Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72

Temat: [156] Alfa Romeo - lampy stylizowane na 159

  1. #21
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlaY
    Łatwo jest krytykować innych gdy coś zrobią, jednak właścicielowi auto napewno sie podoba i jest takie jak chciał. Włożył dużo $ i pracy w to auto. Większosc z was nie ma odwagi zmienić cos we własnym aucie pewnie i dlatego podoba sie wam seria
    Nie, to nie to. To nie kwestia odwagi. Seria 156 jest piękna. Reflektory są idealne. Pięknie pasują do linii zarówno bocznej jak i maski. Nie odważyłbym się poprawiać Waltera de Silva. To tak jakby kupić graniak od Hugo Bossa i coś poskracać. Ale mi się podoba 156 sprzed liftu. Linia jest łagodna i piękna. Po lifcie zrobiła się lekko zadziorna (Giorgetto Giugiaro swoje zrobił) a 159 jest już agresywna. Ja nie lubię agresywnych, takich "napakowanych" aut. Auto nie musi wyglądać jakby warczało na każdego przechodnia aby być sportowe i porywające.

    Ale mi nie przeszkadza jak ktoś zmienia wygląd swojego auta. Jestem purystą jeżeli chodzi o design Alfy, ale tylko jeżeli chodzi o mój samochód. Z własnymi róbcie sobie co chcecie :wink:
    A potem zaparkuję obok Was i sami zobaczycie, że wkroczyliście na ciemną stronę mocy :>>>
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  2. #22
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Przerabiać można, tylko trzeba mieć do tego łep. Trzeba umiec dobierać, widzieć całość, umieć sobie wyobrażać samochód z różnymi elementami i dobrać je tak aby zgrywały się w sensowną całość, żeby pasowały do siebie.
    Pokazana Alfa w pierwszym setupie jest no nie do końca trafiona, ( w sumie choinka ) ostateczna wersja już się jakoś komponuje, ale to dalej nie jest to co być powinno, auto całościowo zaokrąglane z ostrym przodem, nie zgrywa się, poza tym zderzak, progi i nadkola tworzą nabitą całość a tu malutkie felgi, psują cały efekt.
    Pomysł ciekawy, ale nie do końca dopracowany.
    Pomysł z przeszczepem świateł ze 159 do 156 nie do końca jest dobrym rozwiązanie, wspominano że lekka obła sylwetka 156 została zastapiona agresywnym (i to bardzo) designem 159 i jak to ma się ze sbą połączyć ?? Dlaczego 156 ma duże zaokrąglane reflektory? Bo cała taka jest. 159 jakie ma? Długie i płaskie, agresywne, takie jak ona cała

  3. #23
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlaY
    Łatwo jest krytykować innych gdy coś zrobią, jednak właścicielowi auto napewno sie podoba i jest takie jak chciał. Włożył dużo $ i pracy w to auto. Większosc z was nie ma odwagi zmienić cos we własnym aucie pewnie i dlatego podoba sie wam seria
    nie skrytykowałbym kogoś kto poprawi bezpieczeństwo , osiągi... jednak kogoś kto niweczy dzieło wielkiego projektanta ...sorry ale to nie kwestia braku odwagi do zmian i nie dlatego podoba mi się seria a nie tjuny z przeszczepami , wlotami itp bałaganem8)

    widzę też że nawet jak się to napisze 100 x to i tak będzie za mało , już kiedyś czytaliśmy tu o cytuję "frajerach których nie stać na tuning" DD

  4. #24
    Tfaruk
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o samą pracę włożoną w wymianę tych reflektorów to trzeba przyznać, że na fotce wygląda to dobrze.
    Ale moim zdaniem właściciel zrobił krzywdę swojej belli. Alfie takich rzeczy się nie robi. Teraz ta alfa to ani 159 ani 156 i właściwie nie wiadomo co to za wynalazek. Ta zadziorna linia nie pasuje do 156.
    Zresztą z tuningiem tych samochodów trzeba bardzo uważać. To nie jest Golf do którego można wpakować mnóstwo rzeczy i ciężko zrobić wioche, w Alfie tak się nie da i tyle....

  5. #25
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tfaruk
    Alfie takich rzeczy się nie robi
    Dlaczego? A co to za różnica czy alfa czy nie alfa?

  6. #26
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Wygląda jak niedorozwinięte 159, z przodu kwadraciak, a cała reszta obła. Nie mam pojecia po co ludzie robią coś takiego, za cenę takiej przeróbki pewnie można by sobie sprawić używane 159 a nie stosować półśrodki, które nie wyglądają. Zawsze jednak powtarzam, że ludzie są różni i trzeba to uszanować.......
    pzdr

  7. #27
    Gabor
    Gość

    Domyślnie



    Akurat to mi bardziej przypomina skrzyżowanie 156 z 159 i SZ, niemniej szacunek dla właściciela, głównie za to, że mu się chciało Do mnie takie tuningi raczej nie przemawiają, choć niewątpliwie znajdą się ludzie, których ów przeróbka zachwyci Podoba mi się zarówno 156, jak i 159, ale nie przerabiałbym na siłę jednej w drugą - ot moje zdanie

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Muszę zacytować samego siebie bo piszecie że nie ma po co, nie ma sensu, że brzydko i źle.. Więc założyłem ten temat po to żeby się dowiedzieć jak inni to przerobili a ja mam taki pomysł ponieważ:

    "Pewnie zastanawiacie się dlaczego chcę aż tak zrobić z 156 alfe 159? Mianowicie dlatego że 156 jest wg. mnie ładniejsza - ma lepszy, delikatniejszy tyłek, cała wygląda "lżej" i ma zajebistą klamkę drzwi tylnych

    Jeśli udało by mi się wstawić do niej lampy a'la 159 to już by był mój wymarzony wizualnie samochód. Nic dodać, nic ująć.. "

    Czyli uważam 156 za samochód ogólnie ładniejszy tylko światła Alfa 159 ma jednak lepsze.. Nie koniecznie połączenie świateł 159 ze 156 wychodzi dobrze, ale nad tym trzeba się zastanowić, zobaczyć na żywo a nie twardo oceniać że źle, że nie ma sensu, że "to Alfa".

    Racja, Alfy to piękne samochody i tuning im szkodzi, od tego są Golfy i BMW ale.. jeśli właścicielowi się zamarzy zmienić jakiś dodatek to ma sobie wmawiać że Alfy nie można?

    Moim zdaniem, SERYJNA czarna Alfa 156 rocznik 2004-2005 (czyli oryginalny facelifting ogólny), minimalnie obniżona (tak żeby dało się normalnie jeździć), na dużych ładnych alusach i światłami ze 159 ładnie wkomponowanymi będzie bardzo ładnym samochodem.

    Dodawanie listew i tych takich... no co wizualnie obniżają auto - nie wiem jak się zwie bo tunerem nie jestem jest wg. mnie szpecące dla alfy i robi się Golf.. Co do spojlera to też mam mieszane uczucia. Jeśli ktoś mi udowodni że spojler wpływa znacząco na areo przy normalnych prędkościach 100-200km/h a nie powyżej 250 , to może bym założył.. tylko też taki "dyskretny" a nie deske na 2 m .
    Ostatnio edytowane przez Qki ; 19-09-2009 o 00:28

  9. #29
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siafal89
    Cytat Napisał Tfaruk
    Alfie takich rzeczy się nie robi
    Dlaczego? A co to za różnica czy alfa czy nie alfa?
    słyszałeś może kiedyś takie pojęcia jak projektant , design , dopasowanie stylistyczne , harmonia linii ?? zgaduje że nie słyszałeś...

  10. #30
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    wiem co to za pojęcia, tylko nadal nie rozumiem czym różni się Alfa od innych samochodów, że tamte można modyfikować, a jak właściciel Alfy coś zmieni w SWOIM wozie, to zaraz lecą negatywne komentarze. Żal

    a jeśli chodzi Ci o tą harmonię,to myślę, iż jest to kwestia indywidualna. Bo skoro facet chce przerobić przód tego auta, to nie dlatego, żeby ono się Tobie nie podobało, tylko dlatego, że dla niego będzie ono bliższe ideału.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory