakupiłem ostatnio w ramach testu H7 LED do mojej Julki (lampa z soczewką).
    Wnioski zaraz po montażu:
    - montaż banalnie prosty, wszystko mieści się w lampie
    - po włączeniu świateł słychać w kabinie wentylatory na żarówkach, po włączeniu silnika jest ok
    - lekko zakłócają sygnał radia
    - światło białe, kolor identyczny z dziennymi
    - linia odcięcia wydaje się taka sama, jak w standardowych żarówkach halognenowych
    - ilość światła z ok 4-5 m mierzona luksomierzem w tym samym punkcie: halogen 600 lx, led 1500 lx
    Poniżej film nagrany telefonem z mijania na LED i standardowymi drogowymi.
    Niestety aparat odmówił mi posłuszeństwa, ale być może w najbliższych dniach uda mi się zrobić parę zdjęć z zablokowaną ekspozycja aparatu w tym samym miejscu na LEDach i halogenach, aby można było porównać ilość światła.

    https://youtu.be/mGJVb2RM644

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Możesz powiedzieć dokładnie jakie żarówki kupiłeś ?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Witam

    Sam zastanawiałem się nad ledami lub lepszymi standardowymi H7 (obecnie m-tech za 5zł), z ledami widziałem że ludzie mają problemy (zakłócenia radia), ktoś zmienił w końcu z powrotem na standardowe z led ale nie mogę znaleźć tego filmiku, a jest https://www.youtube.com/watch?v=VnE9XuO1NnY

    Znalazłem niezły test Auto Świata http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...jlepiej/x8encm przynajmniej wszystko testowane jak należy w takich samych warunkach i zdecydowałem się na "Osram Original H7" jako najlepsze cena/jakość za niecałe 10zł szt (będę testował w przyszłym tygodniu)

    Jak ktoś chce coś mocniejszego to Ring +120% H7 http://allegro.pl/ring-zarowka-h7-12...876874002.html najmocniejsze z testu, z homologacją.

    Do podświetlenia wnętrza kupiłem zwykłe standardowe rurki C10W.

  5. #55
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa156bb Zobacz post
    Witam



    Jak ktoś chce coś mocniejszego to Ring +120% H7 http://allegro.pl/ring-zarowka-h7-12...876874002.html najmocniejsze z testu, z homologacją.
    .
    jak ktoś chce po kilku miesiącach wymieniać reflektory lub dawać do regeneracji odbłyśniki to jak najbardziej te żarówki będą super. Ludzie jeszcze widzę nie nauczyli się że nie ma coś z niczego. Nawet standardowa zwykła żarówka wypala po pewnym czasie odbłyśniki a co dopiero taka mocno wyżylowana która wytwarza dużo większą temperaturę . Niestety - coś za coś.... Po czasie to nawet i z taką super hiper żarówką reflektor będzie dawał dupiate światło - więc co - trzeba będzie założyć jeszcze mocniejszą? Błędne koło. Swoją drogą wyjęcie odbłyśnika soczewki wielu samochodach wiąże się z cięciem plastików i później ich spawaniem
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 17-12-2017 o 17:51

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Jakieś uzasadnienie? to żarówka 55W z homologacją nie 100W więc nie wiem czemu miała by bardziej stapiać odbłyśnik niż inne, ma po prostu inną konstrukcje dającą więcej światła i wypełnione xenonem.

    Chętnie dowiem się czegoś nowego, bo nikt nie zgłaszał problemów z tymi żarówkami.

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa156bb Zobacz post
    Jakieś uzasadnienie? to żarówka 55W z homologacją nie 100W więc nie wiem czemu miała by bardziej stapiać odbłyśnik niż inne, ma po prostu inną konstrukcje dającą więcej światła i wypełnione xenonem.

    Chętnie dowiem się czegoś nowego, bo nikt nie zgłaszał problemów z tymi żarówkami.
    Gdybyś poszukał i poczytał (nawet na naszym forum raz już o tym pisałem), wiedział byś dlaczego te żarówki nie są długotrwałym i dobrym rozwiązaniem na słabe światła.
    Tam masz tam do czynienia z drucikiem wolframowym, który został skrócony dla zwiększenia jego jasności. On się bardziej przez to nagrzewa i cała żarówka oddaje więcej ciepła. Jako, że jest on mocniej obciążony nie wytrzymuje tyle co żarówki "long life". Poza tym często pozbawia się żarówki filtra UV, który szybciej zużywa odbłyśnik i szkodzi szybkom z poliwęglanu (czyli takim, które ma 95% w miarę nowych aut na rynku).

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Oczywiście te mocniejsze żarówki będą miały krótszą żywotność i trochę więcej ciepła wytwarzały niż standardowe, wszystko się zgadza.

    Poproszę o link do tematu, bo nie znalazłem.

    Ja zawsze wybieram cena/jakość i padło na Osram Original które do mnie idą.

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tommy_BANG
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 1.9JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Też mocno myślałem nad ledami, na giełdzie widziałem fajne zestawy. Kręci mnie to jasne światło. Po obejrzeniu wszystkich filmów na necie, nadal myślę nad HIDami (mam ori spryski) jednak LEDy odpadły.

  10. #60
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    10

    Domyślnie

    Odgrzeje kotleta. Kupował ktoś H7 LED które się nadają nie zakłócają radia itp???? jak tak proszę o model

Podobne wątki

  1. [159] Czy żarówki bi-ksenonowe D1S będą pasować do 159? Gdzie kupujecie żarówki?
    Utworzone przez rysiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 21:17
  2. [147] Soczewki w zwykłych lampach
    Utworzone przez koniu031 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 22:12
  3. elementy zawieszenia q2 względem zwykłych jtd?
    Utworzone przez gutek.a4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 22:19
  4. [159] Czy elektryczne fotele będą pasować zamiast zwykłych?
    Utworzone przez Michał S. w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 20:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory