Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: [147] Tuning Optyczny Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM

  1. #1
    dyGas
    Gość

    Domyślnie [147] Tuning Optyczny Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM

    Witam
    Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem podrasowania mojej Belli pod względem optycznym, chcę to zrobić dlatego, że autko ma dużo zadrapań, wgięć itp. (czyt. poprzedni właściciel kobieta, Francja ;-)).
    Chciałem się poradzić od czego zacząć, co zrobilibyście najpierw itd. Nie potrzebuję pomocy mechaników ani lakierników ponieważ mam warunki do zrobienia tego sam. Dysponuję kwotą około 4 tys.
    W planach mam coś takiego:
    -zmiana koloru nadwozia, myślałem o kolorze podobnym do kości słoniowej i czarnym dachu z czarnymi elementami
    -zderzak tylni po lifcie, z jednym miejscem na wydech
    -lampy przednie black or black depo, tylne Lexus Black
    -jakieś proste progi (ktoś coś poradzi)
    -końcówka wydechu
    -myślałem też o lekkim przyciemnieniu szyb, bo nagrzana skóra to niebezpieczna sprawa ;p

    Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopisze. Proszę o porady. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie


    Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać...

    No to zaczynamy:
    - jeśli masz możliwość samodzielnego pomalowania auta i pewność, że auto później nie będzie wyglądać gorzej niż teraz to git Ostatnio rozmawiałem ze znajomymi lakiernikami ile by to zajęło dla mojej 166... cytat "jeżeli całe auto ma być pomalowane tak profesjonalnie to trzeba praktycznie wszystko rozkładać na części pierwsze... żeby to wszystko zrobić trzeba minimum 3 tygodnie i koszt takiego czegoś to 4000zł" - chłopaki mają garaż na kilka aut i profesjonalne wentylowane i podgrzewane pomieszczenie do malowania...

    - ja tam nie pamiętam jak jest ze zderzakiem

    - Pewnie Ci chodzi o te lampy z allegro po 200zł... jak dla mnie trochę brzydkie

    - Progi najprościej też na allegro z włókna szklanego z czymś tam za 200-300zł... za oryginały trzeba płacić niemałe pieniądze

    - Jak byś sobie zamarzył jakiegoś SuperSprint'a czy Raggazon'a to 1/3 twojego budżetu znika... Można szukać jakiejś używki albo pomyśleć o wydechu od ProEx... tu masz allegro'we konto http://moto.allegro.pl/listing.php/user?order=p&change_view=1&us_id=13137266

    -
    za dobre przyciemnienie szyb trzeba zapłacić 300-400zł za dwie boczne i tylną... jak byś chciał jeszcze przednie osmalić to wiadomo w okolicach 600zł



    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    nagrzana skóra to niebezpieczna sprawa ;p
    0,o ale że o co z tym chodzi? ja od miesiąca mam skóry w aucie które przez 90% czasu stoi na słońcu i jak wsiadam to jakichś tam wielkich problemów nie mam...

  3. #3
    dyGas
    Gość

    Domyślnie

    Mogę wiedzieć co Cię tak rozbawiło? nie mam profesjonalnej lakierni, ale ostatnio malowaliśmy cały samochód, zajęło nam to 2 tyg. i na pewno nie zapłaciliśmy 4ooozł a efekt był b. dobry. Co do lamp skoro brzydkie to mógłbyś coś polecić? Co do szyb to myślałem o folii żeby samemu zrobić. Co myślisz? Nie wiem co masz za skórę ale jak moja stoi na słońcu cały dzień i jak wejdę w krótkich gaciach to się normalnie oparzę A co w ogóle myślisz o kolorku?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    Mogę wiedzieć co Cię tak rozbawiło?
    Jeśli zrobisz to auto tak zayebiście jak mówisz to będzie wyglądać jak by miało V6 i co najmniej 200KM... po prostu nie jestem entuzjastą przerostu formy nad treścią i tyle w tym temacie... prosiłbym Ciebie żebyś już nie ciągną tego tematu

    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    nie mam profesjonalnej lakierni, ale ostatnio malowaliśmy cały samochód, zajęło nam to 2 tyg. i na pewno nie zapłaciliśmy 4ooozł a efekt był b. dobry.
    Nie twierdzę, że to nie jest wykonalne, tylko jak by postawił koło tego pomalowanego auta profesjonalnego lakiernika to pewnie by znalazł kilka drobiazgów... ale to nieważnie grunt, że dacie radę i Tobie będzie się podobać, to jest najważniejsze

    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    Co do lamp skoro brzydkie to mógłbyś coś polecić?
    Według mnie przednim nic nie brakuje, tylne też nie są takie złe... a po założeniu tych z allegro może to wyglądać trochę "tjuningowo"
    Popatrz sobie jak wyglądają 147 GTA mają oryginalne lampy

    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    Co do szyb to myślałem o folii żeby samemu zrobić. Co myślisz?
    Można kupić naprawdę dobrą folie i próbować samemu oklejać, ale czasem może to nie wyjść tak jak powinno(bomble itp)

    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    Nie wiem co masz za skórę ale jak moja stoi na słońcu cały dzień i jak wejdę w krótkich gaciach to się normalnie oparzę
    Oryginalna czarna skóra z AR formy MOMO... nie wiem dlaczego, ale jakoś nie mam problemu z tym żeby była jakoś super gorąca przy siadaniu w spodenkach...

    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    A co w ogóle myślisz o kolorku?
    Kolor ciekawy, ale ja bym szedł w coś bardziej białego jeśli już... perła albo mat...
    Albo zastanów się nad czymś takim http://www.forum.alfaholicy.org/styl...tml#post614223

  5. #5
    dyGas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    Jeśli zrobisz to auto tak zayebiście jak mówisz to będzie wyglądać jak by miało V6 i co najmniej 200KM... po prostu nie jestem entuzjastą przerostu formy nad treścią i tyle w tym temacie... prosiłbym Ciebie żebyś już nie ciągną tego tematu
    No masz trochę racji, ale nikt mi nie będzie do silnika zaglądał, ważne żeby mi się podobał a tak swoją drogą 1.6 też niczego sobie heheh

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    Według mnie przednim nic nie brakuje, tylne też nie są takie złe... a po założeniu tych z allegro może to wyglądać trochę "tjuningowo"
    Popatrz sobie jak wyglądają 147 GTA mają oryginalne lampy
    Najbardziej zależało by mi na przednich lampach, wiesz nie chce też jakiś mega wyj*** w kosmos, takie przeciętne, nie wyróżniające się z tłumu, ale żeby miały w sobie to coś


    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    Oryginalna czarna skóra z AR formy MOMO... nie wiem dlaczego, ale jakoś nie mam problemu z tym żeby była jakoś super gorąca przy siadaniu w spodenkach...
    Też mam oryginalną z AR ale beżową... nie wiem tak w sumie mniejsza z tym



    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    Kolor ciekawy, ale ja bym szedł w coś bardziej białego jeśli już... perła albo mat...
    Albo zastanów się nad czymś takim Mat......
    No gruuubo pojechane, ale żeby był efekt musiałoby to być zrobione idealnie, a nie wiem jakby to wyszło więc zostanę chyba przy tamtej opcji... właśnie coś podobnego do perłowego, o to mi chodziło, a do tego czarny dach co myślisz? Może ten sam kolor co reszta, a elementy czarne?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    nie wyróżniające się z tłumu, ale żeby miały w sobie to coś
    Sam nowy kolor auta sprawi, że będzie przyciągała wzrok

    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    właśnie coś podobnego do perłowego, o to mi chodziło, a do tego czarny dach co myślisz? Może ten sam kolor co reszta, a elementy czarne?
    Jakiś czas temu była na sprzedaż taka biała Alfa z czarnym dachem... efekt bardzo ładny ale do tego trzeba mieć odpowiednio dobrane felgi...
    A jakieś małe wstawki typu naklejki "Alfa Romeo" czy "Cuore Sportivo" na dole tylnych drzwi wyglądają naprawdę ciekawie... ale też nie można z tym przesadzać
    Ogólnie do białego auta czarny dach zawsze będzie pasować

  7. #7
    dyGas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    Jakiś czas temu była na sprzedaż taka biała Alfa z czarnym dachem... efekt bardzo ładny ale do tego trzeba mieć odpowiednio dobrane felgi...
    A jakieś małe wstawki typu naklejki "Alfa Romeo" czy "Cuore Sportivo" na dole tylnych drzwi wyglądają naprawdę ciekawie... ale też nie można z tym przesadzać
    Ogólnie do białego auta czarny dach zawsze będzie pasować
    Tak felgi to podstawa przy takiej kolorystyce.. Naklejka Alfa Romeo może by uszła ale ogólnie nie jest zwolennikiem aż takiego "Tjuningu" jak to powiedziałeś No i dzięki za swoje uwagi i spostrzeżenia.

    A tak z innej beczki nie wiesz czy zderzaki z GTA pasowałyby do 147 2002r?

    I co myślisz o tarczach i klockach Mikoda + Ferodo? Opinie podobno dobre

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyGas Zobacz post
    Naklejka Alfa Romeo może by uszła ale ogólnie nie jest zwolennikiem aż takiego "Tjuningu"
    Mmmm jeśli założysz progi to naklejka będzie na prawdę dobrze się komponować na tylnych drzwiach

    Co do zderzaka to nie mam pojęcia... ale napisz do Mariusza AutoDS z tego tematu bo on zmienił http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/40773-alfa_147_autods-4.html#post534656

    O
    klockach w ogóle nie mam pojęcia niestety

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Zderzaki o ile kojarze to nie podejdą bo GTA jest poszerzana, można dokupić coś a`la GTA ale nie wroże efektu.
    147 powodów do zadowolenia

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Zderzaki o ile kojarze to nie podejdą bo GTA jest poszerzana
    Coś właśnie mi kiedyś tak przeleciało przed oczami, że jednak nie da rady, ale nie byłem pewien...

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120KM 0-100 km/h Test ( Savali chip tuning )
    Utworzone przez Jabolek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 09:53
  2. Tuning optyczny GTV ala Autodelta - Warszawa i okolice
    Utworzone przez James166 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 14:43
  3. Tuning Optyczny Wnetrza
    Utworzone przez heavy1691 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 15:07
  4. [166] Tuning optyczny
    Utworzone przez bonzaj74 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 10:24
  5. [145] Tuning Optyczny czy Mechaniczny?
    Utworzone przez durro w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory