Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [145] Pompa paliwa

  1. #1
    monter
    Gość

    Domyślnie [145] Pompa paliwa

    Witam,
    Szukałem na forum, ale nie trafiłem na nic w tym temacie co by mi pomogło.
    Otóż wczoraj wysiadłem z samochodu, silnik włączony i idę do bagażnika. Od spodu samochodu, z tyłu słychać dość głośny dźwięk jakby "turbiny" czy coś w tym rodzaju...

    Już w myślach zacząłem przeliczać kasę na koncie i planować zakup czegoś nowego... 8)

    Pytanie.
    Co to może być. Czy słusznie się domyślam że pompa paliwa dokańcza swój żywot? A może z tyłu samochodu zamontowany jest jakiś mechanizm o którym nie wiem i tak ma być?

    Jako podpowiedź dodam, że przy zimnym silniku, na początku jazdy po odpaleniu mam typowy problem z duszeniem przy dodawaniu "gazu", przyspiesza zbyt słabo, dopiero po osiągnięciu 3000 obr/min dostaje kopa. Jakie i czy - mogło by być ewentualnie powiązanie pompy paliwa z tym defektem?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Tak na odległość trudno coś powiedzieć, ale mi kiedyś padła pompa w innej marce samochodu więc mogę opisać, jak to było: po włożeniu kluczyka do stacyjki i włączeniu zapłonu (bez uruchamiania rozrusznika) był zawsze słyszlny cichy odgłos pracy pompy, natomiast w dniu kiedy pompa mi się spaliła, odgłos ten był dużo głośniejszy, więc nie miałem wątpliwości, że to już jej koniec - i tak rzeczywiście było.
    Więc jeżeli w tylnej części samochodu i to będąc na zewnątrz słyszysz jakieś dziwne dźwięki, to również powinieneś je słyszeć po przekręceniu kluczyka, będąc wewnątrz samochodu. Pamiętaj, że po przekręceniu kluczyka pompa jest natychmiast uruchamiana, ale jeżeli nie nastąpi uruchomienie silnika, to elektronika wyłącza pompę po kilku sekundach. Jeżeli więc nie słyszysz w tym czasie podejrzanych dźwięków, to bardziej stawiałbym na układ wydechowy.

  3. #3
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź,

    Stawiam chyba na pompę. W/g mnie to ona, tak jakby silnik się już docierał czy jakieś łożysko...

    Zrobiłem nagranie, będę wdzięczy jak posłuchacie

    http://www.speedyshare.com/425238150.html
    (400kB/mp3/stereo)
    Plik ma 30 sekund, nagranie wyglądało tak, że po odpaleniu wysiadłem z samochodu, podszedłem do tyłu i w pobliżu baku, od spodu przyłożyłem mikrofon (rejestrator audio) i nagrywałem ten dźwięk. Plik lekko obrobiłem, tzn. pierwsze 15 sekund to po prostu nagranie całości, natomiast po 15 sekundzie obciąłem wszystkie częstotliwości poniżej 1kHz, czyli wyciąłem dźwięk silnika, dźwięk z wydechu i pozostał ten charakterystyczny dźwięk o wyższej częstotliwości, taki odgłos turbinki, silniczka czy coś...

    Jutro z rana sprawdzę czy po przekręceniu kluczyka słychać ten odgłos z tyłu, ale wydaje mi się że coś takiego słyszałem, właśnie pochodzi 2..3 sekundy i cisza. Jutro to sprawdzę.

    Nie wiem czy usłyszycie to w tym nagraniu, jak lekko samoistnie zmieniły sie obroty (na biegu jałowym) to ten dźwięk też zmienił ton, razem z obrotami silnika. Nie znam dokładnie zasady działania układu zasilania paliwem. Czy pompka zawsze daje stale ciśnienie do silnika, czy jest ono może regulowane jakimś układem, który np. uzależnia je od obrotów i dlatego to nastąpiło?

  4. #4
    miras
    Gość

    Domyślnie

    mam to samo taki sam odgłos pompy jak u ciebie
    wczoraj grzebałem sie do nocy i popa po przczysczeniu połączen elektrycznych zaczeła działać cicho
    ale dalej auto nie pali na benzynie
    dziwne bo wszyscy pisza ze pompa załącza sie przy przekreceniu stacyjki otóz u mnie tylko w momencie startu rozrusznika
    dzis ide dalej walczyc z tym , czy pompa podaje paliwo i dalej czy filltr nie jest zapchany ,
    napisze potem co wynikło


    pozdro

  5. #5
    monter
    Gość

    Domyślnie

    po przczysczeniu połączen elektrycznych zaczeła działać cicho

    No ciekawe...
    Ja niedawno spotkałem się z opinią ze ona tak głośno ma chodzić, ale ja nadal mam wątpliwości.
    Umówiłem sie tez na przyszyły tydzień do mechanika, zaglądniemy do niej razem.

  6. #6
    miras
    Gość

    Domyślnie

    no i okazało sie zzzzzzeeee

    pompka owszem dziala pompuje paliwo ale tak jakby miala prostate
    wymieniłem na 2 i tamta napełnia karnisterek 5L w przeciagu 2 minut

    opisze troszke doglebniej objawy dla innych kolegów / kolezanek

    oststnim czasem jechalem w dluzsza trase jakies 600km ,
    Leciałem całkiem przyzwoicie az w pewnej chwili AR zaczelo zwalniać tak jakby brakowało jej paliwa szarpało kasłało ale jakoś jechałem , czasami tez było bardzo dobrze .
    Postanowiłem zatankować PB i tak zrobiłe .
    Niestety problem miałem taki sam .
    Dodam ze mam szczesliwym trafem , albo nie instalacje gazową , na której pracuje silniczek jak pszczółka .
    Po kilku dniach wybrałem sie w góry i tam klops po dojechaniu na miejsce zgaszeniu silnika ni w ząb nie mogłem odpalic auta .
    Niestety nie pozwiedzałem zbyt wiele bo czym :x
    W drodze powrotnej próbowałem załączyć benzyne i czasami łapało na krótko,
    Jakos dojechałem do domku .
    Nastepnego dnia wybrałem sie na spotkanie Alfaholików z mojego miasta i mielismy mała przygode bo autko odmawiało posłuszenstwa
    W drodze powrotnej do domu z pompy dochodziły przedziwne dźwki jakby sowa nawoływała .
    Nastepnego dnia dobrałem sie do pompy przeczysciłem styki furczala ze hohoho , ale po zdjeciu przewodu PROSTATA poprostu .
    Wymieniłem na 2 i auto pali w 1 sekundzie
    Takze jak widzicie meczarni co niemiara a ile sie naczytałem na forum uffffffff

    Monter nie wiem czy masz gaz czy nie ale jak sam czytasz pompke słychac i owszem ale ona nie pompuje
    jesli nie ma oporu czyli nie zaciaga paliwa pracuje głosniej , w momencie jak pracuje z paliwe słychać ja jakby uchodziło powietrze z koła
    W twoim przypadku mysle ze sie konczy pompka bo u mnie tez takie odgłosy dochodziły

    Udało sie :mrgreen:

    pozdrawiam

  7. #7
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Monter nie wiem czy masz gaz czy nie

    Nie mam. Jeżdżę na paliwie.

    ale jak sam czytasz pompke słychac i owszem ale ona nie pompuje
    jesli nie ma oporu czyli nie zaciaga paliwa pracuje głosniej , w momencie jak pracuje z paliwe słychać ja jakby uchodziło powietrze z koła


    No moją słychać jak w pliku mp3. Jak zmieniają sie (czasami lekko sie wahną) obroty to i słychać ze jej praca (odgłos) też się zmienia lekko. To pewnie to ciśnienie się zmienia.

    Na razie autko jeździ dobrze, ale nie chce żeby mi się gdzieś rozsypało w drodze...

    Czy inni użytkownicy AR145 z TS też mają taki dźwięk czy cisza?!?!

  8. #8
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Byłem u mechanika, powiedział że dźwięk jest normalny i nic szczególnego nie słyszy. Powiedział że pompę wymienia sie dopiero jak przestanie pompować... dzięki...

    Dla mnie nadal chodzi nietypowo głośno

  9. #9
    miras
    Gość

    Domyślnie

    powiedział co wiedział

    u mnie też miało tak chodzić a niestety ciśnienie za małe i wszystko , naczytałem sie wiele objawów kolegów z forum jest związanych z pompą paliwa

    pzdr

  10. #10
    homel86
    Gość

    Domyślnie

    sprawdz sobie czy cisnienie na listwie wtryskowej masz odpowiednie i bedziesz wszystko wiedzial :wink:

Podobne wątki

  1. [146] Pompa paliwa
    Utworzone przez micrus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 06:25
  2. Pompa paliwa
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 17:00
  3. Pompa paliwa
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 20:11
  4. [146] Pompa paliwa
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 23:54
  5. [145] Pompa paliwa
    Utworzone przez Maroo_ w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-04-2008, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory