Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: MALOWAĆ vs OKLEJAĆ

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie MALOWAĆ vs OKLEJAĆ

    ...I WŁASCIWIE TO TYLE CHCETNIE POZNAM WASZE ZDANIE PO PROSTU... mam pare zaprawek na dachu z maski pomalusku złazi klar bo malowała oferma wiec w przyszłosci stane przet takim dylematem. Okleic dach i pomalowac maske? okleic maske pomalowac dach? carbonem czy matem? matem czy glasem?okleic i dach i maske? a moze pomalowac jedno i drugie? malowania dachu troche sie boje przyznam szczerze. no i w wypadku malowania dochodzi szyba a moze nawet i dwie....ehhhh dylematy

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Ja myslałem nad dachem w swojej SW i może jeszcze się zdecyduje . I chyba pójde w kierunku oklejenia ( zawsze można zerwać a dwa -zawsze dodatkowa ochrona przed kamyczkami i innymi "warunkami drogowo pogodowymi" ) . Jest jeszcze kwestia czy się okleja "samemu" czy w zakładzie( bo samemu wyjdzie taniej niż lakierowanie i to o sporo ) i czy lakier nie ma skaz i innych "parchów" . Jak nie ma to można oklejać a jak są jakieś to na gładkiej folii ( czy mat czy połysk ) będzie widać .

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Nie byłem nigdy fanem oklejania aut.. Ale domyślam się że folie od początku tej mody też nieco się polepszyły i z tego co widziałem folie z połyskiem tez już można dostać..

    Po obejrzeniu tego filmiku nawet nie powiem przekonałem się nieco do folii... bo nawet najdrobniejsze detale typu klamki daję radę zrobić.. więc może to ciekawie wyglądać..
    http://www.youtube.com/watch?v=0WmeOthDBo0

    Kto wie może kiedyś
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Ja myslałem nad dachem w swojej SW i może jeszcze się zdecyduje . I chyba pójde w kierunku oklejenia ( zawsze można zerwać a dwa -zawsze dodatkowa ochrona przed kamyczkami i innymi "warunkami drogowo pogodowymi" ) . Jest jeszcze kwestia czy się okleja "samemu" czy w zakładzie( bo samemu wyjdzie taniej niż lakierowanie i to o sporo ) i czy lakier nie ma skaz i innych "parchów" . Jak nie ma to można oklejać a jak są jakieś to na gładkiej folii ( czy mat czy połysk ) będzie widać .
    tu wlasnie jest problem poprzedni wlasciciel nie dbal o woski itd w rezultacie cała moja niunia jest sliczna i zdrowa a dach byl caly zbombardowany pierwszymi oznakami wiec zrobilem kolo 20 zaprawek hemaraidem a teraz bym cos z tym zrobil. Przeprowadzilem eksperyment i spod naklejki typu carbon nie widac choc ta najmniej mi sie podoba, wolalbym czarny a la szklo

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar aIfagt19jtd
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    poczciwa alfina
    Postów
    11

    Domyślnie

    Oklej. Zawsze bedziesz mógł to zerwać. Tylko pamietaj , że przed odklejeniem powierzchnia musi być idealnie gladka. Tam gdzie potrzeba nalezy zrobić zaprawki chyba że nie przykladasz uwagi do szczegółów.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar eRBe
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Fiat Stilo 3D 1.8
    Postów
    211

    Domyślnie

    Maskę bym polakierował a dach okleił na jakiś kolor kontrastujący z Twoim nadwoziem

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał eRBe Zobacz post
    Maskę bym polakierował a dach okleił na jakiś kolor kontrastujący z Twoim nadwoziem
    kolor mam niebieski bardzo podobny do klasycznego koloru subaru imprezy....taka opcja jaka podajesz mi sie bardzo podoba zreszta od poczatku tylko dach bym chcial cos w czerni. Zaczalem juz przygotowywac dach matowic i wygladzac nierownosci wynikajace z zaprawek. Jest tylko jeden problem w 156 sa oklejone oryginalnie slubki czarna folia u mnie w carbonie poprawione i jak to teraz wkomponowac? bo co czarny dach potem niebieski przerywnik pod tytułem rama drzwi i znow czarne czyli slupki hmmmm

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 3voQ
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    LDZ
    Auto
    156, A8L, Voyager, Peżo
    Postów
    201

    Domyślnie

    u mnie z kolorami podobnie ale wybrałem czarny połysk do azzurro fantasi..

    wrzuć foty jak okleisz, ciekaw jestem efektu

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jakubGTV
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0V6
    Postów
    284

    Domyślnie

    mam taki sam problem tylko ze kolor blue cosmo i jaki proponujecie dach i maske?jakim kolorem zrobić? carbon?
    była:Alfa Romeo GTV 2,0TS , 166 2,0TS x 2 , 156 2,5 v6 , 156 2,0TS.. jest 166 2,4jtd

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Dawaj biały połysk. Mat jest passe i wiocha-bmw.

Podobne wątki

  1. Rysa czy trzeba malować cały element
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:38
  2. zaciski hamulcowe-czym malować?
    Utworzone przez salatin w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 08:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory