Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Zapieczone koło i mokra podłoga pod kierowcą

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Sprawdź dokładnie, czy to aby na pewno jest woda.
    Może cieknie nagrzewnica - no, ale wtedy ubywałoby płynu.
    A czy przy cieknącej nagrzewnicy woda nie zbierałaby się głównie/również po stronie pasażera?

    @adryś: sprawdzałeś też inne miejsca czy tylko to od kierowcy?

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał largo Zobacz post
    A czy przy cieknącej nagrzewnicy woda nie zbierałaby się głównie/również po stronie pasażera?

    @adryś: sprawdzałeś też inne miejsca czy tylko to od kierowcy?
    Tego, jaką drogę sobie wybierze płyn z cieknącej nagrzewnicy nie da się do końca przewidzieć, dlatego napisałem, żeby sprawdzić to na wszelki wypadek.
    Myślę, że z odróżnieniem płynu od wody nie będzie problemu - no chyba, że ktoś ma układ chłodzenia zalany czystą wodą - to wtedy trzeba patrzyć, czy nie ma ubytków w układzie i uważać, żeby nie zostawiać samochodu na dłużej na mrozie.

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    Alfa 147 1.6TS 2004r
    Postów
    14

    Domyślnie

    Panowie to na pewno jest woda, płynu nie ubywa a problemu nie było dopóki nie było deszczów. Rzeczywiście po myciu mam wode na rantach w koło drzwi czyli to mogą być uszczelki? Sprawdzę pod tym nadkolem czy tam rzeczywiście nie ma jakiejś dziurki.

    Jak nie możesz odkręcić to wina tego pseudogumiarza, który dopie.dala pneumatem na maxa śruby. A jak po deszczu otwierasz drzwi to masz wodę na uszczelce na uszczelce na progu) drzwi? Czyściłeś podszybie, sprawdzałeś kanały czy są drożne, czy wyciągałeś gąbki przy zawiasach klapy?
    LukaSS ale to już ten gumiarz miał problem z odkręceniem koła i ja teraz też tylko nie mogę odkręcić tego jednogo. A co masz na myśli mówiąc o czyszczeniu podszybia?

    Dodam jeszcze że na 90% szum wydobywa się z koła którego nie mogę odkręcić, czyli to może faktycznie trzymają klocki i przez to zapieka te śruby?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark
    Postów
    34

    Domyślnie

    Miałem kiedyś podobną sytuację , w moim przypadku woda znalazła się w samochodzie przez uszczelkę. Sprawdź uszczelkę na przedniej szybie ( w linii z wycieraczkami) , moja była lekko oderwana i woda wdarła się do środka skapując z "języczka" od otwierania przedniej maski przy okazji prawdopodobnie zalewając BODY przez co mam teraz problem .

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Zdejmij boczek drzwi (pół godziny roboty, tylko nagrzej grzwi i boczek by w zimnie plastik nie popękał), jak będziesz miał porwaną lub odlepioną piankę (tę białą) to sklejaj ją porządnie na silikon. Cała pianka ma być przyklejona tam gdzie są ślady. Ja mam też wodę na progu bo kleiłem taśmą MCGyvera i pomimo, że jest znakomita gdzieś przepuszcza (w drugivh drzwiach mam silikon i jest OK). A podszybie zdejmij i sprawdz czy nie mam pozatykanych kanałów. Jak są przytkane to woda ne ścieka i stoi przez co może się przelewać czy ściekać po przewodach itd. Przy okazji wyczyścisz podszybie i sprawdzisz czy w wiatraku nie masz syfu. Nie ma dużo roboty z tym wszystkim a masz pewność

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Ja tam nie mam tej pianki i nic nie leci, właśnie jak zdjąłem tą pianke, to woda w drzwiach przestała się pojawiać.
    147 powodów do zadowolenia

  7. #17
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    Alfa 147 1.6TS 2004r
    Postów
    14

    Domyślnie

    Już wiem gdzie i czego szukać, postarm się zajrzeć w każdy kąt który mi doradziliście. Dzięki wielkie koledzy

Podobne wątki

  1. Podłoga bagażnika, wnęka na koło zapasowe
    Utworzone przez prozac w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 21:00
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 23:40
  3. Mokra podłoga
    Utworzone przez Sniegu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 10:20
  4. Mokro pod dywanikiem za kierowcą
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 15:10
  5. zapieczone pierścienie? 2.0 TS
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 15:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory