Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Niestabilność/pływanie na drodze

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ustawia się zbieżność z tyłu i z przodu oraz pochylenie kół na tylnej osi.
    i tyle w temacie ...

    czyli wszyscy co macie problemy ze stabilnością auta , jeżeli macie zawiechę ok , a dalej pływa , to szukać FACHOWCA od zbieżności , w takich autach najpierw się ustawia tył a dopiero potem '' do niego '' się ustawia przód , więc jeżeli ktoś zaczyna wam zbieżność ustawiać od przodu to znaczy że się nie zna
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Mi kiedyś tył trochę uciekał. Założyłem nowe opony i był spokój... i półtora roku póżniej to samo. Okazało się, że zbieżność tyłu do korekty.
    Od tamtej pory mimo, że jeżdzę na tych samych oponach, jest spokój. Auto prowadzi się pewnie.

    BTW najlepsza zbieżność komputerowa w ASO wymiękła przy warsztacie specjalizującym się w zawieszeniach na analogowym pomiarze (laser i tabliczki).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post

    BTW najlepsza zbieżność komputerowa w ASO wymiękła przy warsztacie specjalizującym się w zawieszeniach na analogowym pomiarze (laser i tabliczki).
    dokładnie , ja tak miałem problemy z ustawieniem mojej byłej 156 , ale jak znalazłem właśnie firmę co się typowo zajmują zbieżnością , to właśnie mi wytłumaczyli jak się te auta ustawia , też ustawiali na zwykły laser i tabliczki , ale tak ustawili że alfa szła jak po szynach przy każdej prędkości
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lich Zobacz post
    - Geometria sprawdzona i ustawiona miesiąc temu
    To jeszcze może podaj jak była ustawiona. Historia zna różne przypadki...

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Lich
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 2.4 200KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    To jeszcze może podaj jak była ustawiona. Historia zna różne przypadki...
    Nie mogę się niestety do tego odnieść, nie było mnie przy tym.

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lich Zobacz post
    Nie mogę się niestety do tego odnieść, nie było mnie przy tym.
    Nie dostałeś wydruku ze stanem "przed" i "po"? To skąd wiesz, że dobrze ustawili?

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Każdy przypadek jest inny na swój sposób. Ja też przed zmianą opon kilkakrotnie sprawdzałem zawieszenie w różnych warsztatach pod kątem luzów i zbieżności. Zawsze było ok. Mi pozostało jedno czyli opony, u mnie pomogło. Ale ja ewidentnie miałem uciekanie przodu na koleinach połączone z wyrywaniem kierownicy z rąk.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Lich
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 2.4 200KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Przekopałem przed chwilą papiery i niestety posiałem gdzieś tę kartkę z wydrukiem.
    Jedynie mogę dodać, że po ustawieniu subiektywnie auto prowadziło się lepiej.
    Opony - zarówno letnie, jak i zimówki były kupione nowe w tym sezonie.

    Niemniej, poszukam jeszcze zakładu ustawiającego geometrię, aby mieć porównanie.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Przyłącze się,mam to samo czyli trzeba minimalnie korygować a to jest trochę irytujące bo na chwile nawet nie mogę spuścić oka na bok.Auto proste po za obcierkami i świeżym błotnikiem i drzwiami jest ok no ale to była drobna sprawa -kosmetyka .Opony nowe zimowe nokiany 215/55,na letnich było tez słabo 225/50/17 Auto po ustawianiu komputerowym ,koleś wiedział co robi bo zaczął od tyłu na zbieżny potem przód rozbieżny czyli ok. Załapał się w normach krążących po forum czyli też ok ale nie pamiętam dokładnych wyników (wydruk leży w aucie).Gadał coś o prawym tyle że na granicy i już nie ma czym pociągnąć bo koniec regulacji ale może być .Luzy sprawdzane przez dwóch niezależnych ludzi i stwierdzono ich brak a wręcz padło że ścisła jak dziewica.Zostało mi jeszcze czepianie się magla pisałem gdzieś o tym ale jest suchy bez wycieków i gumy całe ale nie odbija mi kierownica tak jak bym chciał , sam już nie wiem .Astra G już mi się lepiej prowadziła a tyle się nasłuchałem o idealnym prowadzeniu alfy 159.Spróbuję jeszcze w innym warsztacie zbieżności na tabliczkach i laserze. Jest taki szpenio w okolicy może on coś wyczai.

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawelek_S Zobacz post
    ....Gadał coś o prawym tyle że na granicy i już nie ma czym pociągnąć bo koniec regulacji ale może być...
    Gó**o prawda. Nie ma "może być". Jak Ci się skończył zakres regulacji to trzeba zrobić coś, żeby go powiększyć. Można zaryzykować z nowym wahaczem, ale są też metody chałupnicze- lekkie naciąganie wahacza i/lub neiwielkie powiększenie fasolki powinno pomóc.

    Może się połowa z Was za głowę złapie, ale u mnie niewiele brakło do ideału (też rzucało) i wszyscy mi mówili "panie, nie będziesz pan czuł"... no i co, pojechałem do Nowaka w Lubinie, powiększył mi delikutaśnie tą fasolkę tak, żeby ustawić idealnie i jest spokój.

    Auto nie bite... któż zrozumie Włochów?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Zimowe pływanie
    Utworzone przez gonzo w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 16:45
  2. Dziura w drodze...
    Utworzone przez Vittorio w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 19:32
  3. Pozdrowienia na drodze.
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-08-2007, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory