Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: podsufitka mokra

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Sprawdzić możesz ale naprawdę woda nie ma się tam jak dostać do środka auta jeśli tylko uchylne szyby boczne dobrze przylegają do uszczelek z tym że woda w górę nie poleci
    A podsufitka jest klejona ... :/
    Przerabiałem temat bo też miałem 145 i możesz być pewny że to skraplająca się woda z całej zimy nie miała kiedy wyschnąć przez ciągłe mrozy i mogła tylko odkładać się nowa.
    Zawsze przy pozimowych odwilżach tak jest, pamiętam jak w mojej 145 przy zjeździe na ślimaku na trasę przy lekkim przechyleniu auta woda zaczęła się lać z rogu lampki na moje spodnie (a był to piękny słoneczny dzień).
    Kiedyś przy okazji zmiany podsufitki oglądałem wszystko wyraźnie i naprawdę nie ma tam miejsc którymi mogła by się dostać woda.

    to co piszesz faktycznie może mieć miejsce ale pod jednym warunkiem,do samochodu dostaje się jakimś sposobem woda i jest wilgoć w środku.
    normalnie gdy auto jest szczelne,wszystkie uszczelki całe i nie porwane taka sytuacja nie może mieć miejsca.

    ostatnio naprawiałem w AR 166 tylną klapę,w środku czuć było wilgoć i stęchliznę a na wygłuszeniu tylnej klapy była prawdziwa rosa.
    ale na podsufitce nie zauważyłem żadnych dziwnych śladów.


    moja druga ulubienica...

  2. #12
    Techno
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio oglądałem kilka GT z racji poszukiwania jednej dla siebie i stwierdizłem ze ten problem jest dość częsty.

    Na szczęście moja /już moja/ tego problemu nie ma

    A czy nie wydaje wam się że to może być powiązane z brakiem ramek i kiepskim uszczelnieniem narożnika szyby ? Woda płynie wzdłuż szyby aż do tego właśnie rogu, może cześć się przedostaje do środka i stąd zacieki w okolicy wieszaka czy też
    ogólnie wilgoć. . . Musze dokładnie pooglądać to miejsce.

  3. #13
    ludachriss
    Gość

    Domyślnie

    Miałem podobny problem tylko że nad progami. Kolega Techno ma rację, okazało sie że w rogu dzwi pod uszczelka, jest szczelina z podsufitki przez który wpływa woda. Nie mialem nic wiecej pod ręką i zakleilem silikonem bezbarwnym (z drugiej strony ten sam przypadek). Od tej pory nic się nie dzieje.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Może spróbuj zajrzeć w te listwy/ uszczelki wzdłuż dachu. Jeżeli problem występuje podczas postoju to może to być spowodowane własnie tym, ponieważ woda nie ścieka po dachu pod wpływem prędkości

Podobne wątki

  1. Mokra podsufitka w GT
    Utworzone przez Tomko604 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 22:39
  2. Mokra podsufitka po deszczu
    Utworzone przez KorniXPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 11:22
  3. Mokra podsufitka.
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 00:26
  4. mokra podsufitka w 147 2006r
    Utworzone przez kamoo22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 18:57
  5. Mokra podsufitka
    Utworzone przez zieloo007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory