Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: [166] Klocki - Red stuff czy green stuf?

  1. #1
    Marcin166
    Gość

    Domyślnie [166] Klocki - Red stuff czy green stuf?

    Witam. Muszę wymienić klocki i zastanawiam się nad EBC tylko nie wiem które wybrać red stuff czy green stuf? Wiecie w jakiej cenie jest komplet na 2 koła? A może polecicie jakieś inne...

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Wydaje sie że greeny będą bardziej odpowiednie

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    A jeśli już temat EBC, czemu dużym kłopotem jest znalezienie czegoś do 2.4, do 3.0, 2.5 jest pełno, a do 2.4 kiepsko. klocki znalazłem ale o nacinanych tarczach chyba mogę zapomnieć, a moze macie jakieś niespodzianki?? :roll:
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  4. #4
    Reks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matt21
    A jeśli już temat EBC, czemu dużym kłopotem jest znalezienie czegoś do 2.4, do 3.0, 2.5 jest pełno, a do 2.4 kiepsko. klocki znalazłem ale o nacinanych tarczach chyba mogę zapomnieć, a moze macie jakieś niespodzianki?? :roll:
    Nie wiem jak to jest w 166 ale czesto mozna spotkac sytulacje ze masz takie same tarcze i klocki jak np. w 2.5 czy 3.0 sprawdz to, a jak tak jest to kup klocki ktore beda pasowaly do 2.5 czy tam 3.0.

    Co do tematu wydaje mi sie ze green beda lepsze ale zaznaczam ze tylko o tym czytalem

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    green powinny być lepsze do cywilnej jazdy ,a co do tarcz w mikodzie pytałeś?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Marcin166
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matt21
    A jeśli już temat EBC, czemu dużym kłopotem jest znalezienie czegoś do 2.4, do 3.0, 2.5 jest pełno, a do 2.4 kiepsko. klocki znalazłem
    No więc które pasują do alfy 166 2.4 jtd bo katalog tego nie przewiduje? Kupiłeś o symbolu DP21061 czy innym?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    Wydaje sie że greeny będą bardziej odpowiednie
    a to niby dlaczego ? masz jakieś doświadczenia z jazdy 166-ką na greenach ?

    nie wiem jak to jest w 2,4 zapewne zacisk jest jakiś mało popularny.
    moge jedynie opowiedzieć o doznaniach z jazdy na zaciskach w 3.0 a to są 4 tloczkowe brembo, popularne w światku sportowym seryjnie montowane w lancerach, i subaru i innych. Ja jeździłem na serii na greenach na redach i na ferrodo racing teraz się to nazywa DS performance... wszystkie przerabialem i od razu mówię że zielone można sobie darować ... niewielka róznica między dobra serią.
    Ja robię ogromne przebiegi i klocki szybko zcieram a poruszając się po autostradach zachodnich czy też po naszych dróżkach zależało mi na tym żeby wychamowac auto z dużej prędkości bez problemów i żebym mógł ten manewr powtarzać nie bacząc na to że klocki się zagrzeją i nie będzie hamowania.
    Zacząłem od green stuff które były niewiele lepsze od oryginalnej serii a do tego szybko się ztarły - NIE POLECAM
    Później wsadziłem Red Stuffy - i tutaj różnica była kolosalna ... klocek świetnie hamował nawet po kilkukrotnym wychamowaniu auta z ponad 200 do 90 kiedy np na autostradzie niemieckiej :-) zaczynają wyprzedzać się tiry :-) i nagle musisz gwałtownie zwolnić. REDY były na tyle skuteczne że spaliłem jedną piastę a płyn ferrodo racing nawet nie wykazał gotowania ... natomiast temperatura tarczy ta przełożyła się na piastę że dosłownie wysmazył się z niej smar i zatarła się. Po wymianie piasty pamiętałem już że można wychamować w niedługich odstepach czasowych samochód z ponad 200 do 90 - 60 - nie więcej niż 7 - 8 razy raz po raz inaczej cierpiały na tym piasty.
    Redy też dośc szybko się skończyły zrobiłem na nich niecałe 9 tyś. i dalej zacząłem kombinować co by tu wsadzić i tak odświerzyłem znajomości z kumplem z czasów kiedy jeszcze jeździliśmy w KJSach a on obecnie jeździ nieco mocniejszymi samochodami własnie subaru. I polecił mi FERRODO DS ... chyba 2500 tak się klocek nazwywa jeśli dobrze pamiętam ... porównując do EBC to jest jak dzień do nocy ... dzisiaj mam najechane na tym klocku już 14 tyś i jest go jeszcze jakieś 5mm a hamowanie jest o wiele lepsze niż na redach. Lepsze dlatego że ferrodo o wiele lepiej oddają ciepło ... hamuję bez zastanawiania się a piasty nadal całe :-)

    i najważniejsze jeśli zdecydujesz się na mocniejszy klocek to zmieniaj zawsze przód i tył nigdy tylko przodu inaczej tylne szybko padną.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166
    Cytat Napisał 75andrew155
    Wydaje sie że greeny będą bardziej odpowiednie
    a to niby dlaczego ? masz jakieś doświadczenia z jazdy 166-ką na greenach ?

    nie wiem jak to jest w 2,4 zapewne zacisk jest jakiś mało popularny.
    moge jedynie opowiedzieć o doznaniach z jazdy na zaciskach w 3.0 a to są 4 tloczkowe brembo, popularne w światku sportowym seryjnie montowane w lancerach, i subaru i innych. Ja jeździłem na serii na greenach na redach i na ferrodo racing teraz się to nazywa DS performance... wszystkie przerabialem i od razu mówię że zielone można sobie darować ... niewielka róznica między dobra serią.
    Ja robię ogromne przebiegi i klocki szybko zcieram a poruszając się po autostradach zachodnich czy też po naszych dróżkach zależało mi na tym żeby wychamowac auto z dużej prędkości bez problemów i żebym mógł ten manewr powtarzać nie bacząc na to że klocki się zagrzeją i nie będzie hamowania.
    Zacząłem od green stuff które były niewiele lepsze od oryginalnej serii a do tego szybko się ztarły - NIE POLECAM
    Później wsadziłem Red Stuffy - i tutaj różnica była kolosalna ... klocek świetnie hamował nawet po kilkukrotnym wychamowaniu auta z ponad 200 do 90 kiedy np na autostradzie niemieckiej :-) zaczynają wyprzedzać się tiry :-) i nagle musisz gwałtownie zwolnić. REDY były na tyle skuteczne że spaliłem jedną piastę a płyn ferrodo racing nawet nie wykazał gotowania ... natomiast temperatura tarczy ta przełożyła się na piastę że dosłownie wysmazył się z niej smar i zatarła się. Po wymianie piasty pamiętałem już że można wychamować w niedługich odstepach czasowych samochód z ponad 200 do 90 - 60 - nie więcej niż 7 - 8 razy raz po raz inaczej cierpiały na tym piasty.
    Redy też dośc szybko się skończyły zrobiłem na nich niecałe 9 tyś. i dalej zacząłem kombinować co by tu wsadzić i tak odświerzyłem znajomości z kumplem z czasów kiedy jeszcze jeździliśmy w KJSach a on obecnie jeździ nieco mocniejszymi samochodami własnie subaru. I polecił mi FERRODO DS ... chyba 2500 tak się klocek nazwywa jeśli dobrze pamiętam ... porównując do EBC to jest jak dzień do nocy ... dzisiaj mam najechane na tym klocku już 14 tyś i jest go jeszcze jakieś 5mm a hamowanie jest o wiele lepsze niż na redach. Lepsze dlatego że ferrodo o wiele lepiej oddają ciepło ... hamuję bez zastanawiania się a piasty nadal całe :-)

    i najważniejsze jeśli zdecydujesz się na mocniejszy klocek to zmieniaj zawsze przód i tył nigdy tylko przodu inaczej tylne szybko padną.
    Popieram w całej rozciągłości, przerabialem podobny temat w poprzednim samochodzie.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin166
    Cytat Napisał Matt21
    A jeśli już temat EBC, czemu dużym kłopotem jest znalezienie czegoś do 2.4, do 3.0, 2.5 jest pełno, a do 2.4 kiepsko. klocki znalazłem
    No więc które pasują do alfy 166 2.4 jtd bo katalog tego nie przewiduje? Kupiłeś o symbolu DP21061 czy innym?
    Podobno, ale nie mam pewności identyczne klocki są w 2.0 TS......a gdzieś tam coś do tego znalazłem. Jak znajdę to dam znać
    Jedyna niewiadoma to czy 2.0TS czy 2.0 V6 TB ;//
    http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_i...model=6#search Pierwsze kilka pozycji.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    675

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o Ferodo to pozwolę sobie polecić p.Lecha Wójcika z www.hamulce.net . Sam się u niego zaopatrywałem w Ferodo DS Performance i nacinane tarcze Brembo. Fachowa pomoc przy doborze części.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

Podobne wątki

  1. 156 - klocki Ebc Green / Ds2500 gdzie kupić?
    Utworzone przez dcfan w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 21:19
  2. [156] tarcze jakie wybrać do EBC green stuff
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory