Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93

Temat: Dlaczego i czy Giulietty są wg was głośne?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Dla mnie jest w sam raz, nie męczy, a jak się depnie to słychać jak trzeba.
    Mam opony Pirelli (teraz sotto zero) i one są głośne, słychać jak się toczą, też czytałem ten test, dla mnie ważne że są dobre.
    Są takie gazety motoryzacyjne gdzie podają głośność w środku, przy konkretnych prędkościach. Porównywałem kiedyś te wartości
    i wychodziło że julka jest dosyć cichym autem w środku.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,807

    Domyślnie

    Giulietta jest dobrze wyciszonym samochodem. Najlepiej świadczy o tym fakt, że jest to chyba pierwszy Temat na naszym Forum który poddaje to w wątpliwość. Komfort akustyczny mogą na pewno pogorszyć głośne z natury lub zużyte opony o szerkokości 225, dla lubiących ciszę lepiej będzie pozostać przy podstawowych 16tkach. Każdy kto jeździ Giuliettą a miał Twinsparka wie, że wyciszenie tej pierwszej jest o niebo lepsze. Nie twierdzę, że Giulietta jest najcichsza na świecie - żeby zachować charakter samochodu pozostawiono donośniejszy gang silnikia na wysokich obrotach oraz lekko buczący wydech - podczas normalnej jazdy jest to jednak nie wyczuwalne, podczas ostrzejszej - jak najbardziej na miejscu Nie ma się czego czepiać.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Dla mnie jest w sam raz, nie męczy, a jak się depnie to słychać jak trzeba.
    Mam opony Pirelli (teraz sotto zero) i one są głośne, słychać jak się toczą, też czytałem ten test, dla mnie ważne że są dobre.
    Są takie gazety motoryzacyjne gdzie podają głośność w środku, przy konkretnych prędkościach. Porównywałem kiedyś te wartości
    i wychodziło że julka jest dosyć cichym autem w środku.
    Silnik multiair 170km ma dodatkowe wygluszenie pod pokrywa nie wiem jak inne silniki w giuliettcie ale u mnie t jet nie ma tego wygluszenia i bardziej slychac silnik niz w alfie ale pirelki robia swoje i tak w alfie dodatkowo sa szersze.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał murgal Zobacz post
    Jak jeździłem na jazdach testowych julką, pracownik alfy gdy wspomniałem że jest głośno wspomniał "to alfa, ten silnik musi brzmieć" dopiero po upomnieniu że tutaj jest silniczek od kosiarki do trawy z suszarką, zrozumiał, że jednak faktycznie jest "troche" głośno.
    Nie bylbym taki surowy dla tych silnikow. FIRE to dobre motory , owszem M air jeszcze potrzebuje czasu aby udowodnic ze jest ok ale narazie z tego co staram sie monitorowac wszystko jest wporzadku. Ladnie twardo chodza przy mocniejszym traktowaniu nie powiedzialbym , ze jest pod maska cos mniejszego niz 2 litry. Mysle , ze tym silnikom nalezy sie wiekszy szacun. Ja swoj moglbym zamienic tylko na v6. Jesli chodzi o rzedowe czworki nie ma sie co wstydzic.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Giulietta jest dobrze wyciszonym samochodem. Najlepiej świadczy o tym fakt, że jest to chyba pierwszy Temat na naszym Forum który poddaje to w wątpliwość. Komfort akustyczny mogą na pewno pogorszyć głośne z natury lub zużyte opony o szerkokości 225, dla lubiących ciszę lepiej będzie pozostać przy podstawowych 16tkach. Każdy kto jeździ Giuliettą a miał Twinsparka wie, że wyciszenie tej pierwszej jest o niebo lepsze. Nie twierdzę, że Giulietta jest najcichsza na świecie - żeby zachować charakter samochodu pozostawiono donośniejszy gang silnikia na wysokich obrotach oraz lekko buczący wydech - podczas normalnej jazdy jest to jednak nie wyczuwalne, podczas ostrzejszej - jak najbardziej na miejscu Nie ma się czego czepiać.
    myślę że to kwestia gustu a chyba jeszcze bardziej punktu odniesienia. Ja swojego syna wychowałem na ex 146 TS i nigdy nie padło z jego strony stwierdzenie że coś jest głośno, zarówno w wieku do którego jeździł jeszcze w foteliku jak i poźniej, zresztą nawet nikt z dorosłych nigdy nie powiedział że jest głośno chociaż w tym aucie wydech miałem praktycznie przelotowy ale nie bylo to żadnym problemem żeby zrobić trase 800km . Jak się Jule wysoko kręci to może i sie silnik robi głośny w środku , ale przy spokojnej jeżdzie to mało go słychać, natomiast wydech jest bardzo fajnie zestrojony, moim zdaniem w sam raz-taki kompromis. Dużo osób z zewnatrz mówiło że wydech fajnie "gra" czym byłem zaskoczony bo w środku ja tego wogóle nie słysze, no może jedynie w tunelach czy parkingach podziemnych. Z tyłu może jechałem ze 2 razy na jakichś krotkich odcinkach ale szczerze mówiąc nie zauważyłem wogóle żeby z tyłu było głosniej.Opony czasem słychać ale dużo zależy od samego asfaltu, bywają takie odcinki że opon wogóle nie słychać. Jeśli ktoś twierdzi że Jula jest tak glośna że nie nadaje się z tego powodu na auto rodzinne to chyba czas przesiąść się co najmniej na hybryde . Jesli tylko komuś ilość miejsca odpowiada w tym kompakcie to myślę że spokojnie
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 11-03-2014 o 00:05

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Dla mnie fabrycznie bylo za cicho... i to zdecydowanie, dlatego wzmocnilem moc na dlugich trasach na poczatku meczylo ale juz sie przyzwyczailem i bez problemu moge pyknac 1000km...przeciez to Alfa Romeo, musi byc halas!
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 11-03-2014 o 00:30

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    ...przeciez to Alfa Romeo, musi byc halas!
    No właśnie! Alfa nie jest dla miłośników komfortu tylko cuore sportivo. Nie przesadzajcie z tą głośnością przecież to przyjemność usłyszeć pomruk wydechu. Alfa make some noise

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Giulietta jest dobrze wyciszonym samochodem.
    Podpisuje sie pod tym calkowicie.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    jest to chyba pierwszy Temat na naszym Forum który poddaje to w wątpliwość.
    Ale nie post. Pare miesiecy temu sam pisalem o lekkim buczeniu ukladu wydechowego w demowce ktora jezdzilem. Glowna "przyczyna" byl fakt, ze TCT potrafi trzymac 1500rpm w miejskiej jezdzie. Obecnie sam mam Julke z TCT i nie stwierdzam, zeby buczenie bylo przesadne. Jest zupelnie OK!. Nawet przy 1500rpm. Jedynym dzwiekiem sa opony ktore do najcichszych nie nazleza (Dunlop WinterSport 225/40/R18).

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Raziel
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    wkrótce Giulietta
    Postów
    28

    Domyślnie

    Skoro już o głośności mowa - pytanie do osób, które mają porównanie hałasu wydawanego przez opony na felgach 17" i na 18". Czy różnica w hałasie jest duża, i na które felgi zdecydowalibyście się teraz, gdybyście mogli wybrać ponownie?

    Czy Giulietta po lificie ma lepiej wyciszone nadkola?

    Pozdrawiam!

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raziel Zobacz post
    opony na felgach 17" i na 18"
    IIRC obie opcje maja szerokosc gumy taka sama czyli 225 (225/40/R18 i 225/45/R17), wiec nie oczekiwalbym roznic. Klasa opony to co innego. Z doswiadczenia opony zimowe sa zawsze glosniejsze niz letnie, nawet jezeli sa wezsze. Na przyklad, obecnie w Yeti mam 215/60/R16 na zime oraz 225/50/R17 i te drugie sa zdecydowanie cichsze.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Klasa opony to co innego. Z doswiadczenia opony zimowe sa zawsze glosniejsze niz letnie, nawet jezeli sa wezsze. Na przyklad, obecnie w Yeti mam 215/60/R16 na zime oraz 225/50/R17 i te drugie sa zdecydowanie cichsze.
    To każdy ma zatem inne doświadczenie: zimowe 205/55R16 Dunlop 4D są mega ciche w porównaniu z letnimi 225/45R17 ContiSport 2

Podobne wątki

  1. Głośne buczenie wspomagania
    Utworzone przez Piket w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 20:07
  2. Głośne turbo
    Utworzone przez JTDMattt w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 20:57
  3. Głośne stukanie
    Utworzone przez smurf0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 19:38
  4. [145] Głośne ocieranie
    Utworzone przez BYKrak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory