Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Ilość wlanej ropy a wskaźnik

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie Ilość wlanej ropy a wskaźnik

    Siema

    Nigdy swojej Ali nie tankowałem do pełna a dziś próbowałem zatankować i miałem nie lada wyzwanie. Do 3/4 baku szło dobrze, później były schody bo ubijałem ropę ( to raczej normalne ) Generalnie zalałem po sam korek, kilka razy odbiło się trochę ropą, ostatnie dobicie i jest pod sam szczyt a wskaźnik i tak pokazuję że brakuję pół kreski do pełnego stanu. Pytanie się pojawia gdzie jest problem ?

    Dolewałem od połowy zbiornika, możliwe że gdzieś tam powietrze się dostało i nie bardzo było jak ubić dalej ? Czy też może coś z odpowietrznikiem nie tak ? Nie przeszkadza mi to wcale ale pewnie jak będę na ASO to zlecę chłopakom żeby ogarnęli sprawę no i fajnie było być wiedzieć czy coś się zepsuło typu pływak się zawiesił albo coś

    Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rifle
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    na wsi
    Auto
    147
    Postów
    46

    Domyślnie

    Nie jestem pewien, ale powinno się tankować do pierwszego "odbicia".

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Przy pierwszym odbiciu pokazało jedną kreskę przed pełnym stanem, sprawdzałem z ciekawości ile jest. Też czytałem artykuł o tankowaniu do pełna i zdania są podzielone.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    ja miałem w swojej raz taką sytuację. Zatankowałem do drugiego odbicia, wchodzę do auta a tam brakuje 1/3 kreski do full.
    Przejechałem kilka kilometrów i zgasiłem auto. Po kiludziesięciu minutach znowu gdzieś śmigałem i już wkaźnik pokazywał dobrze

    może u Ciebie też się coś chwilowo zawiesiło, albo auto jest w szoku że miało pełny bak

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    U mnie w benzynie raz albo 2 też tak miałem, po zalaniu do pierwszego "odbicia" pokazał niepełny bak, po przejechaniu kilku km i ponownym odpaleniu było już OK.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie

    Ja zawsze wlewam pod samiuśki korek. I w 147 mam czasem takki sam objaw ale po kilku kilometrach a najpóźniej na drugi dzień jest już wskazówka na maxa. Mam jeszcz AR GT i tam nie mam problemu ze wskaźnikiem. A poza tym - to czy nalewanie pod sam korek jest nie wskazane??? Dlaczego???/

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    Czy to prawda, że tankowanie "pod korek" bywa szkodliwe dla samochodu, bo np. może spowodować rozerwanie baku i pożar?
    Jeżeli producent nie wspomina w instrukcji samochodu o tym, że w danym modelu tankowanie "pod korek" jest szkodliwe, to znaczy, że nie ma przeciwwskazań do nalewania paliwa w ten sposób. Czasami jednak może to być powodem dostawania się do wnętrza auta nieprzyjemnego zapachu benzyny czy oleju napędowego, a nawet wylewania się paliwa w trakcie pokonywania zakrętów. Każdy zbiornik jest jednak zabezpieczony przed rozerwaniem przez wzrost ciśnienia wywołany podnoszeniem się temperatury paliwa, gdyż takie są przepisy i przy konstruowaniu samochodu nie ma możliwości, aby ktoś o tym przez przypadek zapomniał. Tankowanie auta "pod korek" nie spowoduje więc rozerwania baku ani pożaru pojazdu.
    http://motoryzacja.interia.pl/hity_d...odliwe,1619593

    http://www.autocentrum.pl/naszym-zda...grozi-pozarem/


  8. #8
    macmac
    Gość

    Domyślnie

    U mnie w TSie wskaźnik czasem wolno się podnosi ale przeważnie wtedy kiedy wyssany jest cały bak. Bardzo rzadko tankuję nie do pełna - może nie pod sam korek ale do pierwszego kliknięcia nalewaka - i tak płacę kartą więc nie cackam się w nalewanie do ,00 groszy. Jestem klientem stacji benzynowej ok 1 raz w tygodniu i nie chce mi się być ich częstszym klientem tylko po to, żeby zatankować 20 litrów. Zajeżdżam na Statoil ok 20 km po zapaleniu mi się "drogiej lampki" a czasem później. Im mniej paliwa przed tankowaniem tym częściej wskaźnik wariuje. Czasem po przejechaniu 10 km po tankowaniu pokazuje, że nie ma już 1 kreski baku a prawidłowe wskazanie jest dopiero po kilku godzinach, a czasem wskazanie jest prawidłowe gdy wrócę od kasy po zapłaceniu za paliwo. Też mnie to na początku nurtowało ale po przejrzeniu niejednego forum doszedłem do wniosku, że trzeba się do tego przyzwyczaić.
    Ostatnio edytowane przez macmac ; 04-04-2011 o 13:46

Podobne wątki

  1. jaki filtr ropy najlepszy?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 20:04
  2. Alfa 147 jtd dziwny wyciek ropy
    Utworzone przez daarkooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 07:42
  3. Mały wyciek ropy JTD
    Utworzone przez axel83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 14:53
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01
  5. Brakło ropy i teraz nie burzy
    Utworzone przez coq w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory