Strona 6 z 36 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 354

Temat: [156] Soczewki Alfa 156 !!!!! Super

  1. #51
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34
    witam!!! swoje lampy przerabiałem sam DD
    Już się tak nie chwal , bo wszyscy czytali . Jak pisałem klasa robota , niestety ja nie mam czasu ani takich możliwości żeby samemu się tego podejmować. Poczekam ja wrócą te wysłane to podrzucę fotki.

  2. #52
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    a moze kolego zrób narazie foto bez soczewy jeszcze ? Bedzie porownanie

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Zastanawiam sie skad gosc wie w ktorym dokladnie miejscu i pod jakimi katami zamontowac ta soczewke zeby swiecila tak jak powinna...? Przeciez wszystkie katy i pochylenia musza sie dokladnie zgadzac - tak zeby byla zachowana proporcja pochylenia pomiedzy swiatlami dlugimi a mijania (drogowe swieca nieco wyzej), do tego zeby swiecily na wprost a nie w ktoras ze stron itd..?
    Moze ktos wie.... szcegolnie Ci ktorzy sami majstrowali...?

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siekier
    Zastanawiam sie skad gosc wie w ktorym dokladnie miejscu i pod jakimi katami zamontowac ta soczewke zeby swiecila tak jak powinna...? Przeciez wszystkie katy i pochylenia musza sie dokladnie zgadzac - tak zeby byla zachowana proporcja pochylenia pomiedzy swiatlami dlugimi a mijania (drogowe swieca nieco wyzej), do tego zeby swiecily na wprost a nie w ktoras ze stron itd..?
    Moze ktos wie.... szcegolnie Ci ktorzy sami majstrowali...?
    Ci, którzy sami majstrują robią to metodą prób i błędów.
    Natomiast w firmie, która się w tym specjalizuje też zrobili to tylko raz. Potem zwymiarowali i teraz mają gotowe dane by wszystko ustawić jak należy. Innymi słowy mówiąc: robią to schematycznie bez "fantazji"
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #55
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Ci, którzy sami majstrują robią to metodą prób i błędów.
    Natomiast w firmie, która się w tym specjalizuje też zrobili to tylko raz. Potem zwymiarowali i teraz mają gotowe dane by wszystko ustawić jak należy. Innymi słowy mówiąc: robią to schematycznie bez "fantazji"
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    też mi się tak wydaje :>>

    pewnie mają gotowe stanowisko montarzowe z uchwytami oraz oprzyżądowanie dostosowane do najczęściej przerabianych lamp i robią produkcję małoseryjną. :mrgreen:

    rozmawiałem niedawno przez telefon z tym gościem na temat soczewek,dowiedziałem się między innymi że nie tylko osobówki przerabiają,ciężarowe też

    zapotrzebowanie jest już na bi-xenony :!:


    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  6. #56
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    wypada miec nadzieje ze jest tak jak mowicie.

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedro220
    Tak u Pana Huberta Cugiera (tego z allegro). jestem super zadowolony!, w piątek reflektory były u niego a w środę już u mnie. Co do soczewek to oczywiście od mondeo + czarna ramka (Pan Hubert mówił że chyba tylko 3 osoby zamówiły takie jak jest w aukcji a reszta prosi o soczewki mondeo). pozdrawiam
    też noszę się z zamiarem zrobienia soczewek u tego pana, ale trochę się waham w związku z tym, że są to soczewki od punto II i z tego, co wyczytałem - jakość ich świecenia pozostawia wiele do życzenia. Jak to wygląda u Was - świecą lepiej niż zwykłe lampy w 156?

  8. #58
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Lampy z firmy o której mówicie przyszły w piątek kurierem i wyglądają tak :




    Sorki za słabą jakość zdjęć ale strzelałem z telefonu.
    Zobaczymy jaki będzie z nich pożytek podczas normalnego użytkowania, bo wyglądają moim zdaniem rewelacyjnie.

  9. #59
    pedro220
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33
    Cytat Napisał pedro220
    Tak u Pana Huberta Cugiera (tego z allegro). jestem super zadowolony!, w piątek reflektory były u niego a w środę już u mnie. Co do soczewek to oczywiście od mondeo + czarna ramka (Pan Hubert mówił że chyba tylko 3 osoby zamówiły takie jak jest w aukcji a reszta prosi o soczewki mondeo). pozdrawiam
    też noszę się z zamiarem zrobienia soczewek u tego pana, ale trochę się waham w związku z tym, że są to soczewki od punto II i z tego, co wyczytałem - jakość ich świecenia pozostawia wiele do życzenia. Jak to wygląda u Was - świecą lepiej niż zwykłe lampy w 156?
    Sprawa wygląda tak, że przy zamawianiu tych soczewek mowa była o tych z mondeo ale kiedys idąc ulicą przyglądnąłem się soczewkom w punto II i muszę stwierdzić, że są takie same. Co do świecenia to nawet nie ma porównania do zwykłych lamp, świecą dużo dużo lepiej i mają ładną granicę światło-cienia. Ja jestem w 100% zadowolony.

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedro220
    Sprawa wygląda tak, że przy zamawianiu tych soczewek mowa była o tych z mondeo ale kiedys idąc ulicą przyglądnąłem się soczewkom w punto II i muszę stwierdzić, że są takie same. Co do świecenia to nawet nie ma porównania do zwykłych lamp, świecą dużo dużo lepiej i mają ładną granicę światło-cienia. Ja jestem w 100% zadowolony.
    no od mondeo to one na pewno nie są. To są zwykłe soczewki valeo, miałem takie w bravie i szału nie było, aczkolwiek świeciły dużo lepiej niż na bardzo słabych fabrycznych lampach. Ciekawe jak szybko się wypalą, czy ktoś używa tych lamp dłużej i może potwierdzić że świecą lepiej niż fabryczne światła?

Podobne wątki

  1. Alfa 164 3.0 V6 Super
    Utworzone przez Andy1970 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 22:22
  2. Demontaż lamp i czyszczenie soczewki (ALfa po lifcie)
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 20:28
  3. Nowe Super Oponki Nexen N3000 225/40/18 do 166 sprzedam w super cenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory