Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Co moglo paśc?

  1. #21
    77alfisti
    Gość

    Domyślnie

    bezpiecznika szukaj w tej skrzyneczce czarnej gdzie na fotce zaznaczyłeś bezpieczniki, tam gdzie zaznaczyłeś większym czerwonym kółkiem jest listwa wtryskowa, i masz tam podłączone zasilanie wtrysków, zdejmij maskownice tą na której masz napis 16V TWIN SPARK, tam jest sześć śrub, pod nią znajduje się zasilanie cewek zapłonowych, zacznij od bezpiecznika i od zdjęcia pokrywy, jak będziesz przykręcał pokrywę nie ciągnij śrub na żywca bo pęknie pokrywa szczególnie zewnętrzne śruby, jest tam dość skromnie materiału,

    acha bezpiecznik będzie sporych rozmiarów ok. 3 - 3.5 cm x 2 - 2.5

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli pali się kontrolka immo to ja bym zaczął od sprawdzenia połączenia końcówki antenki do puszki immo. Nie wiem jak jest w 145, ale w 156 puszka immo jest głęboko pod kolanami kierowcy. Znajdź u siebie wtyczkę wchodzącą do tej puszki i wypnij ją, przesmaruj jakimś środkiem do elektryki i wepnij z powrotem. Jak nie wiesz gdzie szukać to dojdziesz po przewodzie antenki od stacyjki.

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    wiec tak, sproboje ale wole upewnic sobie , nie zloscie sie ze tyle pytan zadaje ale ja malo sie znam i neichce nic zepsuc ani nic, wiec o te sruby chodzi ? http://img528.imageshack.us/img528/7186/dsc00588.jpg

    a z ta stacyjka to dokladnie jak mam probowac szukac jesli moglbys mi powiedziec bylbym wdzieczny serdecznie ?

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jak zdejmiesz osłonę kolumny kierownicy to wokół stacyjki powinien być pierścień, od tego pierścienia odchodzi przewód do puszki immo.

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    a jak ta oslone sciagnac? bo ja neichce czegos zepsuc albo cos ? 77alfisti jak z ta pokrywa od silnika?

  6. #26
    77alfisti
    Gość

    Domyślnie

    odkręcasz śruby które zaznaczyłeś na focie, klucz imbusowy 5-ka lub 6-ka, i zwyczajne podnosisz ją do góry, osłona trzyma się tylko i wyłącznie na śrubach,

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    a potem co poszukac mam pod ta pokrywa ? to gdzies gleboko bedzie?

  8. #28
    77alfisti
    Gość

    Domyślnie

    jak podniesiesz pokrywę zaraz pod nią na wierzchu masz wiązkę przewodów, jak już Ci pisałęm odwróć pokrywę i szukaj wyraźnie jaśniejszych śladów czystego metalu, u mnie obudowa przetarła kabel i robiło się zwarcie z dokładnie takimi samymi objawami co u Ciebie, potem dokładnie musisz oglądać kable i szukać wytartych pancerzy,

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    hmm i to przez to moze byc slychac po przekreceniu kluczyka w kabinie auta z deski rozdzielczej tak jakby prad, i pod maska w tym miejscu ktorym ci opisywalem? dziwne bo kurde wtedy kiedy wlasnie z tym immo zaczol sie problem to i z tym tez :/

  10. #30
    77alfisti
    Gość

    Domyślnie

    raczej nie powinno być słychać trzeszczenia prądu, w moim przypadku świeciły się kontrolki wtrysku i immo ciągle rozrusznik kręcił jak wściekły a nie paliła wcale, i w moim przypadku było to spowodowane zwarciem, wiesz musisz od czegoś zacząć i krok po kroku wyeliminować przyczyny, inaczej do niczego nie dojdziesz, może to być też to co pisał tu któryś z kolegów że trzeba dostać się do instalacji pod kierownicą i szukać po kablach od immo

Podobne wątki

  1. co moglo byc przyczyna ?
    Utworzone przez kivi89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 09:48
  2. Co sie moglo stac?
    Utworzone przez mag1987-22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 19:58
  3. elektryka - co to moglo byc ?
    Utworzone przez PiterR w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 14:04
  4. co moglo sie stac jak mi nie dziala predkosciomierz.....
    Utworzone przez alfa145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-09-2007, 09:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory