Strona 4 z 137 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #31
    marshall
    Gość

    Domyślnie

    b.pawelek nie przejmuj sie jesli juz by sie rzucali niebiescy do Ciebie to zawsze mozesz usunac "usterke" na miejscu a wymiana zarówek to całe 5min mimo wszytsko POLECAM !!!! mam 10000tyś i sa ładnie lekko niebieskie tak jak korczu pisze najwiecej spzredaje sie 6tyś to jest chyba najbardziej optymalne rozwiazanie

  2. #32
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    zarowka halogenowa ma trwałosc 300 godzin a Xenon 3000 tys godzin

    Powiem tak,jesli sie ktos juz zdecyduje na zamontowanie takiego zestawu to doceni go szybciej niz mysli.sami sie przekonajcie

  3. #33
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korczu
    takie zestawy posiadaja jak juz wczesniej napisałem atesty ISO9001:2000
    Tak sobie czytam i czytam i wszystko wyglada pieknie, ale chcialbym sie odniesc do zacytowanego tekstu.
    Pracuje w firmie ktora ma ISO 9001:2000, malo tego zajmuje sie ISO na codzien. To nie produkty posiadaja atesty ISO (notabebe ISO nie jest zadnym atestem), to firma posiada certyfikat ISO. W tym przypadku 9001: 2000 oznacza wdrozony system zarzadzania jakościa w firmie.
    Przy okazji auditow ISO, auditorzy nie sprawdzaja jakosci produktów, ale tylko dokumentacje potwierdzajace ze produkty sa wykonywane zgodnie z przyjetymi w FIRMIE normami jakosciowymi. A bywalo juz nieraz tak ze te dokumenty robilo sie na kilka dni przed auditem (bo np. ktos zapomnial ich zrobic w terminie).
    Ot taka dygresja

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał kilu
    Tak sobie czytam i czytam i wszystko wyglada pieknie, ale chcialbym sie odniesc do zacytowanego tekstu.
    Pracuje w firmie ktora ma ISO 9001:2000, malo tego zajmuje sie ISO na codzien. To nie produkty posiadaja atesty ISO (notabebe ISO nie jest zadnym atestem), to firma posiada certyfikat ISO. W tym przypadku 9001: 2000 oznacza wdrozony system zarzadzania jakościa w firmie.
    Przy okazji auditow ISO, auditorzy nie sprawdzaja jakosci produktów, ale tylko dokumentacje potwierdzajace ze produkty sa wykonywane zgodnie z przyjetymi w FIRMIE normami jakosciowymi. A bywalo juz nieraz tak ze te dokumenty robilo sie na kilka dni przed auditem (bo np. ktos zapomnial ich zrobic w terminie).
    Ot taka dygresja
    hahaha - AMEN!

  5. #35
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Dokladnie tak. Dawniej jak jeszcze nie pracowalem przy ISO. To znaczek robil na mnie jakies wrazenie. Teraz oznacza dla mnie tylko tyle ze firma ma w miare poukladane i opisane procesy produkcyjne. "W miare", bo bedac kilka razy na auditach zewnetrznych widzialem doskonale ze opisy procedur owszem byly piekne ale sam proces produkcji to juz byla inna bajka.

  6. #36
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Oto Hid firmy BOSCH http://www.allegro.pl/item253925095_..._warszawa.html i teraz nasuwa sie pytanie czy powazne niemickie firmy robiliby cos bez homologacji??? hmm cos mi sie wydaje,wiec konczmy ta dyskusje o homologacji itp bo to jest juz meczace.Dajmy spokoj tym mądrościa o legalności i drogówce. Jak ksenon jest dobrze zrobiony, to można zawsze powiedzieć, że auto jest stare, reflektory zużyte i na oryginalnych H7 świecą jak "kotowi w ślepia", więc mimo braku homologacji lampy ustawione są nisko, mają dobre widmo i nawet na megawybojach nie oślepiają.



    Wszystkim przeciwnikom tematu sugeruję, żeby najpierw się zapoznali z daną przeróbką, a dopiero potem głośili kazania. Znacznie więcej samochodów jeździ na zwykłych lampach a ich kierowcy nie mają zielonego pojęcia, że w ogóle trzeba je ustawiać!!! Problem nie leży w ksenonach, ale w ich użytkownikach.
    Poprawnie wykonana przeróbka nie jest zagrożeniem, lecz wydajnie poprawia bezpieczeństwo!!!

  7. #37
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie


  8. #38
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    no widzisz Nike,Puma,adidas... a teraz przyszedł czas na Boscha :roll:

  9. #39
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    6000 K


  10. #40
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korczu
    Powiem tak,jesli sie ktos juz zdecyduje na zamontowanie takiego zestawu to doceni go szybciej niz mysli.sami sie przekonajcie
    Nie bierz tego do siebie, ale bede brutalny.
    Jesli ktos mi to zamontuje, a ja uznam, ze WIDAC poprrawe, a nastepnie diagnosta klepnie to bez lapowki, a policja nie zatrzyma mnie przez tydzien - to dam i 2000 za ten zestaw, niekoniecznie juz te 600 zl.
    W przeciwnym razie - wole te szesc stowek wydac chocby i na lepsze glosniki albo nie wiem.... polerke lakieru
    Mowiac powazniej - jesli mialbym mozliwosc wyprobowania - to i owszem. Zawsze mozna zalozyc, pojedzic na przeciw kolegi i pooceniac, czy oslepia.... a tak - to sam nie wiem.
    zreszta, posiadacze 156 sa w o tyle dobrej sytuacji, ze moga przeszczepic front z poliftowej, juz z xenonami. Kto na forum AFAIR tak zrobil....


    owow! nie wiedzialem, ze Bosch i nawigacje robi....

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory