Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: łożysko co polecicie

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa romeo 147 1.6 TS
    Postów
    111

    Domyślnie łożysko co polecicie

    witam strasznie huczy mi łożysko tylnie , przy skręcie huk jest przerywany ale tylko jak skręcam w lewo...hałas jest niedo zniesienia....jakie łożysko polecicie najlepiej tansza opcja...najwazniejsze pytanie tego postu! CZY moge stracić koło przy takim stanie łożyska, czy to prawda ze może odpasc? mechanik pada ze nie....

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Koło może odpaść jak by się całkiem łożysko rozleciało bo tarcza pęknie raczej.

    Nie kupuj taniego bo to loteria. Kup SNR.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Chcesz mieć spokój bierz SKF.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Jakieś 2,5 roku temu zakładałem FAG-a .
    Zrobione jakieś 35 000km i na razie spokój.
    Moja Bella

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa romeo 147 1.6 TS
    Postów
    111

    Domyślnie

    witam ponownie okazało sie ze to łożysko prawy przód...czyli bd taniej bo piasta osobno ,potrzebuje srednice wewnętrzną łożyska do 147 do silnika 1.6 ts... pytanko moje jesli wsadze łożysko i przykręce je na 4 sruby to czym wsadze piaste? pytam bo kiedys poszło mi to łożysko... ale piasta weszła lekko poniewaz kupiłem łożysko o wiekszej srednicy wewnętrznej a dokładnie do alfy gta 3.2 pozniej oddałem do mechanika i nie przygladałem sie jak wsadzał piaste...nast pytanko...jaka nasadka do nakrętki 36? cienkościenna?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    łożysko przykręcasz na 4 śruby do zwrotnicy.. a piastę trzeba wprasować na prasie.. nie da się inaczej..

    Niewiem jak mogłeś niby jeździć na łożysku od GTA bo to byłby mocno wyczuwalny luz.. tak jakbyś jeździł na wywalonym łożysku nadal..

    a średnice możesz sprawdzić w katalogu skf..

    btw. do osób co polecają snr i skf.. to jedno i to samo.. ta sama fabryka.. ja wziąłem snr bo wyszły parę zł taniej i były dostępne na już a skf trzeba było czekać..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Przerabiałem ten temat i jest tak. Łożysko od GTA ma większą średnicę zewnętrzną a reszta jest taka sama i pasuje w piastę od 147. Jednak ma większą średnicę pierścienia ABS i w zwrotnicy jest krótszy czujnik ABS. Za to przegub ma większy pierścień uszczelniający i różni się tylko tym.
    Mnie sprzedali w sklepie taki przegub do 147 jtd i przy zakładaniu uszkodził mi czujnik ABS a dalej pierścień ABS. Kupiłem używaną zwrotnicę, która miała być od 147 jtd a była od GTA z większym łożyskiem. Założyłem tą zwrotnice i przegub, który mi sprzedali. Myślałem, że będzie się świecił ABS, gdyż pierścień jest większy w łożysku, ale wszystko jest w porządku.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Podpowie ktoś jak poznać że to łożysko padło akurat? U mnie coś przy małej prędkości słychać- jakby coś w tylnym prawym kole sie obracało "na sucho" bez smarowania. zaczyna gdy przyhamuje, i jade wolno, jak przyspiesze to mija. Zużyte Klocki by chyba tak nie brzmiały? No i tez kwestia że jak puszce hamulec i jade powolutku (czyli jakbby nie klocki?) ;/
    Kompletuje zawieszenie do wymiany z przodu, a tu jeszcze taka niespodzianka. Widze że łożysko SKF troche sie ceni, + robocizna dodatkowo. Nawet jakby to klocki i tarcze, to koszt porównywalny - już tak mówiąc o finansach ;p

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    podnieś to koło na windzie (samochód na biegu, bez ręcznego, ale z drugiej strony podłóż coś po koło z obu stron, żeby się samochód nie ześlizgnął...) i pokręć kołem.

    Moim zdaniem obciera klocek - bo konstrukcja tylnych zacisków jest taka, że z czasem zbiera się tam syf, i klocek nie odskakuje tak, jak powinien. To trzeba rozebrać i przeczyścić (+ nasmarować smarem wysokotemperaturowym).

    Łożyska są drogie, bo kupujesz razem z piastą (taka konstrukcja).

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar ExpressParts
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    OOOO
    Postów
    20

    Domyślnie

    Gdyby ktoś szukał, to tu kolega ma Optimale na tył w dobrych pieniądzach: http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...d_optimal.html

Podobne wątki

  1. Mechanik, lakiernik kogo polecicie
    Utworzone przez kiniek93 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 00:11
  2. Łożysko koła przedniego a łożysko podpory półosi
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 19:15
  3. [156] Polecicie jakieś żarówy?
    Utworzone przez cosby w dziale 156
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory