Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [147] Alfa zamyka się i od razu otwiera

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '05 FL
    Postów
    9

    Domyślnie [147] Alfa zamyka się i od razu otwiera

    Witam,

    dzisiaj na parkingu ujawnił mi się problem z moją alfą. Mianowicie przy próbie zamknięcia samochodu, on zamyka i odrazu się otwiera. kontrolka na desce przy tym zaczyna migać szybko na czerwono. próbowałem kilkukrotnie i nie dało się zamknąć auta. Co ciekawe po otwarciu klapy bagażnika i zamknięciu da się raz zamknąć auto później wszystko wraca do tego co napisałem. jak klapa bagażnika jest otwarta centralny normalnie rygluje i otwiera drzwi, bez żadnego problemu. W internecie szybko wyszukałem, że prawdopodonie winę za to zdarzenie ponosi uszkodzona krańcówka klapy bagażnika. Ktoś przychyla się do tej diagnozy ? może jakieś inne koncepcje albo pomysły naprawy ??
    Z góry dzięki za szybkie odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    U mnie czy bagażnik zamknięty czy otwarty to drzwi można zamknąć , ale ale efekt twojego uszkodzenia jest przy nie domkniętych drzwiach, więc możliwe że to któraś krańcówka jest walnięta.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Bednar
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    147 1.6 LPG
    Postów
    178

    Domyślnie

    Centralny można zamknąć mimo otwartej klapy bagażnika. Sam tak robię. Więc musisz drzwi posprawdzać. Albo na kabelkach coś nie tak, że robią jakieś zwarcie. Zobacz na komputerze pokładowym czy nie widzi któryś drzwi jako otwarte jak wszystkie pozamykasz.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '05 FL
    Postów
    9

    Domyślnie

    Chyba zdiagnozowałem usterkę, nie działa siłownik drzwi pasażera, on powoduje, że samochód się otwiera...

  5. #5
    ViP Pirat drogowy Avatar mrksz87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Megane GT220
    Postów
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecu Zobacz post
    Chyba zdiagnozowałem usterkę, nie działa siłownik drzwi pasażera, on powoduje, że samochód się otwiera...
    Ja miałem coś takiego w zimie. Jeśli komputer wykryje, że któreś z drzwi się nie zamknęły to otwiera cały samochód.
    U mnie nie działał zamek od strony kierowcy - spalił się właśnie silniczek siłownika. Po wymianie wszystko śmiga jak należy
    Fiat Seicento 0.9 '98 -> Alfa Romeo 145 qv '99 -> Fiat Coupe 20vt '99 -> Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v '03 -> Honda Civic 1.8 iVtec '09 -> Renault Megane GT220 Grandtour '14
    Nie zabijaj robaczka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Jak były mrozy miałem odwrotnie - po otwarciu samochód od razu się zamykał. Musiałem wykazać się refleksem i błyskawicznie pociągnąć klamkę zanim zamek zdążył się zamknąć. Mróz odpuścił i wszystko wróciło do normy

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TomatoPL
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9jtd '03
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał TILT Zobacz post
    po otwarciu samochód od razu się zamykał
    Mam tak od kilku miesięcy a jak mróz złapał to zamek działał prawidłowo . Zdupcony siłownik w prawych drzwiach..tylko czasu brak na wymiankę

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '05 FL
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ja jestem juz po naprawie...faktycznie problem z silniczkiem w drzwiach pasażera...Ale mam radę dla tych co będą mieli taki problem. Warto rozebrać cały mechanizm i przeczyścić. Ja osobiście nie mając nic do stracenia bo znajomy elektronik, powiedział, że nie warto dłubać, jak za 70 zł jest używka, rozebrałem wszystko solidnie przeczyściłem i nasmarowałem i działa jak trzeba pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    Cytat Napisał TILT Zobacz post
    Jak były mrozy miałem odwrotnie - po otwarciu samochód od razu się zamykał. Musiałem wykazać się refleksem i błyskawicznie pociągnąć klamkę zanim zamek zdążył się zamknąć. Mróz odpuścił i wszystko wróciło do normy

    tej zimy miałem identycznie właśnie heh otworzyć kluczykiem i szybko za klamke zamek od drzwi pasażera przymarzł bo drzwi pasażera od środka trzeba było otwierać

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 Centralny zamek nie zamyka i nie otwiera drzwi kierowcy.
    Utworzone przez sirszymon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 14:15
  2. Centralny zamek zamyka, a nie otwiera się
    Utworzone przez CARENZO w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 05:49
  3. Centralny otwiera ale nie zamyka
    Utworzone przez Omarek86 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 08:36
  4. centralny zamek zamyka/nie otwiera
    Utworzone przez r-sokol w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 09:33
  5. centralny nie zamyka ale otwiera
    Utworzone przez pitercvc w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-10-2009, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory