Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Nagłośnienie BOSE

  1. #1
    webmaster007
    Gość

    Domyślnie Nagłośnienie BOSE

    Szukałem w opcji szukaj ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania:

    zakupiłem alfunie 156 sw 2.4 jtd 2000r oczywiści nie ma w niej radia

    i spotkała mnie miła niespodzianka gdyż auto ma w bagażniku oryginalna tubę, na żadnych maskownicach głośników nie pisze że to bose czy były jakieś inne zestawy firm ???

    po wpisaniu w e-pera nr nadwozia zar93200000132913 wychodzi ze są to głośniki zestaw hi-fi

    nie chce rozpruwać boczków boje się ze juz ich tak ładnie nie złoże. jak to ? sprawdzić czy to bose.

    Ale moje pytanie brzmi. Jak jest ten zestaw głośników musi być wzmacniacz gdzieś a ja w luce po radiu nie widzę tam żadnych kabelków chinch żeby podłączyć nie fabrycznego radia
    są tylko kostki iso czy w nich idzie jakies sterowanie do tuby ???

    czy żeby to grało to trzeba kupić jakiegoś orginalnego Blaupunkta seryjne radio alfy
    czy mogę kupić CLARION DXZ588RUSB i będzie wszystko grało tuba w bagażniku też ???


    prosze o pomoc gdyż w tej tematyce jestem orłem ???
    Ostatnio edytowane przez webmaster007 ; 23-02-2009 o 11:23

  2. #2
    mOOn
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam u siebie ten sam zestaw głośników+oryginalna tuba w bagażniku (zabudowana po lewej stronie-sportwagon). Zmieniłem radio z Clariona w którym zacinały się przyciski na Alpine CDE-9880R i wszystko jest ok. Jedyny problem w tym układzie jest taki że nie można oddzielnie sterować tubą (radio ma taką funkcję). Dodam że podłączyłem radio przez kostki iso. Pozdrawiam.

  3. #3
    webmaster007
    Gość

    Domyślnie

    dziękuje bardzo kolego za odpowiedz.

    mam pytanko po podłączeniu normalnie kostek iso tuba w bagażniku gra ?

    a czy pod Clarionem mozna było sterowac tubą ???

    czy to są głośniku bosse czy jakieś innej firmy

  4. #4
    mOOn
    Gość

    Domyślnie

    Co do marki głośników to nie wiem bo nie rozbierałem boczków(może dlatego że jakość dźwięku jak dla mnie ok). Pod Clarionem tak jak teraz nie można było sterować tubą ale w obu przypadkach grała tzn i pod Clarionem i teraz pod Alpiną. Zauważyłem że jak dam więcej dźwięku na tył to tuba gra głośniej tzn bardziej ją słychać. Pozdrowionka.

  5. #5
    webmaster007
    Gość

    Domyślnie

    no to juz nie mam wątpliwości zakupuje radyjko CLARION DXZ588RUSB

    pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar krzychoo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 Q2 JTD 16V
    Postów
    116

    Domyślnie

    Nie trzeba rozbierać boczków, żeby się dobrać do głośników. Okrągłe maskownice są na wcisk i można je spokojnie wyjąć. Tyle, że to i tak nic nie da, bo głośniki są "no name" - nic na nich nie jest napisane. No chyba, że z tyłu , ale już wykręcać mi się ich nie chciało. W każdym razie nie jest to Bose - Bose pojawiło się w 2002 roku, po lifcie środka.
    A tubą nie da się oddzielnie sterować, tak jak napisał mOOn. Podpięta jest normalnie, razem z tylnymi głośnikami - zapewne jest jakaś zwrotnica po drodze, ale nie szukałem. Ważne, że jako tako (wystarczająco na moje potrzeby) gra.
    Alfa Romeo 147 Q2 JTD 16V '03

    Były:
    AR 156 2.6 V6, AR 156 2.0 TS SW

  7. #7
    mOOn
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o sterowanie tubą to napisałem że jest taka funkcja w radiu ale przy tym podłączeniu nie działa. Tuba jest podpięta pod tylne głośniki bo jak dam wiecej dźwięku na tył to ją słychać bardziej. Jeśli chodzi o brzmienie to dla mnie wystarczające.

  8. #8
    kmiecik78
    Gość

    Domyślnie

    witam macie może opis kostki wchodzącej do tego suba u mnie nie działa i chciałbym na krótko podłączyć żeby sie dowiedzieć gdzie jest awaria ale nie wiem jak

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar badylek_4
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Była 156 1,9 JTD 8V w sedanie, obecnie jest Alfa FL 156 Sportwagon 1,9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    101

    Domyślnie

    mOOn masz sterowanie radiem w kole kierownicy ?? jeżeli tak to jak podłączyłeś ?? Ja też mam BOSE. W domu leży mi Alpine CDE9881R i w najbliższym czasie będę chciał go podłączyć podobno trzeba mieć jakiś adapter bo wszystkie głośniki idą przez wzmacniacz i podłączone jest to przez te małe iso.

    A tak a pro po BOSE to wydaje mi się, że to jest ulepszony Blaupunkt

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Renegat
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa 159 2,4 JTDm , Wcześniej 156 2.0 TS, kiedyś może Giulia
    Postów
    249

    Domyślnie

    Głośniki fabryczne w 156 przed fl są sygnowane logo producenta takim jak np. zegary, więc są to jakieś budżetówki robione na zlecenie fabryki.
    żeby wyjąć maskownice z drzwi wystarczy kawałek blaszki lub scyzoryk czy nożyk z cienkim ostrzem, UWAGA !!! maskownice mają po 3 zatrzaski sprężynowe i jeden ząbek rozmieszczone w układzie krzyżowym (po przekątnych maskownicy) więc nie radzę naważać zatrzasków na siłę, wystarczy wsunąć np. blaszkę pomiędzy maskownicę a boczek w takim miejscu (najlepiej w 2 różnych miejscach równocześnie) gdzie nie ma zatrzasku czy ząbka, a następnie delikatnie podważyć maskownicę, powinna w miarę łatwo dać się wyjąć. podobnie robimy z sopranami.
    do demontażu samych głośników w drzwiach, to wystarczy śrubokręt krzyżakowy średniego kalibru, typowy w montażu głośników.
    Co do sposobów połączenia tuby z resztą systemu audio, to polecam lekturę schematu elektryki w EPER.

    Alfa jest jak piękna i namiętna kobieta....
    z tą różnicą, że Alfa jest tańsza w utrzymaniu



    Była: 156 2.0TS
    Jest: 159 sportwagon 2.4jtdm 200hp
    Dusza by chciała: Stelvio Quadrifoglio

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Nagłośnienie BOSE Giulietta
    Utworzone przez lniewadzi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-03-2020, 09:00
  2. Nagłośnienie Bose
    Utworzone przez cuma12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 22:01
  3. Nagłośnienie bose alfa 147
    Utworzone przez karolsgn w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 08:19
  4. Nagłośnienie bose-problem
    Utworzone przez Kluska w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory