Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Roznice rozrzadu AR 156 a 166 2,4jtd 136KM

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pawellike
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sobolew
    Auto
    Alfa 166 2,4 JTD
    Postów
    146

    Domyślnie Roznice rozrzadu AR 156 a 166 2,4jtd 136KM

    Istnieja jakies roznice w rozrzadzie pomiedzy AR 156 z silnikiem 2,4 a AR 166 z tym samym silnikiem? Zamowilem pasek rozrzadu Contitech ale przyszedl z oznaczeniem do :
    AR 156 1,9 jtd, 2,4jtd
    AR 159 1,9jtdm 8v
    AR 145/147 1,9 jtd
    Oznaczenie paska: CT 968 190 z
    Cos mi sie wydaje, ze nie bedzie pasowal..... Paski klinowe i rolki w 156 a 166 sie roznia, inaczej sa poprowadzone i pompa klimatyzacji w innym miejscu, wiec moze i rozrzad tez?

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    alfa romeo 166 2,0 TS + LPG
    Postów
    154

    Domyślnie

    Siemanko! osprzęt może sie różnić bo mogą byc inne elementy takie jak pompa wspomagania alternator czy pompa klimy. ale pasek rozrządu powinien być ten sam. Raczej słupki silnika 2,4 w 156 /166 sa takie same. A gdzie zamawiałes ? bo mam na garwolinie zaprzyjazniony sklep z czesciami i na bank dobiorą tam jak trzeba a i ceny sa fajne

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pawellike
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sobolew
    Auto
    Alfa 166 2,4 JTD
    Postów
    146

    Domyślnie

    Siemka w warszawie mi kolega zamowil za 64zl, wiec taniej juz chyba nie bedzie w tygodniu bede sobie grzebal orzy aucie i wtedy zobacze tak naprawde czy bedzie to jakas roznica...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    Jak ja szukałem paska do swojej 166 2,4 JTD to kupiłem GATES-a i co ciekawe na opakowaniu pisało szer.24 mm 190 zębów i tyle i taki spasował,policz zęby zmierz szerokość i ma grać
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pawellike
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sobolew
    Auto
    Alfa 166 2,4 JTD
    Postów
    146

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu bede mial i contitecha i gatesa. Gates drozszy o 4zl l. Pomierze, policze, zobacze co i jak

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pawellike
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sobolew
    Auto
    Alfa 166 2,4 JTD
    Postów
    146

    Domyślnie

    Dostałem dwa paski: Contitech i Gates. Jeżeli pasek do 2,4 ma mieć 190 zębów i 24mm szerokości, to obydwa będą dobre. Tylko pytanie teraz, ktory będzie lepszy jakościowo?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1095.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	258.7 KB
ID:	116081

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Conti , Gates, Dayco - jedna półka. Który wytrzyma najdłużej nikt raczej nie sprawdza bo niby jak ? jeżdząc do końca ? Zalecany przebieg powinien wytrzymac każdy z nich bez problemu.

    Natomiast wybór między Getes i Dayco jest oczywisty na korzyśc tego drugiego nie ze względu na jakośc ale na profil zeba ktory jest taki sam jak w oryginale (mówimy o JTD).

    Jak chcesz zrobic super dobrze to kup pasek Dayco z teflonem. Od nowszych silników.

    No i ważne zeby kupic pasek w miarę świeży (okres przydatnosci paska 5 lat) a nie jakiegoś leżaka ktorego ktoś wystawia tanio na aukcji kusząc nieświadomych ceną.

    Conti i Dayco jak dla mnie to to samo.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pawellike
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sobolew
    Auto
    Alfa 166 2,4 JTD
    Postów
    146

    Domyślnie

    Conti i Gates róznią się jak widzę wzorem zębów. Gates ma pelne-wypukłe zęby, natomiast Contitech ma wglębienia na czubku zębów. Za co odpowiadają takie róznice?
    Poza tym na opakowaniu Conti mam datę ważności żeby zamontować do 2018 roku, natomiast na Gatesie nie ma nic.

    - - - Updated - - -

    Dziwię się, że nikt na mnie nie napadł i nie zapytał dlaczego wymieniam sam pasek bez rolek W razie wątpliwości, wszystkie rolki posiadam nowe, przywiezione ze Szwajcarii tam gdzie robiłem u Włocha. Miał same AR i Lancie... Za dużo zamowił i mogłem sobie zabrać. Akurat rolki do mojego modelu, tyle że bez paska. Od tak napisałem, żeby mieć głowę spokojną

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pawellike
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sobolew
    Auto
    Alfa 166 2,4 JTD
    Postów
    146

    Domyślnie

    Rozrząd wymieniony. Pasek 190zębów, 24 mm szerokości. Okazało się....że u mnie był rozrząd o jeden ząb machnięty... teraz silnik ciszej pracuje i lepiej pali. Masakra...
    Auto kupilem z Francji

  10. #10
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Rzeźba zęba powinna być właśnie taka jak ma Conti - taki miałem w obydwu Alfach jak zmieniałem rozrządy, gdzie były paski OEM-owe.
    Części do AR i nie tylko. Na stronie tylko część asortymentu.
    Rozrządy, hamulce, zawieszenie.
    Zaktualizowane ceny i poszerzony asortyment:
    www.a-moto.pl

Podobne wątki

  1. 2.4JTD 136KM czy 140KM ?
    Utworzone przez KamilloV8 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 22:31
  2. 156 2,4jtd 136km nie odpala
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory