Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Stabilizator drążek stabilizatora przód

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ozzzi
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Modliborzyce/Janów Lubelski. LJA
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2000 Była, Teraz Alfa Romeo 156 1.8TS Sportwagon FL, Opel Astra G OPC
    Postów
    428

    Domyślnie

    Ja wymieniałem gumy stabilizatora i robiłem to bez kanału tylko na kobyłkach postawiłem wiele miejsca nie miałem ale wyciągnąłem cały stabilizator i na spokojnie rozwierciłem i założyłem nowe gumy skręciłem i śmiga 4godzinki zajęły prace ale warto było.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał rodzyn Zobacz post
    Dopiero 3 mechanik mi się tego podjął a samemu bez kanału jest to awykonalne.
    No nie przesadzaj robiłem to w wcześniejszej 1,9 105KM - wymieniałem gumy i wyciągałem cały stabilizator aby rozwiercać obejmy i spokojnie na kobyłkach w małym garażu dałem radę.
    Niestety okazało się że w miejscu gum stabilizator nie miał już odpowiedniej średnicy i za dwa dni zakłałdałem gumy z niejszym otworem.
    Przy pierwszej robocie czas około 5 godzin przy drugim gdzie nie musiałem juz nic rozwiercać i opuszczać sanek 30 minut na stronę.
    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Przednie stabilizatory są takie same w 156 i 147 pod warunkiem że kupisz o tej samej średnicy.. możesz grubszy ewentualnie jak masz taki kaprys

    Żeby wymienić tuleje trzeba rozwiercić uszy mocujące..

    Najlepiej żeby mieć spokój na dłużej wsadzić tuleje PU.. można kupić w Powerflex lub u Polskiego producenta czyli Strong-Flex..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8ts 144km
    Postów
    80

    Domyślnie

    Kryzie mechanicy się tego nie podejmują bo jest przy tym dużo roboty a zarobek śmieszny. Znajdź mechanika który za powiedzmy 100zł rozbierze pół samochodu a później poskłada.
    Co do czasu pracy, tak jak napisałem wystarczy jedna zapieczona śruba i będziesz się męczył cały dzień.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Dlatego warto raz to zrobić i później sprawia jest już ułatwiona.. bo jak obejmy są rozwiercone to już później wystarczy tylko je poluzować wyjąć starą tuleję od boku, włożyć nową.. skręcić od dołu.. i gotowe..

    Także można powiedzieć że tylko 1szy raz jest taki ciężki bo trzeba wyjąć stabilizator i się bawić w rozwiercanie tych obejm..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał rodzyn Zobacz post
    Co do czasu pracy, tak jak napisałem wystarczy jedna zapieczona śruba i będziesz się męczył cały dzień.
    Wiem coś o tym.
    Pamiętam jak w octavi I wymieniałem tuleje stabilizatora - lewa strona 10 minutek roboty. Z prawej przy odkręcaniu urwała się śruba - skończyło się demontażem sanek rozwiercaniem i wspawywaniem nowej śruby.
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał rodzyn Zobacz post
    uwierz mi nie chcesz tego robić. Ja kupiłem auto bez przedniego staba przez co byłem zmuszony wstawiać nowy... Dopiero 3 mechanik mi się tego podjął a samemu bez kanału jest to awykonalne
    Da się zrobi bez kanału, ja do wymiany gum wyciągałem cały i spawałem obejmy po załozeiu nowych, dzięki temu przejechałem już od wymiany 70 tyś i nadal ok

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Wczoraj wymieniłem cały drążek + nowe gumy. Drążek kupiłem z alfy 147 2007r. kształt ma identyczny zdecydowałem się kupić nowy z 147 z powodu że ma metalowe ograniczniki by się nie przesuwał (w moim były plastikowe i połamane) obejmy od gum (oryginał) by je rozczepić wystarczyło po wyjęciu drążka puknąć raz młotkiem i przecinakiem i się bez problemu rozeszły bez żadnego rozwiercania itp. Wymiana trwała dość długo wyjęta została belka/sanki przedniego zawieszenia wraz z dolnymi wahaczami żeby ją wyjąć trzeba zdemontować wydech oraz poduszkę skrzyni kto będzie demontował belkę niech pamięta by odkręcić przewody od klimy z prawej strony belki poza tym robota jest dość prosta tylko dużo śrub do odkręcania. Po wymianie szok, auto jest dużo sztywniejsze no i znikło stukanie teraz czas pokaże ile to wszystko wytrzyma bo całe zawieszenie przednie mam wymienione
    Ostatnio edytowane przez EGONZGIERZ ; 02-03-2014 o 16:57

Podobne wątki

  1. drążek stabilizatora obciera o półoś
    Utworzone przez Niuniek w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 21:29
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 14:09
  3. Gumy na drążek stabilizatora
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 23:37
  4. Rozrusznik, drążek stabilizatora
    Utworzone przez ocieska w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 10:32
  5. Drążek stabilizatora i poduszka do niego
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 16:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory