Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Zwariowalem ?! Kupuje Alfe - kilka pytan.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Łódź i okolice
    Auto
    ACQ 2.8 30V, 147 Q2 Ducati Corse, 147 jtdm 8V
    Postów
    8

    Domyślnie Zwariowalem ?! Kupuje Alfe - kilka pytan.

    Witam Panstwa,

    Jako ze jestem tu nowy, witam serdecznie wszystkich bywalcow. Czytam to forum od jakis dwoch tygodni. Naprawde duzo ciekawych i przydatnych wiadomosci.
    Ze wzgledy na zmiane pracy i powrot do PL zdecydowalem ze musze sobie kupic jakis ekonomiczne i tanie w naprawach auto, jesli bedzie nie paskudne to nawet lepiej. Przegladajac ogloszenia wpadla mi w oko wlasnie Alfa 147, ewentualnie GT. Chce sobie sprawic 1.9 jtdm 16v 150. Nigdy nie mialem Fiata (wylaczajac jeden epizod kiedy wymienialem firmowy samochow i dostalem na tydzien Fiata Maree Weeked i powiedzialem sobie - nigdy Fiata) wiec jesli mozecie mi troche rozjasnic bo nie trafilem na 100% jasne informacje.
    - w jakich rocznikach w 147 150 km byly plastkowe a w jakich metalowe kolektory ?
    - pojawia sie tu link to bazy czesci zamiennych. Z tego co widze to jest odpowiedni ETKI z VAGa, czy jest do dostania ten katalog w formie offline do instalacji na kompie ?
    - czy istnieje fabryczna baza z informacjami naprawczo serwisowymi. VAG ma soft ELSA i zawiera on wszystkie dane naprawcze (i procedory) od 96 roku do teraz - niezwylke to jest przydatne, pelno rysunkow, danych, kompletne schematy elektryczne itp. Nigdzie nie trafilem na slad czegos takiego, ale pytam na wszelki wypadek.
    - jesli chodzi o soft i interfejs to wydaje mi sie ze FiatEcuScan + Nowy Polski ELM327 v2 Euroscan 2013 od viakena bedzie optymalnym rozwiazaniem ?
    - czy zdazaja sie problemy z pompa wysokiego cisnienia (poza nieszczelnosciami) kwalifukujace ja do wymiany ? Nigdzie nie znalazlem opisu takiego przypadku, ale to moze na tyle czeste, ze nikt nie pisze ?
    - w kwestii wahaczy czy to co mozna kupic w ASO to sa dokladnie te same czesci co na miescie ? Moje doswiadczenie z Audi mowi ze nie koniecznie tak musi byc bo jak kupowalem w ASO to jezdzily 90k km a niby te same z ic max 40k km. Czy ktos zaobserwowal jakies roznice ?

    Z gory dziekuje i przepraszam za brak polskich znakow, nie moge ich sobie zainstalowac na kompie z ktorego pisze- niestety. Zdaje sobie sprawe ze moze nie znalazel czesci informacji, wiec przepraszam i prosze o wyrozumialosc.

    Pozdr.
    Marek
    Ostatnio edytowane przez mkw ; 16-06-2014 o 09:52

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar sbl86
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    AR147 1.9JTD 115 KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    Baza części czyli EPER jest do znalezienia w internecie w pewnym serwisie do "przechowywania" plików , a co do informacji odnośnie części i wykonywania napraw to istnieje coś takiego jak eLearn (dla konkretnych modeli są różne eLearny).

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    A były wogóle plastikowe kolektory?? Pierwsze słyszę. A wahacze kupuj trw innego szrotu się nie pyli.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    AR 159 1,8 mpi
    Postów
    26

    Domyślnie

    A plastikowe były i sa bo takowy mam w swoim samochodzie

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd
    Postów
    24

    Domyślnie

    w dieslach były plastikowe ? W benzynach owszem ale w jtd ?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Nie kupuj Alfy bo będziesz żałował wyboru. Te auta się psują i będziesz narzekał na tą markę. Kup lepiej jakieś niemieckie wozidło.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Jeśli znasz dobrze grupę VAG to kup Audi A3. Mało osób zna się na Alfach a mechanicy nie wiedzieć czemu boją się ich jak ognia (twierdzę, że wiekszość mechaników to troglodyci). Chyba, że koniecznie chcesz zakochać się w pięknej, zawsze młodej Włoszce....

    Z TS nie mam związku, mamJTD. Znakomity silnik przewyższający kulturą wszelkie tłuki TDI.

    Jak trochę poczytasz forum, to zauważysz, że padnięta pompa to rzadkość, prędzej pocąca się - jednak to też odosobnione przypadki. Remonty wtrysków to w zasadzie taniocha w poróaniu do pompowtryskiwacza.

    Wahacze górne to 2-3 godziny roboty raz na rok. Śruby mocujące je trzeba odwrócić podczas pierwszej wymiany. Jakość oryginału - TRW z pewnego źródła (na forum jest kilka). Sporo osób ma Alfę z fabrycznym zawieszeniem, 147 z ponad 150 tys. km. Auto niedługo po wjechaniu do PL zaczyna stukać przez jakość naszych asfaltów.

    W ogóle przejedż się kilka kilometrów taką Alfą - ocenisz. Jak nie poczujesz tego "czegoś" to daruj sobie tę markę

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Łódź i okolice
    Auto
    ACQ 2.8 30V, 147 Q2 Ducati Corse, 147 jtdm 8V
    Postów
    8

    Domyślnie

    VAGa zanm bardzo dobrze, jezdzilem Audi przez ostatnie 12 lat, mam nawet stronke www.audiklub.org.Przy okazji A3/TT to jest VW Golf a nie Audi- Audi zaczynaja sie od A4 ;-) To sa bardzo fajne samochdy tylko niesety straszliwie drogie o ile naprawia sie je jak fabryka kazala i bez druciarstwa. Zreszta moje obecne auto samej PB potrzebuje jakies 16l/100. Doszedlem do wniosku ze jak chce sobie pojezdzic to mam od tego motocykl a samochod to mi wystarczy jakies toczydelko 150 km. Druga sprawa ze jestem ograniczony z kasa bo zaczynam budowe domu. Moge wydac na samochow jakies 16-20k pln i mam w rezerwie 5k na odchwaszczenie go, wiec Audi odpada bo za takie pienidze to kupie parcha z roku 2003 (quattro z przywoitym silnikiem, oska nie ma sensu, po to sie kupuje Audi zeby miec quattro). Natomiast 147 sie idealnie wpisuje i nawet nie wyglada zle pomijajac ta wstrentna sreberkowa konsole srodkowa ... Wiekszosc elektryki i elektroniki jestem w stanie ogarnac sam (robilem dwa swapy silnikow wlasnorecznie), wiec sie tego nie boje ;-). Troche sie obawiam dizla bo nigdy nie mialem samochodu z silnikiem o zaplonie samoczynnym, ale wdzidze po temacie z logami zwiazanymi z tzw "marchewa" ze temat jest do opanowania.
    Ceny czesci zamiennych sa smiesznie niskie. Najlepszy przyklad zawieszenie - w moim obecnym samochodzie dwa lata temu wyminialem wachacze, laczniki, silentbloki poduszki i tego typu graty na obu osiach + amory przod, tarcze klocki przod - rachunek 7500 pln. Rozrzad ze wszystkimi gratami jakie trzeba wymienic + hydrauliczne popyhacze 4000 pln. Szkoda bedzie quattro ale z drugiej strony zimy sa u nas ostatnio takie ze patrzac na to realnie nie jest to niezbednie potrzebne. Tak czy owak mam juz dosyc czarnej dziury w portwelu. Za to co wydalem na podstawowe historie w moim Audi to Alfe moge oddac na zlom jak sie zesuje i kupic nastepna...
    O kolektorch sobie poczytalem na podforum dotyczacym 159 - moglem wpasc na to wczesniej.

    Pozdro.
    Marek
    Ostatnio edytowane przez mkw ; 17-06-2014 o 09:20

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SoulSucker
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Jaworzno/Gliwice
    Auto
    AR GT JTD '05
    Postów
    111

    Domyślnie

    Jesli jestes przyzwyczajony do naprawiania auta ,,tak jak fabryka kazala" to "Bedzie Pan zadowolony" Jesli w Alfie nie odwalasz zadnego druciarstwa to bedziesz nia jezdzil niemal bezawaryjnie. Jedynie bedziesz sie musial przyzwyczaic do wymiany gornych wahaczy. 40kkm, moze 50kkm to moim zdaniem max dla TRW. Za to prowadzenie tych aut to bajka, nawet na seryjnym zawieszeniu

  10. #10
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Sam początkiem roku namówiłem kumpla na 147 JTD - w tym przypadku była mowa o rocznikach ~2002. Zdecydował się, za niewiele ponad 8tyś zł kupił, jest baaaardzo zadowolony, autko trzyma się kupy, co dla Niego ważne oszczędne (1.9 115km), wygląda przyzwoicie, klima, elektryka, wszystko działa, jedzie i hamuje.

    Kwestia kupienia dobrego egzemplarza
    Części do AR i nie tylko. Na stronie tylko część asortymentu.
    Rozrządy, hamulce, zawieszenie.
    Zaktualizowane ceny i poszerzony asortyment:
    www.a-moto.pl

Podobne wątki

  1. kilka pytan
    Utworzone przez Nooe w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 20:57
  2. [GTV] Chce kupic alfe - kilka pytan
    Utworzone przez numberOne w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 04:59
  3. Kilka pytan
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-12-2010, 09:46
  4. 2.0 jts kilka pytan
    Utworzone przez guust w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 08:03
  5. kilka pytan
    Utworzone przez piasek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 10:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory