Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: słaby hamulec w gtv

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Oktan
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gtv TS 2.0 r'96
    Postów
    204

    Domyślnie

    A płyn hamulcowy masz nowy (nie wiekowy)?

    Wysłane z HTC One

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Układ hamulcowy jest zapowietrzony. Zrób co Ci napisałem wcześniej a problem ustąpi. Korektor nie ma tu nic do rzeczy.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa GTV rocznik 98
    Postów
    4

    Domyślnie

    płyn jest nowy.

    - - - Updated - - -

    Dzięki za rady. Po weekendzie spróbujęe dalej podziałać.
    pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Co nowego z hamulcem?

    Mam podobny problem, tylko że nie mam zapowietrzonego hamulca. Łapie wysoko już za pierwszym razem i nic się nie zmienia przy pompowaniu.

    Przód hamuje z siłą ok. 4000N, tył zaledwie 1000N, powinno być 1500 wg diagnosty. ręczny ma tę samą siłę hamowania co nożny.

    Tłoczki szczelne, guma miękka, tłoczki wykręcają się z małym oporem, ale mechanik twierdzi że jeszcze ok.
    Płyn motul 600 świeży, układ odpowietrzony, tarcze nówki, klocki ferodo ds2000, teoretycznie nie ma opcji aby to nie hamowało. Tarcze świecą się na całej powierzchni klocka.
    Numer 6043101 czyli bez korektora siły hamowania.
    Auto ma już 16 lat, dlatego moje podejrzenia padają na przewody elastyczne (jednak z przodu jest super) lub ewentualnie uszkodzone tłoczki, tylko że nie ma wycieków płynu to 1. i słabość hamulca jest taka sama na obu tylnych kołach, to 2.

    Zanim zacznę psuć hamulce zestawami naprawczymi (tłoczek 34mm + zestaw uszczelnień) lub bawić się w marketingowe przewody w oplocie (ta sama guma z przodu zapewnia super hamulec), proszę o pomoc osoby które z takim problemem sobie poradziły.

    Dodam że w drugiej alfie z 2006 na identycznych gumach auto hamuje żyleta, na suchym abs załącza się nawet powyżej 120km/h, czyli da się.

    Teoretyczne wywody już z mechanikami przeprowadziłem, dlatego proszę o praktyczne przykłady niedomagania tego elementu.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    166 TB
    Postów
    66

    Domyślnie

    Wina może jeszcze leżeć serwo, za słabo wspomaga pedał hamulca. Albo przepuszcza albo za małe podciśnienie.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Na wyłączonym silniku twardy i wysoko, odpalam i wpada od razu niżej, wspomaganie działa, poza tym z przodu 4000N czyli nie najgorzej.

    Dodatkowo, czy możecie zamieścić wartości z waszych GTV z przeglądów dla przodu i tyłu? Dzięki.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Jeśli masz zamienniki przewodów hamulcowych elastycznych to zmień na oryginał, bądź oplot.
    U siebie miałem popękane oryginalne, wymieniłem na zamienniki, wtedy siła hamowania i przewidywalność hamulca drastycznie spadła.
    Wymieniłem na przewody w oplocie i powróciła początkowa sprawność układu.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Kolejny podejrzany (jeszcze nie przewody, bo przód hamuje przecież na przewodach również 16 letnich i jest ok) to korektor siły hamowania. Mam ten nowszy który reguluje ciśnienie w zależności od ciśnienia w układzie, nie ugięcia zawieszenia. Nie ma dźwigienki i sprężyny. To model montowany do października 1999 w wersjach nadwozia od 6023216.

    Potrzebuję taki korektor / regulator ciśnienia, aby wyeliminować lub potwierdzić podejrzenie, chętnie odkupię sprawny używany, jeżeli komuś kurzy się na półce.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wedżi
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    376

    Domyślnie

    Chłopaki, ja z podobnym problemem. Wczoraj po zabawie i hamowaniu ze 170km/h do 60 coś się stało z układem hamulcowym. Dojeżdżając po tym hamowaniu jeszcze 5km do domu, czułem, że pedał stał się miękki, a siła hamowania zaledwie wyhamowywuje samochód. W poniedziałek powoli ją odstawiam na zrobienie progów przed zimą i w środę jak odbiorę, również powolutku odstawiam ją do mechanika, ale bardzo mnie ciekawi, co się mogło stać. Dzisiaj chciałem zrobić powtórkę, i wróciłem się po 200m do domu. Alfa ma tak miękki pedał, słychać jakby powietrze podczas wciskania, a samochód niemalże nie hamuje. ABS działa, bo na piasku czułem pulsowanie. Dodam, że od samego początku hamulce były słabe pomimo całego nowego zestawu, wraz z wymianą tłoczków i elementów gumowych wraz z płynem, rzecz jasna.

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Miękki pedał to raczej wina zapowietrzenia układu. Sprawdź pompkę hamulcową i poziom plynu hamulcowego. Może podobnie jak u mnie pompka puściła płyn do środka serwomechanizmu.

Podobne wątki

  1. Słaby ręczny
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 20:41
  2. JTDM 1.9 16V słaby dół
    Utworzone przez tommipl2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 14:18
  3. za słaby akumulator ?
    Utworzone przez andri25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 13:59
  4. Słaby dół - logi
    Utworzone przez Pinia w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 14:45
  5. 2.4 jtd słaby na dole
    Utworzone przez LybraSW w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 10:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory