Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Co to za wtyczki?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie Co to za wtyczki?

    Za tapicerką schowka po prawej stronie w bagażniku sw, czy takie wtyki nie idą czasami do modułu czujników cofania i co by to znaczyło ?że mam instalacje więc/??????
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150503_095112.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	73.9 KB
ID:	166817  
    Ostatnio edytowane przez Pawelek_S ; 18-05-2015 o 18:42

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Tak
    Możesz sobie podpiąć i dołożyć
    A tak a propo to mam na zbyciu swój moduł na czujniki parkowania z tyłu.
    Jak coś, to pisz na priv lub mrozek_s@interia.pl
    Pozdro

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Odkopie swój stary temat, jako że na pytanie odpowiedziała jedna osoba chciałbym się upewnić czy na pewno to od modułu. Jak bym kupił takowy i czujniki to po osiowaniu ruszy ? A co z wyświetlaczem między zegarami, Zeby pokazywało graficznie to muszą być tez z przodu a tylko tył to sam dźwięk z głośniczka .Dobrze wiem?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Zeby pokazywalo graficznie to muszą być przód tył a jak się ma tylko z tyłu to tylko dzwięk, jeśli chodzi o te kostki to musi się ktoś inny wypowiedzieć

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Masz tylko te 2 wtyczki, czy może jeszcze jedną 12 pinową? Jeśli tylko te 2, to masz intalację tylko pod tylne czujniki.

    Co do aktywacji wyświetlacza, to robi się to w Proxi włączając Parking sensor info on screen. Tylko tu uwaga. Przy centralce która ma tylko tył, wyświetlacz będzie działał, wyświeltał wszystkie kierunki przód i tył PDC, ale nie pokazuje przeszkód na bocznych tylnych listkach - wszystkie przeszkody, również boczne pokazuje na środkowym listku, tak więc funkcjonalność takiego wyświetlania żadna, i dlatego pewnie w konfiguracji fabrycznej z tyłem nie aktywowali wyświetlania - taka prymitywna centralka tylko na tył. Mozna myśleć tez o dołożeniu przedniego PDC - ja dokładałem, wtedy wyświetlacz działa fajnie pokazując dokładniej gdzie jest przeszkoda.
    Tu masz fotkę ode mnie z auta, jeszcze przed dokładaniem przedniego PDC.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151212_140351.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	77.7 KB
ID:	220784
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-01-2017 o 22:16
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Fajnie, wrócimy do tematu jak mnie grypa zostawi w spokoju. W tej chwili mam taki dokładany chiński jak jeden z forumowiczów z diodowym wskaźnikiem wpasowanym w czarne pole w sufitowm panelu. Żeby zamontować wszystko oryginalne to chyba trzeba obydwa zderzaki z czujnikami i centrale ( czy na tył i przód jest jedna czy różne ?)
    A może wystarczy same czujniki ale mocowania w zderzaku by trzeba skołować, jeśli całe zderzaki to może odpuszczę bo na razie chinole pokazują dobrze no ale to nie oryginał.A w którym słupku w SW czukać kabelka od buzerka?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    zdezaki mozesz wiercic, ale zawsze jest ryzyko ze uszczerbi sie lakier - czujniki ori nie maja rantu, licuja sie ze zdezakiem. mocowania bys musial zalatwic z jakiegoś rozbitka albo wklejac czujniki. poza tym wiazka do czujnikow, z dorabianiem byloby troche roboty. lepiej kupic pelny zdezak z pdc, czujkami i wiazka a obecny sprzedac.
    tylko w jakim stanie bedzie wtyczka pod zdezakiem, one chyba nie sa zabezpieczane, wiec styki moga slabo kontaktowac (moze lepiej w razie czego odciac i zlutowac na stale polaczenia?)

    centralka jest inna jak chcesz p+t wg tylko tyl (numery sprawdź sobie w eperze). ciezej kupic centralke p+t i czesto sa w cenie(100-250zl), sam tyl to ok 50zl juz kupisz. wiazki ktore masz pasuja do obu centralek, ale zeby miec p+t to sa lacznie 3 wtyczki do centralki - w wielu autach bez pdc lub tylko z tylem wiazki sa tylko pod tyl (2 wtyczki, chyba tak jest u Ciebie), wiec w razie czego musialbys dorabiac przod (pare godzin zabawy).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-02-2017 o 14:06

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    No i o to mi chodziło , co do tych chinoli co mam to są to takie małe też bez kołnierza, wierciłem w zderzaku bo są od spodu znaki gdzie powinny być. Wyszło idealnie więc się nie martwię tym. Chodzi o to że ori też są bez kołnierza jednak średnica ich jest nieco większa i jak tu teraz otwory idealnie powiększyć? Chyba że choinkowym wiertłem się uda. W chinolach były mocowania do przyklejenia aby je obsadzić ale pod oryginalne trzeba by było gdzieś dorwać te uchwyty to jest wyzwanie. Centralkę to kupie jak zgromadzę czujniki i mocowania ale traf tu 8 czujników w kolorze 565A i do tego uchwyty. Czy centrala tylko na tył ma 2 gniazda czy też 3

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    czujniki to sobie pomalujesz, nie szukaj pod kolor.
    gorzej z dorabianiem wiazki, zas zestaw 4x czujniki i wiazka to ok 400-500zl.

    nie pamietam, ale moze w centralce na tyl tez sa styki, tyle ze niepodlaczone? tym sie nie sugeruj. na jednej jest napis POS a na drugiej ANT (na moim zdjeciu akurat nie widac) , tylko nie pamietam która jest ktora, najlepiej wejdz sobie do epera i sprawdz numer jednej i drugiej. z reszta sa watki o tym, bylo juz wszystko co trzeba napisane wiele razy

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Ok sprawa jasna pogromadze graty i założę bo te co mam jakoś mnie bolą sami wiecie -nie oryginał

    Zastanawia mnie jedna rzecz, według eper-a jak wpisałem vin to pokazuje że powinny bbyć i z tyłu i z przodu a centralki są przypisane dwie, z początkowym numerem 505 i druga 606. Nie wiem co o tym myśleć, może to opcja była w każdym razie numery w eper sa na czarno. To na szaro to chyba nie występuje,ktoś mi rozkoduje vin?
    Rok 2006 wersja high
    Ostatnio edytowane przez Pawelek_S ; 01-02-2017 o 23:02

Podobne wątki

  1. Co to za wtyczki?
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 14:00
  2. co to za wtyczki ?
    Utworzone przez chez w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 20:15
  3. Co to za wtyczki?
    Utworzone przez maziarek1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 16:40
  4. Co to za wtyczki ?
    Utworzone przez Juljan w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 23:46
  5. [166] Co to za wtyczki
    Utworzone przez JanCzyzewski w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2009, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory