Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Stuki w Mito nie mozna okreslic miejsca.

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 105KM Distinctive
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam,
    jestem pierwszy raz na tym forum i na pewno nie ostatni i BŁAGAM O POMOC. Mam identyczny problem z MiTo 1.4 105KM przebieg ok 8000km. Podczas jazdy na tzw "kocich łbach" oraz pojedynczych nierównościach spod kokpitu dochodzi dziwny irytujący stukot??Czy ktoś miał podobny problem jak My i go rozwiązał?Byłem w ASO, ale miałem wrażenie, że mechanicy sami nie wiedzieli co to jest. Coś podorkecali, coś posprawdzali, wymienili amortyzatory, ale problem nadal istnieje. Bardzo proszę o informację czy ktoś miał podobny problem i jak udało mu się go rozwiązać, bo chciałbym pojechać do ASO już z jakąś podpowiedzią z racji tego, że widzę, jak chłopaki błądzą we mgle i tylko na ich gdybaniu się kończy a ja chciałbym załatwić tą sprawę raz na zawsze. Zaznaczam, że jest to moja pierwsza Alfa a z mechaniki jestem nogą, dlatego liczę na pomoc ludzi biegłych w temacie

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...#ixzz2q2Cg2Se4

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisss Zobacz post
    Witam,
    jestem pierwszy raz na tym forum i na pewno nie ostatni i BŁAGAM O POMOC. Mam identyczny problem z MiTo 1.4 105KM przebieg ok 8000km. Podczas jazdy na tzw "kocich łbach" oraz pojedynczych nierównościach spod kokpitu dochodzi dziwny irytujący stukot??Czy ktoś miał podobny problem jak My i go rozwiązał?Byłem w ASO, ale miałem wrażenie, że mechanicy sami nie wiedzieli co to jest. Coś podorkecali, coś posprawdzali, wymienili amortyzatory, ale problem nadal istnieje. Bardzo proszę o informację czy ktoś miał podobny problem i jak udało mu się go rozwiązać, bo chciałbym pojechać do ASO już z jakąś podpowiedzią z racji tego, że widzę, jak chłopaki błądzą we mgle i tylko na ich gdybaniu się kończy a ja chciałbym załatwić tą sprawę raz na zawsze. Zaznaczam, że jest to moja pierwsza Alfa a z mechaniki jestem nogą, dlatego liczę na pomoc ludzi biegłych w temacie

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...#ixzz2q2Cg2Se4
    Końcówki drążka reakcyjnego, sworzeń wahacza, łożysko kolumny itp. Proponuje wizytę w stacji kontroli i wykonanie testu ( 20-40 zł )

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisss Zobacz post
    ..... Mam problem z MiTo 1.4 105KM przebieg ok 8000km. .....
    Kolego auto na gwarancji, wieć jedź do ASO i zleć naprawe ty nie musisz znać się na mechanice
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Wyjmij radio i pooglądaj, mnie się tłukły kostki w jego okolicach.

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 105KM Distinctive
    Postów
    4

    Domyślnie

    udało mi się zlokazlizować te stuki i dochodzą właśnie z radia, pójde Twoim tropem, bo czuje, że to będzie to

  6. #16
    Użytkownik Embrion Avatar s_o_r_e_n
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 105 KM Distinctive
    Postów
    15

    Domyślnie

    I jak udało się zlokalizować źródło tych stuków? U mnie od jakiegoś miesiąca również zaczęły występować. Dochodzą spod kokpitu, a dokładniej z okolic środkowych tuneli nawiewu. Stuki mają taki plastikowy odgłos o dość dużej częstotliwości przy jeździe po nierównościach.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar sztandar
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    142

    Domyślnie

    Ja się dołącze tyle, że u mnie stuki występują z przodu podczas kręcenia kierownicą np na parkingu kiedy samochód stoi chociaż w czasie jazdy przy mocniejszych skrętach również, w pewnej pozycji zawsze taki dziwny trzask zawsze w tych samych, że tak powiem ustawieniach kierownicy przy kręceniu i w prawo i w lewo, taki dźwięk jakby coś odbijało. Dopiero w następnym tygodniu mogę jechać żeby rzucili okiem, ale może ktoś coś takiego miał i wie gdzie leży problem.

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    mito tct 135km
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztandar Zobacz post
    Ja się dołącze tyle, że u mnie stuki występują z przodu podczas kręcenia kierownicą np na parkingu kiedy samochód stoi chociaż w czasie jazdy przy mocniejszych skrętach również, w pewnej pozycji zawsze taki dziwny trzask zawsze w tych samych, że tak powiem ustawieniach kierownicy przy kręceniu i w prawo i w lewo, taki dźwięk jakby coś odbijało. Dopiero w następnym tygodniu mogę jechać żeby rzucili okiem, ale może ktoś coś takiego miał i wie gdzie leży problem.
    te stuki o których mówisz to łożyska na amortyzatorach. Raz dają się we znaki , a raz nie. Mam ten sam problem. Wymiana po 100 zl za sztukę i ustawienie geometrii kół.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar sztandar
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    142

    Domyślnie

    O dzięki to przynajmniej wiem na jakie koszty się nastawić.

  10. #20
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 105KM Distinctive
    Postów
    4

    Domyślnie

    witam,
    u mnie stuków ciąg dalszy. Pojechałem do ASO i w końcu "koledzy" z ASO także usłyszeli te stuki, dobiegające prawdopodobnie z okolic radia, bo wcześniej przy każdej wizycie, próbowano mi wmówić, że jestem przeczulony i że wszystko jest ok. Tym razem mechanicy podjęli się zadania i powiedzieli, że zatrzymają auto i się temu bliżej przyjrzą. Auto stało w ASO 3 dni, po czym dostałem telefon, że auto jest do odbioru. Jakaż niespodzianka zastała mnie przy odbiorze(zastanawiałem się czy zostawiłem auto w ASO czy w jakiejś wiejskiej stodole). Na moje pytanie czy już wszystko z autem w porządku usłyszałem "niestety na dzień dzisiejszy nic nie mogliśmy zrobić, bo chłopaki nie mogli przez 3 dni wyciągnąć radia!!! Ale już zamówiliśmy nowe bolce, które będą dostępne za 2tygodnie i wtedy zapraszamy". Po pierwsze nie wiem jakie bolce, po drugie po co im bolce, jak radia nie potrafią wyjąć. Szkoda słów, ale nie pozostaje mi nic innego jak czekać na magiczne bolce.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Stuki MiTo
    Utworzone przez Pistacjowy49 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 11:44
  2. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46
  3. Ilość miejsca w GT
    Utworzone przez lokuss w dziale GT
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 20:35
  4. Stuki stuki i po kilku naprawach dalej stuki !!!
    Utworzone przez Korczu w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory