Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Temat: Hamulec ręczny nie odbija

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    ja jestem świeżo po wymianie linek ręcznego w mojej 166 więc mogę wam powiedzieć jak to robiłem
    przede wszystkim najpierw trzeba poluzować tą "3" linkę która idzie od wajchy ręcznego
    posłuży nam do tego klucz nasadowy 10 z przedłużką
    kiedy to się uda trzeba ściągnąć linki z zacisków (przyda się dobra żabka) aby je poluzować- można od razu odkręcić je od spodu auta (wszystko zrobimy 10ką kluczem)
    Następnie przystępujemy do ściągnięcia tunelu środkowego
    trzeba ściągnąć plastik wokół lewarka zmiany biegów, następnie plastikową ramkę w okół niej
    Krokiem kolejnym będzie przesunięcie obu foteli przednich na max do przodu i odkręcenie 4 imbusowych srub które trzymają tunel który będizemy mogli wyciągnąć (do siebie i do góry)
    !!uwaga na kable które idą do zapalniczki!!
    Następnie odpinamy obie linki ręcznego od "trzeciej' linki regulacyjnej która idzie do dźwigni.
    Od spodu wyciągamy je i podpinamy nowe (trzeb dobrze trafić w dziurkę)
    potem podpinamy końcówki linek pod zaciski i przykręcamy je od spodu do auta, oraz składamy tunel środkowy
    Ostatnim krokiem kiedy wszystko złożymy będzie podkręcenie tej śruby regulacyjnej

    Prawidłowo ręczny powinien łapać z tego co się orientuje między 4a6 ząbkiem
    u mnie łapie już na 4 konkretnie a nie naciągam tego tak bardzo żeby nie uszkodzić linek.

    Trzeba też sprawdzić stan klocków z tyłu bo jak ktoś juz nie ma klocków to niech się nie łudzi ze i ręczny będzie cudowny

    Mam nadzieję ze choć trochę naświetliłem sprawę i pomogłem

    Potrzebne narzędzia:
    Klucz/Grzechotka 10
    Śrubokręt +
    Imbus 5 bądź 6
    Dobra "żabka"

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2,4JTD 2003 r.
    Postów
    74

    Domyślnie

    Po raz kolejny czeka mnie wymiana linek ręcznego. Jakiego producenta polecacie?

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogbit Zobacz post
    Po raz kolejny czeka mnie wymiana linek ręcznego. Jakiego producenta polecacie?
    kup najtańszą i używaj . Nieużywana linka zaczyna rdzewieć i pozamiatane . Ja kupiłem za 80zł i 20tyś km zrobione i łapa chodzi , że aż miło

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2,4JTD 2003 r.
    Postów
    74

    Domyślnie

    Ręcznego używam zawsze, przy każdej okazji. Bez względu na warunki atmosferyczne, porę roku. Moje pytanie jest przemyślane. Jak pisałem poprzednio, wymieniałem te linki już kilka razy, zbyt często. Dlatego, jeśli wszystkie zachowują się podobnie, zbyt często się zacinają, to nie ma co się czepiać. Po prostu, ten typ tak ma. Szkoda tylko, że w samochodzie tej klasy.

  5. #55
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Może czas zregenerować zaciski tylne bogbit? jak tłoczek sie zapiecze to bedzie trzymal lekko i linka nie bedzie dobrze pracować. Przerabiałem to niedawno i jest lux. linki kupilem na allegro najtansze jakie byly Persea czy coś.
    [C

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogbit Zobacz post
    Ręcznego używam zawsze, przy każdej okazji. Bez względu na warunki atmosferyczne, porę roku. Moje pytanie jest przemyślane. Jak pisałem poprzednio, wymieniałem te linki już kilka razy, zbyt często. Dlatego, jeśli wszystkie zachowują się podobnie, zbyt często się zacinają, to nie ma co się czepiać. Po prostu, ten typ tak ma. Szkoda tylko, że w samochodzie tej klasy.
    ja zakładałem je samodzielnie, ale założyłem je trochę " niżej" jak oryginały . tzn. linka poprzednia była tak wpięta że wydawało mi się ,że będzie miała tendencje do łamania się przy wejściu do pancerza od strony zacisku a poza tym końcówkę linki zdrowo nasmarowałem i od 20 tyś spokój .

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2,4JTD 2003 r.
    Postów
    74

    Domyślnie

    To nie zaciski. Ostatnie linki wytrzymały 10 tys., przedostatnie 15 tys. Dlatego zacząłem zastanawiać się nad jakością ich wykonania. Ponadto nie jest to jedyny samochód, który użytkuję. W innych markach w ogóle nie ma problemu z ręcznym. Żadnych wymian, żadnego smarowania. Jedna podstawowa zasada, ręczny używany jest zawsze.

  8. #58
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    E tam... 4 lata temu kupiłem ori z wyprzedaży u Taniegofiata i nie mam z nimi problemu, a muszę zaznaczyć że auto potrafi czasami cały tydzień i dłużej na dworze przestać.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. [156] hamulec nie odbija
    Utworzone przez Maciek84 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 05:51
  2. [159] hamulec nie odbija po załączeniu ABS
    Utworzone przez PawełM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 20:46
  3. [159] hamulec ręczny
    Utworzone przez bami159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 16:54
  4. Nie odbija hamulec, grzeje się felga
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 12:31
  5. [145] Hamulec ręczny
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 09:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory