Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Lakier customowy do AF 159

  1. #1
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie Lakier customowy do AF 159

    Jeżdżę na co dzień 159 z 2011 roku. Auto fajne i myślę, że jeszcze trochę nim pojeżdżę. Byłem ostatnio za granicą i tam widziałem kilka modeli zrobionych lakierem cutomowym. Efekt był naprawdę dobry. Kupiłem nie tak dawno całkiem fajne alufelgi i taki lakierek super by się prezentował. Interesuje mnie kolor czerwony. No i mam dylemat, bo nie chciałbym przesadzić.
    Tutaj kilka moich typów:
    1. http://sklep.custom-shop.pl/lakiery-...wine-095l.html
    2. http://sklep.custom-shop.pl/kandy-kb...wine-095l.html
    3. http://sklep.custom-shop.pl/home/201-wild.html

    Który wam się najbardziej podobuje?

    Tutaj przykład fury z takim lakierem:

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	38155.jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	108.1 KB
ID:	183517  

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Kolory i efekt na pewno piękne, ale jak tak na szybko popatrzyłem na opis to tania taka zabawa nie będzie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    55

    Domyślnie

    Tani nie będzie, ale widząc co niektóre fury na polskich drogach, to pewna część kierowców nie narzeka na brak kasy. Powodzi im się dobrze. Też brałbym te czerwienie. Ewentualnie czerń, ale w przypadku AF czerwień jakby lepiej pasowała.
    Jeżeli Cię stać to inwestuj - bo efekt jest rewelacyjny!

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    to i tak o połówę tańszy lakier niż Rosso Competizione

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Maykee
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wroclove
    Auto
    GT 1.9JTD MB W126 '82 500sel
    Postów
    25

    Domyślnie

    Kolorki mega fajne. Pamietaj tylko ze jak kladziesz nowy lakier od razu jedz do rzeczoznawcy na wycene auta, w wiekszosci tych lakierow nie ma czegos takiego jak malowanie jednego elementu tylko malowanie całego boku. Niestety jak nie bedziesz mial wyceny a zdarzy Ci sie na parkingu przecierka a pan, który ci zrobil szkode bedzie w jakiejs slabej ubezpieczalni to wyplaca Ci jakies 500pln na jeden element. A dzieki wycenie unikniesz niemilych sytuacji przy wypalcie odszkodowania. Znam to z autopsji. Mam GT pomalowana w bialy xyralic i nieraz papiery od rzeczoznawcy ratowały mnie.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Rosso Competizione to chyba lakier 3 warstwowy z tego co kojarze, a te co podał kolega deluxtorpeda to lakiery candy. Może w stosunku 1L:1L Rosso Competizione wyjdzie drożej, ale w całości którą potrzeba na całe auto droższy będzie raczej candy.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Poszukaj kolorów motocyklowych w mieszalniach farb. Najlepiej jakies nowe "rocznikowo" fiszki z kolorami. Na bank znajdziesz coś ciekawego i będzie zapewne dużo taniej. Niestety - często kolory "na kozaku" są dwuwarstwowe i będzie drogo. Nie każdy lakiernik będzie chciał się podjąć malowania. Jeśli tak, to moim zdaniem wybulisz 10k za to...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Maykee
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wroclove
    Auto
    GT 1.9JTD MB W126 '82 500sel
    Postów
    25

    Domyślnie

    Wiekszosc lakierów motocyklowych opiera sie na xyralicu, jest to cos w rodzaju metalicu tylko ma inne ziarno, gestosc itd. Niestety jest bardzo drogi (na motor wystarczy okolo 100ml=400zl) Tak jak kolega wyżej psiał nie każdy lakiernik podejmie sie malowania ponieważ lakier trzeba klas po dlugosci auta warstwa po warstwie w tej samej odleglosci i kącie, zle bedzie trzymal reke efekt bedzie do dupy. Drugi problem jak pisałem wczesniej.... 3 problem cena, ja zapłaciłem za całe auto z robotą okolo 10k. Ale jesli Ci to niestraszne to naprawde warto!! Wśród innych aut w metalilcu xyralic będzie bardzo sie wyrózniał znacząco

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    A czy tego xyralica sie nie dodaje do lakieru bezbarwnego czasami a nie do bazy? Mam troche złotego xyralika od kumpla w buteleczce rozmieszanego z rozpuszczalnikiem. Na czarnym kolorze 1-2 kropelki max na 200ml lakieru. W słońcu wygląda bajeczka wtedy

    Pewnie są też bazy w ktorych składnikiem jest xyralic...

    Ta cena 400 co napisales to chyba jednak troszke za mało.. Znajomy wiem ze dał 750zl za 100ml

Podobne wątki

  1. lakier ??
    Utworzone przez bastersebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 20:45
  2. [159] Lakier
    Utworzone przez Bllondas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 19:53
  3. Lakier 612/A
    Utworzone przez lolix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 22:22
  4. [145] Lakier?
    Utworzone przez durro w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 06:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory