Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: [156] Pomozcie wybrac wersje silnikowa

  1. #21
    Qbatron
    Gość

    Domyślnie

    Chcialbym sie zmiescic w 15k

  2. #22
    moniczka_23_wwa
    Gość

    Domyślnie

    Mam 2.0 TS i jak by Ci to powiedzieć… może ten mój ma jakiś feler (choć 9s do 100), to jednak mocy to ja jakoś tam zbytniej nie czuje. Przez analogie w takim razie 1.8 i 1.6 to w ogóle bym nie brała pod uwagę, no chyba że chcesz sobie pojeździć prawym pasem za autobusami trzymając się do 3000 na obrotomierzu, żeby spalanie było mniejsze… Tylko, po co Ci wtedy Alfa?? Są setki bardziej ekonomicznych samochodów!

    Zdecyduj się zatem czego szukasz… Jak przyjemności z jazdy to bierz i to minimum 2.0. Ja bym teraz mocno zastanawiała się nad V6 bo miałam przyjemność nie dawno podgazowania tego cuda. Ale tutaj, przy mojej miejskiej jeździe, koszty…. Ulalala. klekot desla zawsze mnie zniechęcał do kupna takiego auta… teraz chyba już bym się tym nie sugerowała i ewentualnie zastanowiła się nad 2.4 JTD. Podobno super się zbierają…

    Suma summarum nic mniej niż 2.0, a jeśli mniej to raczej nie Alfa bo po co?

  3. #23
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    moniczka 23 Twoja Alfa jest może zrypana.Ja mam 1.8 i czuję że samochód ma moc. Chociaż przyznam, trzeba wkręcac na wyższe obroty.Moim pasażerom żołądki podchodzą do gardła jak przydyszę. Cudowne uczucie ktorego doświadcza się na zwłaszcza na tylnym siedzieniu.

  4. #24
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    [quote="Qbatron"]
    Cytat Napisał Garos
    Jak chcesz jeżdzić taniej to kup diesla,wiem iż jest droższy od benzyny ale on zawsze mniej pali.
    Diesli poprostu nie lubie. Jestem mlodym czlowiekiem, lubie czasem pocisnac pod odciecie, szkoda by mi bylo diesla. Kiedys przyjdzie na niego pora, ale to kiedys
    A co do zalozenia13-14l lpg - to nie jest juz chyba taka oszczednosc? Wartosc raczej realna?

    Cytat Napisał Garos
    Pamiętaj iż Alfy w większości przypadków nie znoszą gazu.
    co do diesla też kiedys tak myslałem że dla emerytów są ale po zmianie Kappy 3.0 V6 benzyny na Alfe 156 2.4JTD - nie odczułem dużej rożnicy - no może na wysokich obrotach V6 ciągneła lepiej ale spalała 15 litrów a moja obecna 156 max spali 7 litrów ON a ma pod maską 185 KM i 395Nm - pięknie ciągnie juz od 2 tys obr - wciska w fotel i mija ciężarówki lewą strona bez spresu czy zdąże czy nie - dodatkowo nie kopci jak to diesle - moze dlatego że leję tylko V-power diesel na shellu - omijam serokim łukiem stacje no name .

  5. #25
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Ponieważ cena litra ropy jest już teraz nawet wyższa od ceny litra benzyny,
    to jeżeli Twoje przebiegi nie są jakieś kosmiczne, to zakładając że auto
    kupujesz na 2-3 lata, zakup TS 2.0 może się okazać podobnie kosztowny
    jak JTD, ponieważ TS'a kupisz dużo taniej niż JTD (nawet 5000zł taniej),
    a tą różnicę przeznacz na benzynę.

    I jeszcze jeden argument przemawia za TS'em: jest ich dużo więcej, a więc
    łatwiej znajdziesz zadbany egzemplarz, dużo łatwiej. A pamiętaj że
    na koszt użytkowania Alfy mają wpływ przede wszystkim ewentualne
    naprawy. Jak kupisz zadanego TS'a to możesz na tym świetnie wyjść,
    na przestrzeni 2-3 lat oczywiście.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  6. #26
    Qbatron
    Gość

    Domyślnie

    moniczka_23_wwa , tomkap:
    Na waszym przykladzie widac ze wszystko zalezy od oczekiwan. Skoro opisywane 2.0 ma 9s do setki to nie moze byc zbyt zarypane, tylko kierowca sie przyzwyczail. (Jak sie przesiadlem z duzego fiata na lanosa to tez mi sie rakieta wydawala, a teraz... :roll: )

    norbiwolow: 185 KM i 395Nm - to juz musi byc jakis agresywny chip? Jaki byl koszt takiej zabawy? Rozumiem ze objezdza 2,5v6?

    ozzy: Twoje przeliczenia nie biora pod uwage gazu, ktory bede na pewno zakladal jesli kupie benzyne, wiec roznica cenowa miedzy jtd a benzyna znika - zalozmy ze zupelnie. Ale ladnie mi zobrazowalo sytuacje.

    Tak wiec podjalem decyzje: bede szukal, 2,0 2,5 lub 2,4jtd. Kupie takiego jaki sie trafi w dobym stosunku stan/cena.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniczka_23_wwa
    klekot desla zawsze mnie zniechęcał do kupna takiego auta… teraz chyba już bym się tym nie sugerowała i ewentualnie zastanowiła się nad 2.4 JTD. Podobno super się zbierają…
    też tak kiedyś uważałem,ale to nie są już takie klekoty jak kiedyś a 2.4 (pięć cylindrów) naprawdę super mruczy.A co do zbierania się to jest rewelka


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  8. #28
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbatron
    Twoje przeliczenia nie biora pod uwage gazu, ktory bede na pewno zakladal jesli kupie benzyne, wiec roznica cenowa miedzy jtd a benzyna znika - zalozmy ze zupelnie. Ale ladnie mi zobrazowalo sytuacje
    Fakt, nie brałem, bo sam bym nie założył miałem raz, było ok, ale nie nie chcę więcej. Ale w przypadku jak znajdziesz 2.5V6 to raczej konieczność, moim zdaniem oczywiście.

    Powodzenia życzę! I pamiętaj o obowiązkowym przeglądzie w ASO przed kupnem, a będziesz zadowolony.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  9. #29
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbatron
    moniczka_23_wwa , tomkap:
    Na waszym przykladzie widac ze wszystko zalezy od oczekiwan. Skoro opisywane 2.0 ma 9s do setki to nie moze byc zbyt zarypane, tylko kierowca sie przyzwyczail. (Jak sie przesiadlem z duzego fiata na lanosa to tez mi sie rakieta wydawala, a teraz... :roll: )

    norbiwolow: 185 KM i 395Nm - to juz musi byc jakis agresywny chip? Jaki byl koszt takiej zabawy? Rozumiem ze objezdza 2,5v6?

    ozzy: Twoje przeliczenia nie biora pod uwage gazu, ktory bede na pewno zakladal jesli kupie benzyne, wiec roznica cenowa miedzy jtd a benzyna znika - zalozmy ze zupelnie. Ale ladnie mi zobrazowalo sytuacje.

    Tak wiec podjalem decyzje: bede szukal, 2,0 2,5 lub 2,4jtd. Kupie takiego jaki sie trafi w dobym stosunku stan/cena.
    co do mojej belli to już taka kupiłem - zawirusowana w G-TECH GMBH w Niemczech. koszt nie jest mi znany FREE FOR ME czy 2.5 V6 zostawia z tyłu ??? nie wiem bo nie testowałem ale może na jakimś spociku

  10. #30
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbatron

    Tak wiec podjalem decyzje: bede szukal, 2,0 2,5 lub 2,4jtd. Kupie takiego jaki sie trafi w dobym stosunku stan/cena.
    i się zastanów, czy ar

Podobne wątki

  1. Problem z przyspieszeniem 2.4 jtd m-jet ! Pomozcie ! :)
    Utworzone przez Marcin90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 09:42
  2. Problem z AUX LINE IN pomozcie ;c
    Utworzone przez Lenix w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 18:44
  3. [155] pomozcie mam problem ze skrzynia?lub sprzeglem?
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 11:46
  4. pomozcie nawiew w 166
    Utworzone przez krzywy1976 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2007, 21:07
  5. alfa 164 ...... 30 litrow na 100 lpg boze pomozcie
    Utworzone przez paradox8 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 18:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory