Strona 23 z 27 PierwszyPierwszy ... 131415161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 268

Temat: ciemnie szyby w naszych alfach

  1. #221
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    cały czas piszę o homologacji na folię nie na montaż to chyba jasne przecież.

    - - - Updated - - -



    Jak widać Holandia jest wyjątkiem.
    Pan policjant i jego kilku kolegów mi mówiło po pomiarze że mam 16% lub 18% przepuszczalność a muszę mieć minimum 30%. Tak też będę robił GT i nie będę miał problemów z przeglądem bo już o to pytałem w odpowiednim urzędzie.
    te homologacje to w sumie pic na wodę fotomontaż
    ważna jest przepuszczalność i tyle
    np jak kupię szyby przyciemniane piecowo - to co mam pokazać jako homol. ? homologacje pieca w którym to robili czy jak ?

    zmierz sobie fabryczne i będziesz wiedział ile możesz dodać - zapewne niewiele ( mowa oczywiście o przednich bocznych i czołowej bo reszta to se można czarną olejną jak kto ma ochotę )
    z fabryki idą już na poziomie 60-70 więc przyciemnić można legalnie w sumie symbolicznie

    mówili ci o min 30% ale raczej nie o przepuszczalności - tak samo jak na szybie w fabryce bywa napis "transparency min 70%" czyli przepuszczalność min 70 więc bez pomiaru przepuszczalności dobry zakład nie podejmie się przyciemniania
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 26-09-2013 o 09:50








  2. #222
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Omen, pokaz przepis wg. ktorego muszę mieć homologację na folię na tylnych szybach.
    To że zakład który Ci te szyby okleja takową homologację Ci daje, nie znaczy że jest wymagana przez prawo.

    Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4

  3. #223
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 105km *NEED SWAP!*
    Postów
    154

    Domyślnie

    Przednie szyby boczne muszę mieć 70% przepuszczalności światła, czyli przyciemnione mogą być na 30%. Bodajże tak to jest. Oddaje w przyszłym miesiącu do ciemne-szyby.pl na oklejenie wszystkich szyb.

  4. #224
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    I są już fabrycznie tak przyciemnione.
    Co do przepisów w Holandii to Omen coś nie za bardzo słuchałeś tego co Ci mówili, bo przepuszczalność bocznych szyb musi wynosić właśnie 70%, a przyciemnienie, czy ograniczenie przepuszczalności może być o 30%, a nie do 30%. I Holandia nie jest wyjątkiem, bo to reguluje prawo europejskie.

    "W tej chwili szyby większości aut są fabrycznie przyciemniane na tyle, na ile zezwala europejska norma ustalona Przez EKD ONZ (i polskie przepisy): 75% przepuszczalności dla szyby czołowej, 70% dla bocznych przednich. Także w większości przypadków każde foliowanie takich szyb, to narażanie się na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego"
    I link do strony holenderskiej:
    http://www.petorverkeer.nl/getinteruiten.htm
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 26-09-2013 o 13:01

  5. #225
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    co do niebieskich szyb, kolega z forum ma w granatowej 147 i wygląda to bardzo ciekawie.
    a który kolega ?

  6. #226
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    ok nie mam wiecej nic do powiedzenia bo jestem debilem i nie wiem co do mnie mówią chociaż biegle w piśmie i mowie posługuję się j.angielskim i j.holenderskim i potrafię dogadać się z policjantem czy osobą która zajmuje się przeglądami samochodów w RVD.

    Pozdrawiam znafffffffffców.

    rychlus to ten kolega : http://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/26273.html

  7. #227
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    obraź się jak ci ludzie o przepisach piszą itp


    p.s.
    uwielbiam jak się denerwujesz








  8. #228
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Więc jak widać znaFco (przez duże F) Ci co podawali Ci takowe informacje sami nie wiedzą jak to wygląda w rzeczywistości. Ponadto jeśli biegle znasz język holenderski to dlaczego nie wrzucisz nam tu cytatu z ich odpowiednika naszego PRD, w którym jest taka informacja podana i jednocześnie utniesz dyskusję?

    Holenderskiego nie znam, ale sprawdziłem jak to wygląda w UK i... jest dokładnie to samo - 75% dla czołowej, 70% dla bocznych przednich (oczywiście mowa o przepuszczalności).

    Ponadto jak na razie mogę Ci tu przytoczyć kolejne zapisy prawa europejskiego, które Holandia musiała zaakceptować jako, że jest krajem członkowskim:

    REGULAMIN nr 46 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ . Wymagane pola widzenia kierowcy: "Do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni i do tyłu w lusterka wsteczne i wymóg wyposażenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu."

    REGULAMIN nr 43 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ . "Na szybach innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy można stosować przyciemnienia o przepuszczalności światła mniejszej niż 70%."
    Baa, w Regulaminie nr 43 są nawet opisy homologacji szyb i przepuszczalności podane na przykładzie... Holandii.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 27-09-2013 o 09:51

  9. #229
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoldeNx3 Zobacz post
    Przednie szyby boczne muszę mieć 70% przepuszczalności światła, czyli przyciemnione mogą być na 30%. Bodajże tak to jest. Oddaje w przyszłym miesiącu do ciemne-szyby.pl na oklejenie wszystkich szyb.
    Jak Ci to trzeba napisać, żebyś zrozumiał, że nie możesz na przód przyklejać nic co obniży przepuszczalność światła?! Już teraz masz około 70% w słońcu więc nawet jeśli Ci przykleją na przód folię 50% (prawie najjaśniejsza i robiąca różnicę wizualnie) to wówczas nie ma szans, żeby to przeszło badanie techniczne lub kontrolę policyjną. Ale to Twoje pieniądze i Twoje auto więc rób, jak chcesz. Ja zawsze klientom tłumaczę, że mogę przód przyciemnić ale na ich odpowiedzialność i żadnego kitu z homologacją nikomu nie wciskam.

  10. #230
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Ale kolega chyba sobie zdaje sprawę, że szyby fabrycznie już są przyciemnione do takiej przepuszczalności i naklejenie czegokolwiek grozi zrywaniem folii i utratą DR
    A pełnoletni również jest, więc... decyzja należy do niego

Podobne wątki

  1. Spalanie LPG w alfach????
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 16:14
  2. [156] Lampy Deyline ala Audi A5 w naszych Alfach -Ciekawe rozwiązanie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 16:22
  3. [156] Moc naszych alf...:D
    Utworzone przez magik663 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 12:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory