Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: po wymianie uszczelki pod głowicą bierze olej pomocy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar klimek
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Orzesze
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v
    Postów
    56

    Exclamation po wymianie uszczelki pod głowicą bierze olej pomocy

    Witam.
    Nie znalazłem podobnego problemu na forum a jesli takowy jest to sorki.
    Tamtego roku szczelila mi glowica na którymś cylindrze oddalem samochod do mechanika no i się zaczęło. .
    po miesiącu odebralem samochód niby bylo wszystko ok ale.. pewnego dnia jechalem w góry jakies 100km wiec przed trasą zrobilem sobie niewielki przegląd okazalo sie ze korek z wlewu plynu chłodniczego byl odkrecony zakrecilem go i ruszyłem w drogę... gdy wyjeżdżałem w góry zauważyłem ze temperatura osiąga 100'c pomyślałem ze to różnica cisnien lecz gdy wracalem to wybilo mi wode z chłodnicy.. nastepnego dnia samochód jechal na reklamacje po tygodniu odebrałem go znow okazalo sie ze " pękła obok spawu"
    gdy po jeździłem sobie z 200km wyskoczyła kontrolka brak oleju.. dolalem 1l i znow 200km kontrolka.. samochod bardzo mocno kopci w granicach 3000k rpm- 3500 mechanik powiedział " to normalne ze kopci jest różnica temp itp" ale mam dostawczaka również diesel przebieg zbliżony i nawet nie zakopci.. samochod ciezko przyspiesza 150-200 ( jest odczuwalna różnica niz przed naprawa niewiem co teraz robić mechanik za naprawe skasował a teraz ma wszystko w dupie w tygodniu musze dolewac 1l oleju a jak bardziej poszaleje to nawet 2l lyka ... co moze byc przyczyną?
    1.9JTD 16V 140PS ....PRZEBIEG 240K +spalanie przy ruszaniu 20l+ podczas jazdy uspokaja sie do 4-6,5 srednie 6.1l

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    To zależy
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Sprawdzić ciśnienie sprężania w cylindrach, mogłeś narobić szkód jadąc bez oleju (kiedy zapaliła się kontrola oleju). Dziwne jest też to, że głowica 2 razy "strzeliła".
    Jaki kolor spalin przy kopceniu?

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek Zobacz post
    odebrałem go znow okazalo sie ze " pękła obok spawu"
    Czy to znaczy że głowica była spawana?
    Moja Bella

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Kolego kup sobie na szrocie nowa głowicę, a teraz (po jeździe bez oleju) to lepiej nowy silnik
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar klimek
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Orzesze
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał WengeX Zobacz post
    Sprawdzić ciśnienie sprężania w cylindrach, mogłeś narobić szkód jadąc bez oleju (kiedy zapaliła się kontrola oleju). Dziwne jest też to, że głowica 2 razy "strzeliła".
    Jaki kolor spalin przy kopceniu?
    sprężanie jest ok (według mechanika) z jazda bez oleju bylo tak
    Gdy wyskoczyła kontrolka mialem na stacje jakies 300 metrów i jechalem obrpty max 1200 bez katowania max 30km/h i od tamtego czasu mam zapas przy sobie lecz pewnego dnia pod domem gdy rano odpalilem samochód to wyskoczyla znow kontrolka brak oleju a dzien predzej byly 3 kreski na kompie postanowilem ze nie jade alfa tylk wezmę dostawczaka pare godz pozniej chcialem odpalic alfe to byly 2 kreski na kompie.
    Kolor spalin podczas jazdy od 2000rpm jest szaro niebieski a przy 160km/h 3000rpm jest za mna chmura dymu. Jutro rano podczas odpalenia nagram filmik jak kopci przy dodanii gazu i na wolnych obrotach + słychać wyraźny swist turbo taki gwizd jak blow off po nagrzaniu ustepuje. Dla tego narazie celuje w turbine bo samochód wydaje sie słabszy

    Dodano po 3 minutes:

    Tak byla spawana. Za pierwszym razem zjeba** sprawe ale za drugim jest wszystko ok plyn nie ubywa i nie kopci tak jak prędzej
    Ostatnio edytowane przez klimek ; 14-01-2015 o 23:43 Powód: Dodano

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    To zależy
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Szaro niebieski kolor to spalony olej silnikowy niestety :-( Czarny to niespalony olej napędowy, siwy to problem z wtryskami, a biały to od płynu chłodzącego.
    Czyli albo głowica to kompletny szrot, albo czeka Cię naprawa "dołu" silnika (kadłub, tłoki)... Albo jedno i drugie

    Dodano po 5 minutes:

    A w sumie faktycznie może jeszcze turbina rzygać, nie pomyślałem o tym. Może jak głowica pękła, to płyn chłodzący dostał się do oleju i go rozrzedził, przez co spadły właściwości smarne i turbina pada.
    Ostatnio edytowane przez WengeX ; 14-01-2015 o 23:59 Powód: Dodano

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar klimek
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Orzesze
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał WengeX Zobacz post
    Szaro niebieski kolor to spalony olej silnikowy niestety :-( Czarny to niespalony olej napędowy, siwy to problem z wtryskami, a biały to od płynu chłodzącego.
    Czyli albo głowica to kompletny szrot, albo czeka Cię naprawa "dołu" silnika (kadłub, tłoki)... Albo jedno i drugie

    Dodano po 5 minutes:

    A w sumie faktycznie może jeszcze turbina rzygać, nie pomyślałem o tym. Może jak głowica pękła, to płyn chłodzący dostał się do oleju i go rozrzedził, przez co spadły właściwości smarne i turbina pada.
    Bo on kopci tylko wtedy gdy silnik jest obciążony na maxa (but w podłogę) a tak przy spokojnej jezdzie nie kopc.

    Dodano po 9 minutes:

    Aa mam takie pytanie ponieważ jesli silnik był by na szrot to nie mam zamiaru kupowac nowego bo koszty wyniosły by ponad 3k i pomyślałem sobie nad kupnem anglika 147 polift i czy pasowala by przekłada z 147 do 147polift? Mam juz na swoim koncie pare przekladek ale z tego samego modelu i rocznika a srodki sa takie same. Udalo mi sie znaleźć w polsce 2005r wyposażenie takie same tylko silnij m-jet 150hp za 6000zl moją sprzedam na części i moze zwróci się chociaż połowa z zakupu anglika
    Ostatnio edytowane przez klimek ; 15-01-2015 o 00:27 Powód: Dodano

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar klimek
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Orzesze
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v
    Postów
    56

    Domyślnie

    http://youtu.be/VeMcMVu3-mU
    tak to wygląda oczywiscie wieksza prędkość większe obciążenie = dużo więcej dymu

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Filmik jest prywatny

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar klimek
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Orzesze
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v
    Postów
    56

    Domyślnie

    No juz jest udostępniony

Podobne wątki

  1. [146] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 17:29
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 19:32
  3. [GTV] Wymiana uszczelki po głowicą
    Utworzone przez Wujo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 21:41
  4. [155] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:12
  5. [33] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez pipo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2010, 08:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory