Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Rozrząd wymieniony 60tyś km temu, 6 lat temu. Strach jechać w trasę?

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Lancia Lybra SW 1.9JTD
    Postów
    14

    Domyślnie

    Wg mnie lepiej zmienić u mechanika na miejscu niż później wracać z duszą na ramieniu

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    wcale bym sie nie przejmowal. Dlaczego mialbys nie przejechac 300km? Spokojnie do 100km/h sobie jedz do domu i na dniach wymien rozrzad... Nie zawracaj se glowy wymiana przy zakupie...... pzdr

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfTo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    147 1,6 105KM LPG ex, 156 SW 1,6 120KM LPG
    Postów
    95

    Domyślnie

    Nie przekraczaj 3 tys obrotów i na spokojnie wrócisz. Taki test czy da się powstrzymać buta. W obcym miejscu nie dałbym nie wiadomo komu rozrządu do wymiany.

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Ja jak kupowałem swoją Bellę to miała 5 lat i przejechane coś ok 72 kkm. Handlarz mówił, że rozrząd wymieniony i niestety posłuchałem się go. Szczęśliwie pasek się nie zerwał, a miał już nalatane następne ok 10 kkm rok później. Przy okazji wizyty w warsztacie mechanik zwrócił uwagę na ten pasek i tylko jemu zawdzięczam wymianę rozrządu i brak poważniejszych problemów.

    Moje 147 powodów do szczęścia


  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 147 1.6 105hp.
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco21 Zobacz post
    A mnie irytują ludzie którzy biegają z miernikami przy 14 letnim aucie za 5tys i mówią "Panie tu jest malowane to będzie mniej".... i wnet to chcą go za darmo. Oczywiście auta w wywaloną poduszką bym nie kupił, ale nowe auta też są malowane i co z tego? Wiadomo że jak ktoś nie jest lakiernikiem to warto sprawdzić czy nie ma sterty szpachli ale bez przesady, nie rzucajmy się na sprzedającego. Prawda jest taka że ludzie szukają bezwypadkowego 14-letniego samochodu z przebiegiem 160tys max.

    Co do sprzedającego tutaj w temacie, to nie ma mu się co dziwić że nie wymienił rozrządu, bo 700zł włoży a do ceny auta tego nie doliczy. Kupujący i tak by musiał to zrobić. Uważam że lepiej że powiedział że jest do wymiany, gość wymieni i będzie miał z tym spokój na 60tyś. Przecież mógł Ci powiedzieć że był wymieniany 40tyś temu, ty liczyłbyś że możesz jeszcze 20tys i wtedy to by była bomba albo i tak byś go wymienił.

    Skoro auto jeżdzi cały czas, to bez nadmiernego zyłowania go spokojnie powinieneś dojechać do domu, oczywiście warto nawet wizualnie popatrzeć na niego. Chyba że masz daleko to warto dogadać się z gościem żeby to zrobić przed kupnem i że mu dopłacisz za to do ceny auta.
    Podpisuję się pod tym postem. Niedawno oferowałem do sprzedania moją Alfę i po dwóch oglądających zdjąłem ogłoszenie z internetu. Jak mam wysłuchiwać lamentu że a to coś robione z drzwiami, a toto a to tamto ...Każdy jest najmądrzejszy a sam jak przyjdzie co do czego to jak najtaniej naprawia auto. Powód prosty - jeśli samochód jest warty niecałe 8 tysięcy złotych to trudno chyba go wstawiać na naprawy blacharskie idące w tysiące do ASO. Poza tym - ja np. mieszkam w Warszawie i idioci na parkingach nauczyli mnie że naprawdę szkoda w tym kraju mieć ładne auto. Samochód na codzień to nie ikona kultu - grunt żeby nie był powypadkowy ze spawanymi podłużnicami.


    Także Bella zostanie wystawiona na sprzedaż na 'kartkę' - to chyba najlepsza metoda w dużym mieście i nie trzeba się użerać z wariatami z miernikami lakieru którzy nie rozumieją że auto miało 5 właścicieli i ma niekręcone 200.000 po Warszawie i Krakowie.

    A co do rozrządu : w moim przypadku jest tak : mam faktury że rozrząd wymieniony przy 160 albo 170 tyś. z 2010 roku ; od dwóch lat do dziś jeżdżę na tym rozrządzie ale będę skłaniał się do wymiany w tym roku jeśli nie sprzedam. obecny przebieg to 206.000
    Więc jeśli naprawdę ma te 60.000 km. od wymiany to bez szaleństw na drodze nie obawiałbym się przesadnie. Jak któryś z kolegów pisał - lepiej wiedzieć że nie wymieniany niż czytać jak na Allegro że po pełnym pakiecie startowym a potem płakać.

Podobne wątki

  1. Uszczelka pod głowicą a naprawa 150km temu...
    Utworzone przez mjandy w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 12:13
  2. Kupiona tydz temu Alfa romeo 147
    Utworzone przez jorgu91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 22:38
  3. Spalanie:( kupilem moja belle tydzien temu)
    Utworzone przez konradkola w dziale 156
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 21:40
  4. Ceny alf (i nie tylko) dekadę temu
    Utworzone przez metan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 20:03
  5. spalanie:( kupilem moja belle 7 dni temu
    Utworzone przez konradkola w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-03-2009, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory