Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Temat: [156] Mróz...zrobi ci najlepszy przegląd JTD

  1. #51
    szymon
    Gość

    Domyślnie

    U mnie z odpalaniem nie ma najmniejszego problemu, pali z pierwszego :-)

  2. #52
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanley
    No właśnie a u mnie akurat jest mało paliwa teraz , Maciek a powiedz jak sie orientujesz ile wystaje rurka zasysająca paliwo w baku , bo ja mam w tej chwili około 12 litrów paliwa i auto stoi na chodniku przechylone w prawo czyli lewa strona auta jest wyżej. Czy mozliwe jest , że nie zasysa paliwa przy takim ustawieniu auta i takiej ilości paliwa?
    Jak masz 12 L paliwa to nawet jeszcze rezerwy nie ma - na pewno zasysa paliwo przy takiej ilości to musiał byś ja na bok położyć aby nie zassała - jeżeli nie odpala to na pewno nie przez to.

  3. #53
    kasbak
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Cytat Napisał kasbak
    Cytat Napisał Maciek-156
    Komputer działa (zlicza np kilometry, spalanie itd) tylko zmrożony wyswietlacz ciekłokrystaliczny nie wyświetla - to normalne w tak niskich temperaturach
    niestety kolego mylisz się komputer pokładowy w ogóle nie działa,bo dopiero jak zaskoczy przeprowadza diagnostyke samochodu-sprawdzanie poziomu oleju,abs,esp itd,ja od czasu mrozów mam tak bardzo często i mam wrażenie że to jakiś przekaźnik przymarza i puszcza dopiero jak sie zrobi plus.a wracając do tematu niestety nie mogę się pochwalić jak moja bella pali bo stoi u lekarza a ja czekam na kuriera z nową miską olejową :cry: pozdrawiam
    Sprawdź dokładnie, bo ja sprawdzałem. Jest tak, że diagnostykę poziom oleju czujnik itd. przeprowadza dopiero jak się wyświetlacz rozjarzy, ale komputer działa i zlicza kilometry spalanie, czas itp. od samego uruchomienia silnika
    może źle to ująłem kilometry i spalanie liczy ale alarmów nie sygnalizuje nawet brzęczkiem co robi dopiero po odpaleniu wyświetlacza,a więc jakaś część tego kompa nie jest aktywna

  4. #54
    jasiu486
    Gość

    Domyślnie

    Moja kreci na -10 tak sobie, ale mam inny problem odkad jest minus imobolajzer niechce zgasnac(to ta kontrolka z kluczykiem code)a dopuki ona nie zgasnie to niewłącza grzania świec.i przekrecam rano po 50 i wiecej razy rano aż zgaśnie. czego to może byc wina samego czytnika ze stacyjki??, jakis kabelków, tez jeden gosciu mi powiedział ze w komputerze albo w imobilajzerze jest wilgoc ktura zamarca i że mam wyjac jedno i drugie do domu wysuszyc na kaloryferze ta wilgoc i bedzie lepiej. dodam jeszcze ze dzisiaj stala na słoncu komputer pokazał +1 i zapaliła odrazu(zgasł ten kluczyk). Mam juz dosc tego krecenia tym kluczykiem z rana po 100 razy bo w końcu cos popsuje.

  5. #55
    Użytkownik Ogier Avatar janusz58
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wroclaw.
    Auto
    A.R 156 1,9 JTD.r.2002.
    Postów
    166

    Domyślnie

    Jednak nie bylo problemu z uruchomieniem przy -20 ,za pierwszym razem.
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD.

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj rano bylo 22 na minusie i autko odpalilo za pierwszym razem ale musialem troche dluzej je krecic,wogle po odpleniu slyszalem przez chwilke dziwne dzwieki ale po chwili wszystko wrocilo do normy!
    Natomiast mam inny problem!Kilka sekund (czasami minut) po odpalemiu (na biegu jalowym)Bella wpada w dziwne wibracje (nie zawsze),czasami Nia dosc mocno telepie...!!!Co moze byc przyczyna???Pozdawiam!!!

  7. #57
    Hamster
    Gość

    Domyślnie

    Rzeszów ok - 16 w nocy. Wychodze rano do autka, pokazuje -12, grzeje swiece, chwilke zakrece i pali za pierwszym razem. Wczesniej mialem ibize cupre 1,9 tdi i palila od strzala, 2,4 jtd podobno ma taka specyfike ze trzeba go moment zakrecic ... tez tak macie ?

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    U mnie po nocy spędzonej przed pracą (szczere pole wypiździajewo jak byk) troszkę "chechłał" ale dał rade

    A odbiegając nieco od tematu - podczas akcji pomagamy odpalić super niezawodne VW i inne panzerwageny zastanowił mnie patent jednego z kolegów, wyciągnął z bagażnika WD40 i każdemu po kolei szpryca we filtr powietrza - no i odpalały jak ta lala ;//

    HMMM co myślicie o takim manewrze ?
    Może zamiast martwić się czy odpali, od razu walnąć szpryce w dolot - i się nie martwić ?
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    To star sposób kierowców busów. Już lepiej samostart sobie kupić niż WD40, bo ono źle wpływa na przepływomierz. Takie odpalanie nie jest zbyt zdrowe dla silnika, bo następuje niekontrolowany samozapłon mieszaniny powietrza i WD lub samostartu - zanim nastąpi właściwy wtrysk paliwa
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. 200KM zrobi na tym seciku? GT
    Utworzone przez parada w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 22:53
  2. Przegląd auta niezbyt sprawnego + Darmowy przegląd w Łodzi!!!
    Utworzone przez Tomakt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 00:58
  3. Miękki lakier co z tym zrobić
    Utworzone przez Andrzej_ w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 19:18
  4. [145] elektryk co zrobi elektryke w 145
    Utworzone przez KRS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 09:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory