Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: problem jest lecz niewiadomo gdzie:( pomocy

  1. #11
    Użytkownik Embrion Avatar kuzar
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    147 JTD 16v 140 KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    po wczorajszym spotkaniu zasiadłem do mojej alfki i faktycznie musiała to być nieszczelność zaraz za przepływomierzem (licząc wg kierunku zasysanego powietrza) spowodowana brakiem opaski niewiem jakim cudem ale już zrobione. Overbost a dokładnie ta gąbeczka była faktycznie mało przepuszczalna ale iż był ten zawór nierozbieralny zakonczyło się lekkim przesmarowaniem wd 40 . Auto złozone i nawet mi śróbka niezostała na pamiatke dziekuje za pomoc

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuzar Zobacz post
    i nawet mi śróbka niezostała na pamiatke
    Zegarmistrzowska robota
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Zegarmistrzowska robota
    To nie jest normalne. Ja tam lubię jak zostaje mi jakaś śrubka a potem rozkminiam czego nie przykręciłem hehe
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomaszchwesiuk
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALfa Romeo GTV busso 3,0 v6 24v, Alfa 156 1,9 jtd SW Sportwagon 150KM 2005r
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuzar Zobacz post
    Witam
    Dotychczas mój mechanik był w stanie szybko i dobrze naprawić moja alfke ale od niedawna mam problem ponieważ moja alfa straciła dużo mocy na 4, 5, i 6 biegu wygląda to tak że ja jej gaz a ona chwila zawachania i dopiero ciagnie a po chwili się rozmyśla wiec ja cofam nogę z pedału gazu i zaś ona chwilkę(tj. 1s lub 2s) myśli potem ciągnie przez niedłużej jak 2 do 3 sekund i to wszystko w silniku 1,9 jtd m jet 16v dodam że czyszczenie Egr nic niepomogło nawet zaślepiłem go przy okazji i nawet na necie zamówiłem drugi i przełożyłem i to samo, czysciłem czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym oraz przepustnice która była spoko (jak porównując zdjecia innych użytkowników na forum) nawet zajrzałem do kolektora dol za pomocą latareczki ( jak przysłowiowy szpak w .. dziuple) czy bardziej aktywnym kolegą z forum coś może przyjść do głowy co to może być??
    cześć.

    Mam taki sam silnik i mogę podzielić się z tobą co robiłem.
    błędów nie było komp nic. wszystko ok. szczelny układ dolotowy, wymieniłem egr na nowy, overboost nowy, termostat, filtr paliwa, filtr powietrza, przewody dolotowe overboost turbo, pomiędzy egr na kolektor ssący uszcelk 4 otwory w celu cząściowego zaślepienia egr. iiiiiiiiiiiii nic. :-(.
    już myślałem turbo, bo od 3000 obr nie chciał jechać kopcił. Robiłem próbę przlewową wtrysków. leją równo. ciśnienia CR ok. ale to już komp pokazał.
    znajomy powiedział słuchaj klapy wirowe. to jest przyczyna. i pewnie by miał rację gdyby nie to, że ja ich nie posiadam oryginalnie i plan padł. później pojechałem do drugiego znajomego. po raz kolejny zasyfiony czujnik turbo. przecyścił wyciął nowy egr programowo. iiiiiiiii. miało pomóc ale jeśli nie to CZYSZCZENIE KOLEKTORA. bo nie możliwością wyło zasyfienie czujnika ciśnienia turbo w ciągu osłownie 3 tyg.
    Podjechalem do znajomgo wyczyściłem kolektor. w połowie zapchane kanały.
    Po przeczyszczeniu powiem jedno. POPROSTU W FOTEL WBIJA I NARESZCIE MOGE CIESYĆ SIĘ 150km.

    To mój przypadek. który był oceniany jako beznadziejnie dziwny i że ze strony elektryki jest ok.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

    to napisałem dla ludzi którzy w dalszym ciągu przechodząc przez wszystkie etapy napraw mieliby problem.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Problem z selespeedem, Gdzie jest przekaźnik?
    Utworzone przez krzkus w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 10:57
  2. [155] POMOCY gdzie jest czujnik położenia wału korbowego AR 155 1.8 8v na łańcuchu
    Utworzone przez Skorpion1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 17:24
  3. [146] Nie działaja zegary, lecz jest podsietlanie.
    Utworzone przez clozi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 22:51
  4. Filtr paliwa (gdzie jest) - problem
    Utworzone przez Zenith w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 21:42
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 18:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory