Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Chłodnica aluminiowa w 3.2v6

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    51

    Domyślnie Chłodnica aluminiowa w 3.2v6

    Chciałbym wymienić chłodnicę. Do 3.2V6 pasuje chłodnica z np 156 2,5v6 (aluminiowa) Problem jest tylko taki, że oryginalnie występuje chłodnica miedziana, która jest ok 3x droższa od dobrego zamiennika aluminiowego. Co myślicie, czy aluminium nie będzie problemem w oddawaniu ciepła na zewnątrz. W 3.2V6 jest go zdecydowanie więcej niż w innych silnikach. Może ktoś z Was już wymieniał i zauważył różnice.
    159 1.9 JTDM 150KM
    wcześniej GTV6, 147GTA,156 2.0JTS i 156 1.8TS

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Myśle ze przy naszych warunkach klimatycznych , nie bedzeie gorsza , bedzie za to czesciej wiatrak chodził A tak przy okazji ile km zrobisz zanim zagrzeje ci sie silnik ?
    Nie myślales o uzywce ?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał arquadiusy Zobacz post
    Myśle ze przy naszych warunkach klimatycznych , nie bedzeie gorsza , bedzie za to czesciej wiatrak chodził A tak przy okazji ile km zrobisz zanim zagrzeje ci sie silnik ?
    Nie myślales o uzywce ?
    Dawno temu miałem 147GTA i z "tęsknoty' za nią kupiłem GT 3.2. Zarówno w 147 jaki i obecnej GT silnik tak szybko się nagrzewa, że wentylatory załączają się nawet w chłodne dni, więc latem pod dużym obciążeniem w upał może być problem. Nie chcę za wszelką cenę oszczędzać na chłodnicy, ale jeśli nie trzeba, to poco przepłacać. Ten silnik ma chłodnicę tej samej wielkości co 2.0TS, więc jest co chłodzić. Jeżdżę też dieslem i tam taki problem nie występuje. Silnik nawet w upał nie generuje za dużo ciepła.
    159 1.9 JTDM 150KM
    wcześniej GTV6, 147GTA,156 2.0JTS i 156 1.8TS

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Proboszcz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, AR GT 3.2 V6, Giulia Veloce Q4
    Postów
    74

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowe wątku wiec wpinam się tutaj.

    Pytanie również dotyczy chłodnicy GT 3.2 V6 :
    Czy jest możliwość wymiany chłodnicy wody bez demontażu chłodnicy (skraplacza) klimatyzacji i rozszczelniania układu ?
    Znalazłem na forum informacje, że jest to możliwe w alfie 156 (ponoć nawet bez demontażu zderzaka).
    Te auta są podobne konstrukcyjnie ale chciałbym się upewnić.
    Z góry dziękuje za pomoc.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    jest jak najbardziej ja sciągałem u siebie , trzeba niestesty sciagac zderzak i pas górny :/ reszta to juz srubki na krzyżaka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Proboszcz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, AR GT 3.2 V6, Giulia Veloce Q4
    Postów
    74

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc.
    Czy sciąganie pasa górnego jest konieczne, czy zdemontowałeś go aby dostęp był łatwiejszy ?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    może uda ci się ją wysynąć , ja u siebie sciągałem , nie jest to trudne , wszystko jest na plaski klucz wiec spoko , ale powiem ci ze te wiatraki sa spore i jest ciasno .

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Proboszcz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, AR GT 3.2 V6, Giulia Veloce Q4
    Postów
    74

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki
    Przeprowadziłem u siebie zabieg wymiany chłodnicy i udało mi się wyciągnąć chłodnicę dołem, tzn. odkręciłem pas dolny ponieważ i tak wymagał lekkiego czyszczenia i malowania.
    Przykręcona do niego jest stalowa rurka (cześć układu chłodzenia), która była skorodowana i w miejscach jej mocowania pas dolny też zaczął lekko rdzewieć.
    Zdecydowanie masz racje z tymi wentylatorami – raczej nie ma możliwości wyciągnąć ich bez demontażu któregoś z pasów.
    Wychodzi na to, ze w przypadku naszych silników w grę wchodzi tylko zakup oryginalnej chłodnicy, żadne low cost-owe zamienniki nie występują a jedyny dostępny, produkowany przez VALEO (8 stów), jest aktualnie niedostępny. Tak mi przynajmniej powiedzieli w 10 sklepach i hurtowaniach z Iter Cars na czele. W podobnej cenie co oryginał można kupić tunig-owe chłodnice dedykowane do V6 alfy ale są nieco grubsze i maja uniwersalne mocowania co w praktyce na pewno oznacza duże kłopoty z montażem i grubą „rzeźbę”. Ja przełknąłem gorycz wysokiej ceny i kupiłem oryginał, pasował i mam nadzieje, że posłuży.

Podobne wątki

  1. [159] aluminiowa spinka tapicerki
    Utworzone przez awj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 12:44
  2. (Dur)aluminiowa osłona pod silnik
    Utworzone przez eternal_slavo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 18:41
  3. Aluminiowa osłona pod silnik z 2.0 JTS do 2.4 JTD
    Utworzone przez robert_t18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 20:13
  4. aluminiowa oslona silnika
    Utworzone przez maziarek1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 09:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory