Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: uciekające paliwo i kilka innych problemow

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz169
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    151

    Domyślnie uciekające paliwo i kilka innych problemow

    Mam taki problem: gdy po jezdzie na lpg przelaczam na benzynke musi uplynac pare sekund zanim doplynie mi ona do silnika i w ciagu tych kilku sekund silnik nie pracuje na niczym po wypaleniu gazu (zawsze przelaczam jadac z gorki). A zeby rano odpalil tez musze krecic prynajmniej 3 razy... Czy to wina siadajacej pompki paliwa czy moze jest inna przyczyna? Dodam tez ze na benzynie na biegu jalowym nie trzyma obrotow i jedynym ratunkiem jest ssanie zeby nie zgasnal a w okolicach 2000 obrotow ma lekka czkawke ale to akurat podejrzewam kwestia wyregulowania gaznikow.... czy nie?
    Pozostale troche mniejsze problemy to:
    cos stuka w prawej kolumnie przy manewrowaniu po parkingu, przy wiekszych predkosciach tego nie slysze...
    przy jezdzie powyzej 130 km/h czuje bicie... pewnie krzywa felga ale czy moze to byc tez cos innego?
    przy jezdzie w trasie z rowna predkoscia temp cieczy chlodzacej nie przekracza 60 stopni cos jest nie teges czy tak moze byc?

    z gory dzieki za pomoc i prosze o wyrozumialosc dla laika jak ja

    pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    Jesli ubywa ci paliwa to z tego co zauwazyłem w boxerach najczesciej przy filtrze paliwa lubi się sączyć, do filtra paliwa dochodzi taka metalowa tulejka a na nią zakłada się wężyk i między tą tulejką a filtrem lubi sobie paliwo uciekać - sprawdź. Nie wiem gdzie w 33 jest filtr paliwa, w 145 jest przy prawym kole, od spodu auta, pod plastikową osłonką.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic575_4.gif

  3. #3
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    jak masz gaznik to masz inna popme paliwa też może trzeba juz wyregulowć gażniki a nie bedzie to latwe... jak koła bija to może koncowki drażków kierowniczych sa do wymmiany lub faktycznie felga krzywa. a ostatnie to termostat masz do wymiany

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    Odnośnie tej benzyny to sprawdź gdzie masz zamontowany zawór odcinający paliwo przy
    LPG, może ktoś zamontował z tyłu auta A

    przy gaźnikach nie ma mechanicznej pompy??Jest regulator ciśnienia??

    a odnośnie stukania przy manewrach to łożyskp przy McPersonie sprawa nie droga.
    2xIMOLA; 33 16V;164 3.0 12V ;155 V6 - było
    33 16V- aktualny biały obiekt do dopieszczenia
    www.LKAR.pl - Lubelski Klub Alfa Romeo

  5. #5
    l0bak
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie temperatury to na bank nie może być 60 stopniu u mnie w 156 było 55 stopni i moja bella paliła jakies 15 litrów na 100 km wymien termostat a bicie to też miałem wyważ koła, naprawdę to pomaga( u mnie było to samo). O odnośnie stukania w kolumnie to może być pęknięta sprężyna, mój kumpel to mial. Sprężyna siedziała sztywno ale jeden zwój pękł i waliło to niemiłosniernie Pisz jak uporasz się z tym

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz169 Zobacz post
    Mam taki problem: gdy po jezdzie na lpg przelaczam na benzynke musi uplynac pare sekund zanim doplynie mi ona do silnika i w ciagu tych kilku sekund silnik nie pracuje na niczym po wypaleniu gazu (zawsze przelaczam jadac z gorki). A zeby rano odpalil tez musze krecic prynajmniej 3 razy... Czy to wina siadajacej pompki paliwa czy moze jest inna przyczyna? Dodam tez ze na benzynie na biegu jalowym nie trzyma obrotow i jedynym ratunkiem jest ssanie zeby nie zgasnal a w okolicach 2000 obrotow ma lekka czkawke ale to akurat podejrzewam kwestia wyregulowania gaznikow.... czy nie?
    Pozostale troche mniejsze problemy to:
    cos stuka w prawej kolumnie przy manewrowaniu po parkingu, przy wiekszych predkosciach tego nie slysze...
    przy jezdzie powyzej 130 km/h czuje bicie... pewnie krzywa felga ale czy moze to byc tez cos innego?
    przy jezdzie w trasie z rowna predkoscia temp cieczy chlodzacej nie przekracza 60 stopni cos jest nie teges czy tak moze byc?

    z gory dzieki za pomoc i prosze o wyrozumialosc dla laika jak ja

    pozdrawiam serdecznie
    Sprawa paliwa:
    Może być uszkodzony zawór zwrotny pompy paliwa, stara, sztywna membrana lub wybity popychacz pompy paliwa, we wszystkich tych przypadkach pompka nie pracuje na pełnych obrotach.

    Stukanie w kolumnie:
    Pęknięta sprężyna amort., uszkodzona poduszka amort. (częsty przypadek)
    Uszkodzone łożysko kolumny, (najczęstrzy przypadek)

    Temperatura.
    Termostat do wymiany, przwdopodobnie zablokowany w pozycji "duży obieg" na chłodnicę.

Podobne wątki

  1. Uciekające paliwo
    Utworzone przez bialcon w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 14:59
  2. Uciekające paliwo Jakie newralgiczne miejsca? Alfa 147 1.6 ts
    Utworzone przez danielciagala w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 08:49
  3. kilka problemow z nowym nabytkiem
    Utworzone przez 8rafal4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 17:51
  4. kilka problemow - klocki tyl, uklad chlodzenia itd..
    Utworzone przez muchabzz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 23:30
  5. [156] POMOCY!!Kilka problemow z nowozakupiona 156 1,8TS z LP
    Utworzone przez alfa-egol w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory