Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: [159] Czy to jest drogie auto? Przymiarka do zakupu.

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    może alfa 156
    Postów
    110

    Domyślnie [159] Czy to jest drogie auto? Przymiarka do zakupu.

    Witam kolegów...

    Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym samochodem. Obecnie jeżdżę Audi A4 B5 z 2000r. (przebieg 300 000km, + pewnie cofanie przez dziadka Niemca) Przez ostatnie 5 lat w Audi w naprawy wsadziłem ponad 16 000km, co wydaje mi się sporą kwotą.

    Po przeanalizowaniu rynku samochodów używanych w moim budrzecie (do 30 000), dość konkretną opcją wydaje mi się Alfa 159 lub Mitsubishi Lancer X. Mam kilka pytań do użytkowników alfy 159.

    1. Czy jest na forum ktoś kto ma doświadczenie z Audi A4 vs. Alfa 159 i mógłby się nim podzielić?
    2. Jak wyglądają koszty utrzymania Alfy, czy jest to drogie auto?
    3. Jakie przebiegi wytrzymuje ten samochód?
    4. Jaka alfa jest realna do kupienia za ok 30 000zł? Czy realnym jest zakup Diesla z przebiegiem ok 150 tyś km?
    5. Chcę kupić auto na jakieś 5-10 lat. Czy Alfa do 30 000zł jest sensownym i w miarę "tanim" rozwiązaniem?
    6. Jakie są słabe strony AR 159? (w Audi np. bardzo słabe zawieszenie wielowahaczowe)

    Wiem, że podobnych pytań na forum jest cała masa. Nie ukrywam iż ideałem byłaby dla mnie opinia osoby, która jeździła Audi A4 B5, Lancerem X i AR 159 i mogłaby porównać te auta.

    Ps: Odnośnie mnie to: Jeżdzę rocznie ok 20-30 000km, większość po trasach.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    a co to jest "budrzet"???

    1. wielu z nas ma takie doświadczenia.
    2. tak, to drogie auto w utrzymaniu
    3. przebiegi wytrzymuje bardzo niskie
    4. tak, z tym, ze mozesz tez oddzielnie zakupić Diesla a oddzielnie alfę, moze wyjdzie taniej
    5. nie, na 5-10 lat to fatalne rozwiązanie
    6. ogólnie dużo słabości wykazuje, w tym zawieszenie wielowahaczowe również.

    Osoby jeżdzące Lancerem, Audi A4 B5 i AR159 wpisujcie się.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Kup se pan b6 w tedeiku albo pastucha, również w tedeiku, to będzie najlepszy wybór. Alfa nie jest tania, i nigdy nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez murgal ; 20-04-2014 o 00:10
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał miksell Zobacz post
    Witam kolegów...


    1. Czy jest na forum ktoś kto ma doświadczenie z Audi A4 vs. Alfa 159 i mógłby się nim podzielić?
    2. Jak wyglądają koszty utrzymania Alfy, czy jest to drogie auto?
    3. Jakie przebiegi wytrzymuje ten samochód?
    4. Jaka alfa jest realna do kupienia za ok 30 000zł? Czy realnym jest zakup Diesla z przebiegiem ok 150 tyś km?
    5. Chcę kupić auto na jakieś 5-10 lat. Czy Alfa do 30 000zł jest sensownym i w miarę "tanim" rozwiązaniem?
    6. Jakie są słabe strony AR 159? (w Audi np. bardzo słabe zawieszenie wielowahaczowe)

    Wiem, że podobnych pytań na forum jest cała masa. Nie ukrywam iż ideałem byłaby dla mnie opinia osoby, która jeździła Audi A4 B5, Lancerem X i AR 159 i mogłaby porównać te auta.

    Ps: Odnośnie mnie to: Jeżdzę rocznie ok 20-30 000km, większość po trasach.
    1 - ja nie mam.
    2 - Jak sie zacznie psuć to każde auto jest drogie. teraz mam druga 159. W pierwszej przez półtora roku wsadziłem około 4 tys zł. I pisze tylko o częściach. W obecną poszło juz 1500 zł ale pakiet startowy po zakupie dotyczy kazdego auta. Jaki będzie duży zalezy tylko od tego w jakim stanie kupisz i co wyjdzie po drodze.
    3 - zależy z jakim silnikiem. JTdmy do granicy polski maja jakies 250 tys km albo sa rozbite. Za granicą polski maja 120 tys i lśnią jak nowe. Więc ale spokojnie znowu dobijesz do 250 tys km
    4 - za 30 tys to auto z okolic 2007 roku z przebiegiem w okolicach 200 tyś km.
    5 - jak kupisz złom .... to nie. Jak kupisz auto ogarnięte przez poprzedniego właściciela to możliwe że tak.
    6 - w alfie padają najczęściaj górne przednie wahacze. I to w sumie tyle.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    6 - maglownica (przed liftem), kolektor (klapy - silnik 1.9) i skrzynia biegów. To też elementy, które warto mieć na uwadze

    Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    No i po co jeździcie po koledze ? On tylko zapytał a jeśli chcecie sobie nabić posty swoimi bezsensownymi wypowiedziami to idźcie na inne forum. Od tego jest forum żeby pytać, nie każdy musi wiedzieć że Alfa jest droga.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Alfa nie jest droga, tylko trzeba mieć pojęcie co się kupuje, gdzie się kupuje i komu się za to płaci... A4 będzie podobne w wydatkach.


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    To że KRS, wylewa swoje żale w co drugim poście już wiemy ale murgal mogłeś sobie oszczędzić głupich docinek. Kolega zadał proste pytanie a dwie pierwsze osoby pierdolą głupoty. Coraz niższy jest poziom tego forum.

    2. koszty utrzymania alfy są podobne do VW z tych samych roczników. Z tym że do VW/audi/skody będziesz miał więcej zamienników, warsztatów wyspecjalizowanych.
    3. przebiegi sprawdz sobie na zagranicznych stronach typu mobile.de. 300kkm nie jest straszne tym samochodom, jeśli tylko ktoś użytkuje je z głową.
    5. za 30 tyś nie kupisz 159 w super stanie, choć może 1.9 8v by się udało wyhaczyć (pamiętam że szerszeń jakiś czas temu sprzedawał ładny wóz za 25k). 159 na pewno nie będzie samochodem tanim w utrzymaniu, na pewno nie tańszym niż stare audi. Z racji tego że samochód jest nowszy, ceny części są wyższe.
    6. słabych stron jest wiele, wystarczy przejrzeć dział "159" na forum. Od skrzyń w dieslach, kolektorów, po śmieszne ceny rozrządu w JTS. Jeśli chodzi o zawieszenie to powinno być bardziej pancerne niż w audi choć opinie niektórych ludzi na forum przeczą temu. Koszty naprawy przedniego zawieszenia w 159, na porządnych częściach to około 2500zł.
    Wszystkie te informacje są na forum tylko trzeba trochę posiedzieć żeby wykopać to co Cie interesuje.

    Dla ciekawostki powiem Ci że obecnie śmigam starym passatem i mnie koszty utrzymania zaskoczyły. Pomimo wieku, przebiegu samochód jeździ nieźle, nie dzieje się z nim nic. Od momentu zakupu wydałem na niego 100 zł, co jest jawnie śmieszną sumą. No po jutrze jadę na wymianę górnych wahaczy więc pewnie z 300 zł mnie to będzie kosztowało. Inna kwestia to silnik. Mój drugi diesel w karierze i ostatni. 1.9 JTD był głośny i mocny, 1.9TDi jest cichy i słaby. Jednak dźwięku diesla, jego charakterystyki nigdy nie przeboleje. Myślałem że uda mi się przywyczaić jednak tysiące kilometrów i dalej jazda traktorem to mordęga.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    To że KRS, wylewa swoje żale w co drugim poście już wiemy ale murgal mogłeś sobie oszczędzić głupich docinek. Kolega zadał proste pytanie a dwie pierwsze osoby pierdolą głupoty. Coraz niższy jest poziom tego forum.

    .
    Zgadzam się, ze poziom jest coraz niższy. Przykładem twoje bluzgi i chamskie słowa,jak to: "dwie pierwsze osoby pierdolą głupoty".
    Poziom jest też coraz niższy, bo są na forum osoby, jak ty, nie potrafiące czytać ze zrozumieniem. Gdzie jak w tym wątku wylewam swoje żale? Doprawdy, wnioski zaskakujące.
    I po trzecie: poziom jest coraz niższy, bo nowym userom NIE CHCE SIĘ poświecić 10 minut na przeszukanie forum. Na temat 159, kosztów utrzymania, remontów, itd jest na naszym forum wiele postów i wątków, setki wpisów i wypowiedzi. Facetowi się jednak nie chce: zakłada kolejny wątek a my mamy kolejny raz pisać to samo.
    Minimum wysiłku, ale to widać za dużo. Dlatego pozwolilem sobie na kpiący wpis.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    Gdzie jak w tym wątku wylewam swoje żale? Doprawdy, wnioski zaskakujące.
    W większości wątków, w których widziałem, że się wypowiadasz to robisz to w taki sposób żeby komuś pojechać...

    Moje 147 powodów do szczęścia


Podobne wątki

  1. Co to jest za auto
    Utworzone przez luk202 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 19:19
  2. AR 156 TJS przymiarka do zakupu
    Utworzone przez przemek1126 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 16:47
  3. drogie paliwo
    Utworzone przez kerim80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 17:18
  4. I kto powiedział, ze utrzymanie AR jest drogie...
    Utworzone przez b.piotrus w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 18:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory