Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Check engine + szybko grzejący się silnik

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie Check engine + szybko grzejący się silnik

    Panowie mam problem, wczoraj po odpaleniu auta zauważyłem że auto na jałowym dziwnie pracuje, mianowicie trzęsie nim a przy dodaniu obrotów za miast mruczenia silnika mam nie spójny bełkot jakbym miał golfa 1.6 z niewyregulowaną instalacją gazową... z wydechu czarna maź, wymieszana z wodą, bezwonna. Brak mocy jakby chodził na 3 cylindrach, dziś sprawdzałem przepływke i wszystkie cewki razem ze świecami, na świecach gruby czarny nalot... Ale najgorsze jest to że auto strasznie szybko łapie temperaturę i zaczyna śmierdzieć z nawiewów, wydaje mi się że to woń nagrzanego oleju;/ przód silnika nawet po 5 minutowej jeździe jest nagrzany jakbym zrobił 100km... Dodam że olej sprawdzam co tydzień, wszystkie płyny w normie, nie ma wycieków oleju bądź innej substancji. Nie wiem czy to ważne ale 2 dni temu byłem na myjni i ciśnieniowo myłem podwozie. Jutro jade do ASO na kompa bo check się pali i czasem mruga sobie. Boje się że przez tego castrola zasranego uszkodziłem coś w silniku...

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Zobacz czy nie ma białej mazi pod korkiem oleju oraz czy nie ma oleju w płynie chłodzącym.
    Po odpaleniu zimnego silnika odkręć korek zbiorniczka płynu - oczywiście zanim się nagrzeje - i powąchaj czy nie czuć spalin.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    płyn chłodzący trochę zalatuje ale raczej nie spalinami, na bagnecie i na korku nie zauważyłem mazi. Nie miałem nigdy takiego problemu dlatego pytam;] jutro podepną pod kompa i się zobaczy, w gtv jest czujnik temperatury silnika? czy tylko temp wody chłodzącej?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    czujników chyba jest 2 albo 3 jak się nie mylę i napewno na termostacie jest jeden
    informuj co Ci w ASO powiedzą

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trin Zobacz post
    płyn chłodzący trochę zalatuje ale raczej nie spalinami, na bagnecie i na korku nie zauważyłem mazi. Nie miałem nigdy takiego problemu dlatego pytam;] jutro podepną pod kompa i się zobaczy, w gtv jest czujnik temperatury silnika? czy tylko temp wody chłodzącej?
    Przykra sprawa, moim zdaniem jeśli wszystkie cztery świece są czarne to "leje benzyną" uszkodzony dolot, przepływka. Njgorsza ewentualność to przytarte panewki korbowodowe.
    Życzę by moja diagnoza była nietrafna.
    PS
    Czujniki temperatury dla ECU jest jeden ten na termostacie, zresztą w nim jest też drugi na zagary, innego nie ma.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 24-02-2014 o 07:55

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    No to fajnie XD oby to była pierdoła bo jak wyjdzie coś z silnikiem to nikt mi tego w świdnicy nie zrobi pozostaje tylko aso... w silniku nic nie strzela ani nie puka tylko coś cyka dziwnie ale nie jest to metaliczny dźwięk. Po 9tej jade do aso

    - - - Updated - - -

    Diagnoza: wypadanie zapłonu na 1 cylindrze, spalona cewka... W końcu musiała paść, sprężyna już była rzeźbiona wcześniej. Cewka już zamówiona oryginalna z aso. Koszt podpięcia się pod kompa i diagnoza to 199zł;/ plus cewka i robocizna fiu fiu zrobi się z 800zl;/

    - - - Updated - - -

    Diagnoza: wypadanie zapłonu na 1 cylindrze, spalona cewka... W końcu musiała paść, sprężyna już była rzeźbiona wcześniej. Cewka już zamówiona oryginalna z aso. Koszt podpięcia się pod kompa i diagnoza to 199zł;/ plus cewka i robocizna fiu fiu zrobi się z 800zl;/

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Radzę jednak Koledze zaopatrzyć się w kabelek i ECUscan (program z licencją 200,- interfejs 40,-) i samemu zdiagnozować.
    Wizyta za każdym razem w ASO to niepotrzebnie wydane pieniądze.
    Cewki zapłonowe w JTS często padały ale oryginał na allegro jest znacznie tańszy http://allegro.pl/bosch-cewka-zaplon...964914719.html
    A wymiana 15 min.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 24-02-2014 o 12:20

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Wiem ale jak już auto u nich stoi to niech już robią, fakt program i kabel musze mieć bo bez tego ani rusz, cewke wymienia się banalnie eh... tyle kasy pójdzie w błoto że masakra. Trudno oby to było to.... Auto za 3 dni do odbioru

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wedżi
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    376

    Domyślnie

    Sorry, ale w błoto idzie na Twoje życzenie. Dlaczego zawsze/zazwyczaj oddajesz auto do ASO?
    Wydaje mi się, że to przerost formy nad treścią. Nie chcę Cię krytykować ani nie chcę, żebyś się wkurzył. Chciałbym, żebyś mi wyjaśnił to ASO Wg mnie to właśnie wyrzucanie kasy w błoto. Nie wspominając o podpinaniu pod kompa... gdzie kabel tak jak mówił stanlizak kosztuje grosze, a program masz w necie za darmo, pełną wersję. Na dodatek u Ciebie to jedna wtyczka na wszystko, a ja mam 3, każda odpowiada za co innego, rozmieszczenie ich - bez komentarza(zwłaszcza srs) + jeszcze zawsze potrzebujesz ciągnąć prąd z aku do kabla, bo inaczej nie zaskoczy (3pin). Mając taki kabel sam z ciekawości będziesz się podpinał co jakiś czas i sprawdzał czy wszystko ok
    24.05.2013-05.05.2015 Alfa Romeo Gtv 2.0 Twin Spark
    09.05.2015-20.09.2016 Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    21.09.2016- Alfa Romeo 156 SW '02 2.4 @ 180PS+
    13.04.2021 - Alfa Romeo Giulietta Sportiva 2.0 jtdm 150@208PS

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trin Zobacz post
    tyle kasy pójdzie w błoto że masakra
    Oj tam, nie można tak myśleć. Zapłacisz, ale będziesz miał sprawny samochód i znów będziesz cieszyć się jazdą A na przyszłość zaopatrzysz się we własne narzędzia do diagnozy.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Telepiący się silnik i check engine
    Utworzone przez milleniusz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-11-2019, 20:28
  2. [159] Problem z alfa 159 sportwagon 1,9 JTS 2006 - check engine , silnik
    Utworzone przez czarna911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 25-05-2018, 23:42
  3. [159] 2.4 JTDm - podczas jazdy zapalił się 'Check engine' i silnik zgasł
    Utworzone przez Maxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 21-05-2017, 19:01
  4. Check engine. Silnik nie odpala przez 15 minut JTD
    Utworzone przez ksawery166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 19:02
  5. 2.0 JTS Miga CHECK ENGINE silnik pracuje niestabilnie
    Utworzone przez Janko1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory