Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: wycieraczki czasowe

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Miechów
    Auto
    166 2,4JTD
    Postów
    67

    Domyślnie wycieraczki czasowe

    może to głupie pytanie ale jak włączyć czasowe wycieraczki w 166?
    (u mnie tym steruje chyba czujnik deszczu i jest to denerwujące!)

  2. #2
    ep1x
    Gość

    Domyślnie

    prawa dzwignia od kierowncy w dol + regulacja pokretlem na tej dzwigni (czestotliwosc)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Miechów
    Auto
    166 2,4JTD
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał ep1x Zobacz post
    prawa dzwignia od kierowncy w dol + regulacja pokretlem na tej dzwigni (czestotliwosc)
    no właśnie tak robie (próbowałem różne ustawienia tym pokretłem) a one dalej działają w trybie czasowym automatycznym i wycierają jak same chcą, raz machną co np 2 sekundy za chwile raz machną po 30 sekundach

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    To jeszcze jedna pozycja niżej Wtedy masz wyłączony automat.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli chcesz wyłączyć czujnik deszczu (jeśli działa to naprawdę nie widzę potrzeby) to pozostaje odłączenie go (pod osłoną plastikową pod lusterkiem).
    Wycieraczki przejdą wtedy w zwykłe działanie czasowe gdzie częstotliwość zmieniasz pokrętłem na dźwigni wyłącznika.

  6. #6
    wujozbujo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Witam,
    jeśli chcesz wyłączyć czujnik deszczu (jeśli działa to naprawdę nie widzę potrzeby) to pozostaje odłączenie go (pod osłoną plastikową pod lusterkiem).
    Wycieraczki przejdą wtedy w zwykłe działanie czasowe gdzie częstotliwość zmieniasz pokrętłem na dźwigni wyłącznika.

    Witam! Moj czujnik chyba nie dziala! Przelaczam w tryb manualny (ze zmiana czestotliwosci) potem wracam jeden raz do gory, wycieraczki robia jeden ruch (tak jak jest to opisane w instrukcji) chowaja sie pod maske i juz tam zostaja! Dodam tylko ze u mnie ciagle pada wiec byloby to duze udogodnienie! Czy jest jakis sposob zeby sprawdzic czy czujnik jest zepsuty?

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Witam,
    Kolego wujozbujo, coś chyba źle robisz - wycieraczki w tryb czasowy przełącza się z pozycji wyłączonej o jeden ruch do dołu i tyle.
    Czułość na deszcz reguluje się pokrętłem na końcu dźwigni.
    Jak je włączysz to niekiedy "zastanawiają się przez ok 40 s".
    By zadziałały szybciej zmieniasz pokrętłem czułość (winny machnąć 2 razy i zatrzymać się w pozycji lekko uniesionej).
    Tak jest u mnie ze sprawnym czujnikiem deszczu.

  8. #8
    wujozbujo
    Gość

    Smile

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Witam,
    Kolego wujozbujo, coś chyba źle robisz - wycieraczki w tryb czasowy przełącza się z pozycji wyłączonej o jeden ruch do dołu i tyle.
    Czułość na deszcz reguluje się pokrętłem na końcu dźwigni.
    Jak je włączysz to niekiedy "zastanawiają się przez ok 40 s".
    By zadziałały szybciej zmieniasz pokrętłem czułość (winny machnąć 2 razy i zatrzymać się w pozycji lekko uniesionej).
    Tak jest u mnie ze sprawnym czujnikiem deszczu.

    Faktycznie tak sie je wlacza, nie przeczytalem instrukcji dokladnie za pierwszym razem. Mam 166 od miesiaca a w 156 nie mam czujnika wiec nie wiedzialem jak to dziala dokladnie.

    No tak, tylko po co czujnik deszczu jak trzeba je samemu przelaczac pokretlem (tak mam w 156)! Pokretlem zmienia sie czestotliwosc cyklu wiec na jakiej zasadzie dziala czujnik gdyz zauwazylem dzisiaj jadac do pracy ze nie zaleznie od tego czy szyba jest sucha czy lekko pada wycieraczki pracuja w trybie ciaglym (najwolniejszym co 20 sek. nawet jak przestalo padac to sie nie zatrzymaly same a powinny wedle instrukcji).
    Dzieki.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujozbujo Zobacz post
    Faktycznie tak sie je wlacza, nie przeczytalem instrukcji dokladnie za pierwszym razem. Mam 166 od miesiaca a w 156 nie mam czujnika wiec nie wiedzialem jak to dziala dokladnie.

    No tak, tylko po co czujnik deszczu jak trzeba je samemu przelaczac pokretlem (tak mam w 156)! Pokretlem zmienia sie czestotliwosc cyklu wiec na jakiej zasadzie dziala czujnik gdyz zauwazylem dzisiaj jadac do pracy ze nie zaleznie od tego czy szyba jest sucha czy lekko pada wycieraczki pracuja w trybie ciaglym (najwolniejszym co 20 sek. nawet jak przestalo padac to sie nie zatrzymaly same a powinny wedle instrukcji).
    Dzieki.
    Gdy tak działają to masz uszkodzony czujnik deszczu, albo go nie masz podłączonego - sprawdź czy masz czujnik pod lusterkiem.

  10. #10
    wujozbujo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Gdy tak działają to masz uszkodzony czujnik deszczu, albo go nie masz podłączonego - sprawdź czy masz czujnik pod lusterkiem.
    Czujnik mam, tylko tak jak przypuszczalem nie dziala! Nie mialem czasu dokladnie zajrzec ale to chyba nie takie hop-siup zeby do odkleic, zwlaszcza ze jest tam tez czujnik od lusterka a ono dziala wiec jak nie ma latwiejszego sposobu zeby go sprawdzic to nie bede grzebal!
    Dzieki

Podobne wątki

  1. [156] V6 czasowe ramy produkcji
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 10:21
  2. [Temat organizacyjny] X Zlot Ogólnopolski - Alfaholicy 2014 - próby czasowe na lotnisku Broczyno
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 17:22
  3. [146] Wycieraczki
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 18:30
  4. Czasowe wyrejestrowanie auta
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 19:17
  5. [159] wycieraczki
    Utworzone przez dran w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 20:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory