Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: [156] tył sporo opada przy obciążeniu 2osób !!!!!

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał TREMOR
    mam wykaz z czerwca 2008 .
    Kontrola amortyzatorów wg. boge :
    -Amplituda drgań 43mm i 40mm masa 410kg
    -Tłumienie drgań 72% i 74%

    amory bardzo dobre
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  2. #12
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA
    w 64 tys ciezko jest wybic orginalne zawieszenie, od kiedy masz to auto ???
    Kiedy auto siada najczęściej przyczyną są spręzyny już nadgięte czasem sprężyny.
    eetam, Zazdroszczę, że koledze zawiecha wytrzymuje 64 tysiące.

    U mnie w Wałbrzychu od wymiany do wymiany oryginalne TRW wytrzymują 16 tysięcy.

    Ale Wałbrzych to miasto pod względem dróg jest jedyne w swoim rodzaju w Europie.
    Bo w jakim mieście droga wojewódzka jest asfaltowo-szutrowa, której nie powstydził by sie najlepszy organizator rajdu przełajowego?
    Nie wierzycie? zapraszam do Wałbrzycha przejechać się zwłaszcza przez Biały Kamień.

    PS. Właśnie wymieniłem w zeszłym roku z przodu wahacze, mam jakieś 8 tyś zrobione od tego czasu i zaczyna stukać.

  3. #13
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał TREMOR
    rocznik 99 przebieg 64 tyś.
    wierzysz ze 10 letnie auto moze mieć tyle przejechane?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  4. #14
    radekcapri
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie wymieniłem w zeszłym roku z przodu wahacze, mam jakieś 8 tyś zrobione od tego czasu i zaczyna stukać
    No nie załamuj mnie !!!! Właśnie zrobiłem zawieszenie i liczyłem minimum na rok spokoju.8-10 tysięcy to ja zrobię za 4 miesiące. Wykończy mnie finansowo zawieszenie w tym aucie. Jeśli potwierdzą się Twoje przepowiednie pożegnamy się z bellą na zawsze Tylko co ja kupię jak nie alfę

  5. #15
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Ja jestem na etapie poszukiwań fajnego egzemplaża Mondeo MK3 lub C5 po lifcie 2004.

    Jestem zdesperowany, to auto nie jest na Wałbrzych. Ono miało 150tyś jak przyjechało z niemiec i wszystko oryginalne nie skrzypiace, tłuczace itp. W przeciagu 2 miesięcy wszystko sie doszczętnie rozpadło. Codziennie przez Andersa przynajmniej 2 razy tego nawet nie wytrzyma czołg klasy Pantera i zgubi gasienice.
    Chyba że zanim zmienię auto kupie mieszkanie w Świdnicy czy Wrocku to zrobię znowu od zera wszystko w aucie i będe jeździł a przed tabliczką [wałbrzych] zostawiał bellę i przesiadka do komunikacji miejskiej.

  6. #16
    TREMOR
    Gość

    Domyślnie

    wsadziłem dziś 3 osoby na tylne siedzenie razem około 260kg -"mam citroena"

  7. #17
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Coś musisz mieć nie teges.
    Mi przód dobijał, ale ja maiałem sportowe sprężyny na oryginalnych amorach i w dodatku na naszych pieknych drogach sprężyna pekła sobie jedna - ponad pół zwoju wchodzi w gume i tam rdzewieje po czym pęka zaraz na wylocie z tej gumy. nic nie puka nie stuka bo reszta lezy sobie pieknie na reszcie gumy. Zobaczyłem dopiero jak robiłem zawiechę.

    Teraz mam nowiutkie "cywilne" sprężyny przód tył (przód Kilen, tył oryginalne Alfy bo... połowę tańsze od najtańszych zamienników) oraz amory Bilstein B4 i o ile na początku to jakoś dziwny się offroad zrobił to teraz jest git, nic nie siada.
    Tylko te jeb..ne dziury wałbrzyskie...

  8. #18
    henekl
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o problem z zawieszeniem tylnym to czy masz gaz w swojej alfie ,a jeśli tak czy butla jest w kole .
    Miałem ten sam problem z tylnym zawieszeniem wymieniłem kompletne zawieszenie amortyzatory i sprężyny gdy z tyłu siadło dwie osoby to na osiedlu nie dało się przejechać przez ogranicznik prędkości na drodze .sprawdziłem w stacji diagnostycznej całe zawieszenie z wydruku wynikało że wszystko jest w porządku wina leżała po stronie sprężyn więc do reklamacji wysłano nowe, następne nowe po gwarancji to samo , za trzecim razem oddali mi pieniądze za sprężyny .
    Co ciekawe te sprężyny były firmowe do alfy 166 .
    Problem w mojej alfie leżał po stronie gazu butla w kole postanowiłem wymontować butlę z bagażnika i posadzić trzy osoby z tylu i ku mojemu zaskoczeniu alfa nie siadła tak nisko jak z butlą w bagażniku można normalnie jeździć .
    Założyłem twardsze sprężyny też nowe w dodatku droższe i po problemie mogę posadzić trzy setki z tyłu i trzy setki w bagażniku i nie mam żadnego problemu. Sprężyny w alfach są dosyć miękkie .

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał henekl
    Jeśli chodzi o problem z zawieszeniem tylnym to czy masz gaz w swojej alfie ,a jeśli tak czy butla jest w kole .
    witam!!!
    mam u siebie identyczny problem. ;//

    mam gaz i zbiornik jest we wnęce koła zapasowego,jak usiądzie ktoś z tyłu to tył mi bardzo przysiada...
    po wymianie wszystkich tylnych wachaczy jest trochę lepiej ale wciąż to nie to.

    amortyzatory są w porządku,rozważam wymianę sprężyn na te od sportwagona.
    tylko pojawia się tu pytanie:czy będą pasować :?:
    według mnie są takie same.

    czy ktoś robił taki manewr :?:

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  10. #20
    TREMOR
    Gość

    Domyślnie

    Potwierdza się teza że alfa 156 ma nietrwałe zawieszenie, żeby już po 64tyś tak się działo!!!! Przecież prawie wcale tył nie był obciążany pasażerami lub ładunkiem. Jutro jadę do mech. zobaczymy co powie

Podobne wątki

  1. [159] Klimatyzacja się włącza i wyłącza przy obciążeniu
    Utworzone przez janek98xp w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 08:08
  2. Check engine przy obciążeniu silnika 1.9jtd
    Utworzone przez Waw w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 07:57
  3. Sprężyny EIBACH Pro-Kit i siadanie tyłu przy obciążeniu.
    Utworzone przez Integralle w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 07:10
  4. Stuki z okolic silnika przy obciążeniu elektrycznym
    Utworzone przez Łysy0800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 16:08
  5. [145] Zapach palonej gumy przy mocnym obciążeniu silnika.
    Utworzone przez Pingwin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 20:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory