Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: prawdziwy aluminiowy panel srodkowy

  1. #1
    kubawro
    Gość

    Domyślnie prawdziwy aluminiowy panel srodkowy

    czesc.
    mam pytanie, dotyczy 156 po zmianach wnetrza;

    czy ktos z was probowal zamienic srodkowy plastikowy, badziewny panel, ktory wyglada jak wieza aiva na komunie na dokladnie taka sama czesc ale wykonana z czystego aluminium?

    element nie jest duzy. pomyslalem sobie, ze moge kupic taki panel na allegro i dac jakiemus mistrzowi zeby odlal dokladnie taki sam element.

    macie jakies doswiadczenie?

    podejrzewam, ze chlod prawdziwego metalu.. i 3 zegary umieszczone w aluminium moga byc warte indywidualnego odlewu.

  2. #2
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubawro Zobacz post
    podejrzewam, ze chlod prawdziwego metalu.. i 3 zegary umieszczone w aluminium moga byc warte indywidualnego odlewu.
    zależy jaka będzie tego cena ale wątpię aby ktoś z forum już robił takie zmiany

  3. #3
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubawro Zobacz post
    czesc.
    mam pytanie, dotyczy 156 po zmianach wnetrza;

    czy ktos z was probowal zamienic srodkowy plastikowy, badziewny panel, ktory wyglada jak wieza aiva na komunie na dokladnie taka sama czesc ale wykonana z czystego aluminium?

    element nie jest duzy. pomyslalem sobie, ze moge kupic taki panel na allegro i dac jakiemus mistrzowi zeby odlal dokladnie taki sam element.

    macie jakies doswiadczenie?

    podejrzewam, ze chlod prawdziwego metalu.. i 3 zegary umieszczone w aluminium moga byc warte indywidualnego odlewu.
    a jaką masz w oryginale? tą niby aluminiową? ja mam pseudo drewno i planuje zrobić to na czarny głęboki fortepian tylko nie mam pomysłu jak taki kolor zrobić na kierownicy...

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    no co ty:/ Ty chyba nie wiesz jakie się nakłady wiążą nad wykonaniem czegoś takiego, przecież trzeba wykonać formę - która odzwierciedli przód panela - ale i tył, bo zegary, panel klimy gdzieś schować się muszą, mocowanie do deski itp
    Trzeba uwględnić przy tym że zawsze jakiś skurcz się pojawi podczas krzepnięcia. Skomplikowany system wlewowy formy - element jest płaski, ma cienkie ścianki - nie wszędzie aluminium zdąży wpłynąć zanim zacznie krzepnąć
    No i detal musi potrafić wyjść z formy - nie widziałem panela z tyłu jak wygląda, ale może się okazać że forma musiała by się składać z większej ilości elemetów niż czołowa i tylna matryca formująca, aby po wystygnięciu panela dało się go wyciągnąć. bo takiej formy piaskowej, bądz modelu woskowego dla metody wytapiania wosku raczej nie dało by rady zrobić tylko z istniejącego panelu - chodz nie wiem bo tyłu nie widziałem, potem jeszcze problemy z wyprowadzaniem gazów na zewnątrz (aby na Strukturze nie pojawiły się 'bąble') itp itd, że nawet nie chce mi się nad tym myśleć.

    Można by zrobić formę ze stali, potrzebny model 3d detalu, bądź można go utworzyc, ale to dodatkowo spore koszty, myślę że można by spróbować taką formę zrobić, ale dla aluminium marnie to widzę, no i koszty takiej formy to mniejwiecej powiedzmy koszt samochodu tak więc jak się zdecydujesz to PW
    Ostatnio edytowane przez RogerIZ28 ; 25-11-2009 o 19:56

    diesel power http://je.pl/qeuy

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubawro Zobacz post
    czesc.
    mam pytanie, dotyczy 156 po zmianach wnetrza;

    czy ktos z was probowal zamienic srodkowy plastikowy, badziewny panel, ktory wyglada jak wieza aiva na komunie na dokladnie taka sama czesc ale wykonana z czystego aluminium?

    element nie jest duzy. pomyslalem sobie, ze moge kupic taki panel na allegro i dac jakiemus mistrzowi zeby odlal dokladnie taki sam element.

    macie jakies doswiadczenie?

    podejrzewam, ze chlod prawdziwego metalu.. i 3 zegary umieszczone w aluminium moga byc warte indywidualnego odlewu.
    Mało prawdopodobne żeby ktoś był w stanie zrobić tak dokładny odlew, bo jak niby formę pod to stworzyć? Poza tym aluminium po odlaniu wymaga obróbki mechanicznej, a niektóre elementy i szczegóły są tak małe, że jest to praktycznie nie możliwe (np kratki sensorów temperatury itp). O ile przód wygląda w miarę banalnie na pierwszy rzut oka, o tyle tył jest mocno skomplikowany. To plus argumenty Roger'a raczej powinny Cię odwieźć od tego zamiaru, choć próba nie strzelba.

    Jak już wyżej napisano, lepiej pomalować to na czerń fortepianową. Sam poluję na taki panel, popielniczkę i kierownicę, żeby nie niszczyć moich i trochę popracować nad efektem wizualnym.
    Swego czasu myślałem nad obszyciem tego skórą i kto wie, czy się za to kiedyś nie wezmę. Jednak skóra ma swoją grubość, więc też musiał bym wiele otworów na przyciski itp rozwiercić lub oszlifować. Mało z tym pracy nie będzie i pewnie prędko się to nie stanie, ale o efektach na pewno poinformuję.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 25-11-2009 o 20:15

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    a może by tak dać to do jakiejś firmy zajmującej się nanoszeniem powłok? nawet złotem da się pokryć kolega w pracy takie rzeczy robił swojego czasu więc co miał to złotem pokrywał hehe

    diesel power http://je.pl/qeuy

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    a może by tak dać to do jakiejś firmy zajmującej się nanoszeniem powłok? nawet złotem da się pokryć kolega w pracy takie rzeczy robił swojego czasu więc co miał to złotem pokrywał hehe
    Może flokiem? Albo lepiej baranek na progi... Ale na poważnie, to ten srebrny rzeczywiście uroku temu wnętrzu nie nadaje zbytnio. Choć lepsze to niż nadruk imitujący karbon w poprzednich wersjach. Gdyby ten odcień był bardziej stalowy, można by jeszcze wytrzymać, a tak trochę mało szlachetnie wygląda. Dobrze że przynajmniej te powłoki w AR nie ścierają się tak, jak w niektórych markach.

Podobne wątki

  1. [159] Ubogie menu panel srodkowy
    Utworzone przez SLukaS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-05-2015, 20:21
  2. panel srodkowy-przelaczniki-nowosc
    Utworzone przez kubawro w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 21:21
  3. Panel srodkowy -demontaż
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 21:12
  4. Konsola, panel srodkowy...
    Utworzone przez JarekFK w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 16:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory