Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem z dachem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekN
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    ALFA ROMEO BRERA
    Postów
    26

    Unhappy Problem z dachem

    Echh, tym razem w Spiderku po sprzęgle dach...
    Mój brat chciał go otworzyć matce, odczepił przednie zawiasy, ale zapomniał boczków materiałowych, chciałem go złożyć, zatrzymał się w pozycji gdy tylne bolce prawie chowają się w dziury, nie reaguje teraz na przycisk w pod ręką, miga czerwona lampka, chciałem spróbować otwieraniem awaryjnym (przycisk po prawej od drzwi - zamykanie, odgłos normalny ale nic się nie dzieje, przycisk po lewej od drzwi- coś jakby chrobotało tam z tyłu i też się nic nie dzieje), nie wiem, czy to spadła jakaś linka, czy co, jakiś mechanizm, pomóżcie coś ;/
    Masakra...

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    któraś krańcówka nie załapała więc zrób tak: na wyłączonej stacyjce podnieś ręcznie tylną częśc dachu do góry (powoli i nie wkładając za wiele siły) jak tył będzie w pionie albo nawet lekko przechylony w strone przodu auta przekręć stacyjkę i sprobuj przyciskiem powinno zaskoczyć

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekN
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    ALFA ROMEO BRERA
    Postów
    26

    Domyślnie

    dzięki bardzo, spróbuję ;-) boję się tego chrobotania, ale moze bedzie ok

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    nic sie nie boj, tam nie ma zadnych linek (oprócz naciągających pokrywę ale one z niczego nie spadną) wiec na spokojnie, chrobotanie to najprawdopodobniej próba zapięcia zamka na niedociągniętym dachu (trzpienie nie są w otworach)
    Ostatnio edytowane przez fajf ; 04-09-2013 o 21:07

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekN
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    ALFA ROMEO BRERA
    Postów
    26

    Domyślnie

    kurcze, nie da rady tak jak napisales, bo mówisz, żeby próbować potem normalnym włącznikiem tak? czy tym awaryjnym?
    A może lepiej będzie jak dam to komuś do odkręcenia, żeby te trzpienie włożyć?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    podnies tył dachu do góry ręką przy wyłączonym zapłonie i tak go trzymaj, włącz zapłon i uruchom otwieranie zwykłym włącznikiem, te włączniki za siedzeniem są tylko od ryglowania trzpieni i ryglowania pokrywy wiec ich nie ruszaj nie są to żadne awaryjne, awaryjna jest jedynie linka w schowku ale jej nie probuj ruszać, zrób co mówie i nie marudź

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekN
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    ALFA ROMEO BRERA
    Postów
    26

    Domyślnie

    Już to ogarnąłem co piszesz. Zwykły przycisk nie reaguje, zapalona lampka czerowna, miga.
    Odchyliłem pokrywę, a tam, z jednego siłownika cieknie olej i to już sporo. Chyba gdy moja matka nacisnęła przycisk, mechanizm zaczął podnosić przy zaczepionych hakach z przodu to puścił oring. To raczej przez to. Teraz pytanie, czy trzeba wymieniać cały siłownik czy sam oring??? I czy wystarczy na razie wlać płyn, jaki i gdzie go wlać, żeby sprawdzic, bo może przez to tylko uciekł płyn, jak zaleje to będzie ok.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar DominikWrc
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    na razie Abarth
    Postów
    79

    Domyślnie

    Podobno da się wymienić, gdzieś był jakiś temat o naprawie dachu. Był tam napisane że firmy specjalizujące się w hydraulice przemysłowej (węże ciśnieniowe, siłowniki i takie tam) moga tu pomóc.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    sądzę że oring da się dobrać, trzeba pewnie zdemontować i sprawdzić w sklepach z hydrauliką, zawsze warto tez sprawdzić w aso bo moze akurat były zestawy naprawcze, płyn tez trzeba będzie uzupełnić żeby pompy szlag nie trafił

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar DominikWrc
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    na razie Abarth
    Postów
    79

    Domyślnie

    Ja dzień po kupnie w ogóle się mocno wkurzyłem bo myślałem też że mi się dach popsuł. Kontrolka mrugała i nic się nie działo. Musiałem awaryjnie dach składać. Jak poczytałem serwisówkę to okazało się że problemem był raczej błachy - po prostu nie zaciągnąłem ręcznego Tak to jest jak się instrukcji obsługi nie czyta.
    Gdzieś tu na forum jest link do ściągnięcia dobrej serwisówki - polecam bo jest dobrze opisane co jak działa i jak się dobrać do elementów - konstrukcja i hydraulika jest też dobrze opisana.

Podobne wątki

  1. Problem z dachem - lakier jak ruszyc tanim kosztem
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 08:33
  2. [Giulietta] Pytanie do uźytkowników Julek z szklanym dachem
    Utworzone przez Ciastek C w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 15:36
  3. Gdzie kupić Spidera z twardym dachem?
    Utworzone przez b.piotrus w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 13:00
  4. koledzy pomóżcie mam problem z dachem
    Utworzone przez optiv2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 02:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory