Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: MOTUL 8100 X-CLEAN 5W-40 Opinie

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejon Zobacz post
    Wiec ze zdjęć wnioskuje ze miałem dwa razy oryginał jak zmieniałemkupywany w Petrostar ul.Radzyminska w Wawa...
    Ten jest z Krakowa

    Dodano po 8 minutes:

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    są dwa rodzaje etykiet. przednich i nie zawsze sa kartki przy korku czasami przyklejone lub dawane oddzielnie reszta to tak jak z foto.
    ja kupuje w hurtowni LUCART
    Jest jeden rodzaj etykiet na baniaku, kartki przy korku nie zawsze występują. Natomiast proponuję zwrócić uwagę na odklejaną etykietę pod którą sa instrukcje w różnych językachi po przxeczzytaniu naklejka wraca na miejsce tak jak by nigdy nie była odklejana. Poza tym kolor oleju jest jasny miodowy podróbki przeważnie mają kolor ciemniejszy.

    Poniżej link do starego testu z roku 2011 podróbka vs oryginał ( naklejki wtedy były trochę inne ) ale mozna oglądnąć.

    http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=26847
    Ostatnio edytowane przez ris ; 01-04-2015 o 15:42 Powód: Dodano

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Ten jest z Krakowa

    Dodano po 8 minutes:


    Jest jeden rodzaj etykiet na baniaku, kartki przy korku nie zawsze występują. Natomiast proponuję zwrócić uwagę na odklejaną etykietę pod którą sa instrukcje w różnych językachi po przxeczzytaniu naklejka wraca na miejsce tak jak by nigdy nie była odklejana. Poza tym kolor oleju jest jasny miodowy podróbki przeważnie mają kolor ciemniejszy.

    Poniżej link do starego testu z roku 2011 podróbka vs oryginał ( naklejki wtedy były trochę inne ) ale mozna oglądnąć.

    http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=26847
    to na bank
    mówiłem o etykiecie na której aprobata fiata jest raz 2 a na innej ponizej

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Motulem 8100 X-Clean 5w30 zalewam niemal od początku Bravo 2.0 Multijet.
    Wymieniam co około 8-10 tys., silnik pracuje idealnie.
    Nie zauważyłem różnicy w pracy silnika, porównując do oleju, którym Bravo było zalane od nowości.

    Motul 8100 X-Clean 5w30 wlałem do Pandy 1.3 Multijet, po zlaniu zupełnie świeżej Selenii WR 5w40.
    Silnik Pandy pracuje ciszej. Na Selenii chodził jakby nie miał oleju, tylko wodę.

    Wcześniej tego Motula lałem do Grande Punto 1.3 Multijet (praktycznie od nowości) i też nie zauważyłem różnicy do fabrycznego.

    Najbardziej było słychać różnicę w Pandzie.

    Motula łatwo rozpoznać po zapachu, jest taki specyficzny, inny niż pozostałe, znane oleje.
    Ostatnio edytowane przez daras ; 01-04-2015 o 22:00

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post

    Najbardziej było słychać różnicę w Pandzie.

    Motula łatwo rozpoznać po zapachu, jest taki specyficzny, inny niż pozostałe, znane oleje.
    Ide zatem obwąchać amsa 5w40. Zostało mi poł kwarty, żeby nie skłamać. Inne też pewnie wynajdę do celów porównawczych

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Też używam tego Motula i różnica jest zauważalna nawet jak ktoś nie ma słuchu melomana. Jako że zmieniam olej 3 razy w roku z uwagi na przebieg to z AMSOIL zrezygnowałem ze względu na cenę choć wydaje mi się że warto spróbować jeśli komuś wisi ile wyda na olej.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Frajbe
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Mito 2012 1.4 MultiAir (955 A6.000)
    Postów
    46

    Domyślnie

    Olej z tematu zalany do Mito 1.4 105km. W porównaniu do fabrycznej Seleni lepiej chodzi od razu pod odpaleniu. Jest jakby jest trochę ciszej.

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek_S Zobacz post
    Też używam tego Motula i różnica jest zauważalna nawet jak ktoś nie ma słuchu melomana. Jako że zmieniam olej 3 razy w roku z uwagi na przebieg to z AMSOIL zrezygnowałem ze względu na cenę choć wydaje mi się że warto spróbować jeśli komuś wisi ile wyda na olej.
    Robisz 3x30k rocznie ? Ja tam nie wiem ale roznica na 4 litrach miedzy amsem a motulem to chyba mniej niż 50 zl

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Robisz 3x30k rocznie ? Ja tam nie wiem ale roznica na 4 litrach miedzy amsem a motulem to chyba mniej niż 50 zl
    hej
    Przelotu robię 30 tys km rocznie, olej zmieniam co 10k

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 T 2010 r.120KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Hej. Też widzę w książce, że mam zalany ten Motul...ale wszedłem w specyfikację i opis,

    tj" W 100% syntetyczny olej silnikowy (Mid-SAPS) specjalnie opracowany aby spełnić wymagania filtrów cząstek stałych (DPF) oraz katalizatorów trójfunkcyjnych (TWC). Do pojazdów wyposażonych w silniki Diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz do silników benzynowych spełniających wymagania EURO IV oraz EURO V wymagających oleju klasy ACEA C3 o wysokiej lepkości wysokotemperaturowej HTHS. Przystosowany do przedłużonych przebiegów międzywymianowych. "

    I zastanawiam się nad ostatnim zdaniem...czy nie jest to olej LONG LIFE...(nie znam się i dlatego zastanawiam się czy to zaleta czy wada oleju...przy normalnych wymianach czyli co 15tys.

  10. #30
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    Nie ma to znaczenia dla Ciebie i Twoich interwalach śmiało lej

Podobne wątki

  1. LM - Jet Clean Tronic
    Utworzone przez sebawroc w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 14:30
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 11:02
  3. 147 1.6 TS 120 - MOTUL 8100 X-cess 5W-40 czy 6100 Synergie+ 10W-40
    Utworzone przez Daniel Qoolik w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 18:47
  4. Motul x-cess czy x-clean
    Utworzone przez ragvi w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory