Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Alfa GT ODSZKODOWANIE PO KOLIZJI. HELP

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Hesik
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    BYŁO: Fiat Bravo 1.2 16V, Fiat Bravo 1.9 JTD, Alfa Romeo 156 2.0 TS JEST: Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Exclamation Alfa GT ODSZKODOWANIE PO KOLIZJI. HELP

    Witam, ponad tydzień temu miałem drobną kolizję. Babeczka skręcając w lewo nie wyrobiła na zakręcie i uderzyła w tylny błotnik i zderzak, spisaliśmy oświadczenie przyjechał rzeczoznawca zakwalifikował oba te elementy do naprawy. Fakt nie są jakoś bardzo zniszczone i da sie je naprawić bez konieczności wymiany. Pani z TU zaproponowała kwotę do negocjacji 1200 zł na naprawę uszkodzonych elementów. Czy ktoś z was lakierował praktycznie pół samochodu + zderzak ? Jakie to mogą być koszta i o ile wnioskować w odwołaniu? (zaznaczę że nie chce tego robić u wujka Wieśka w stodole tylko w dobrym warsztacie.) Dzieki za info. Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Bez zdjęć niewiele podpowiemy, niewielkie uszkodzenia to rzecz względna. Tylni błotnik będzie pewnie w szpachlu, więc odczuwalna utrata wartości wchodzi w grę. Moim zdaniem mało. Kolega za uszkodzone drzwi w hondzie jazz dostał 2 tyś. gdzie kupi w kolor używane za 500zł i śladu nie ma, a tu tak lekko nie będzie. Walcz.
    Powodzenia.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Hesik
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    BYŁO: Fiat Bravo 1.2 16V, Fiat Bravo 1.9 JTD, Alfa Romeo 156 2.0 TS JEST: Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Wieczorem tj. 22 wstawię zdjęcia uszkodzonych elementów oraz odpowiedź babki z TU. Dzięki za pomoc.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli jakikolwiek element blaszany jest pęknięty lub przedziurawiony, to powinni zakwalifikować do wymiany. 1200 to ewidentnie za mało. Ceny napraw i lakierowania w Twojej okolicy są wyższe niż np na Podkarpaciu lub w moim rejonie. Wedle cennika wyszło mi 1600 zł i to tylko przy dwóch elementach a nie ma co ukrywać, że powinni Ci zrobić cieniowanie sąsiedniego elementu. To normalne, że proponują kasę bez dokładnych oględzin, bo dla Ciebie to też wygodniejszy wariant ale nie lepszy Nic nie masz oprócz tego uszkodzone?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Hesik
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    BYŁO: Fiat Bravo 1.2 16V, Fiat Bravo 1.9 JTD, Alfa Romeo 156 2.0 TS JEST: Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Jestem w pracy aktualnie i nie mogę się za bardzo rozpisywać. Będę o 22 to wrzucę fotki i ewentualnie coś się wyrzeźbi. Pomocnym dziękuje za pomoc
    Pozdro

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    W firmowym Fiacie Doblo za delikatnie wgniecione drzwi dostałem 1000zł więc myślę, że spokojnie możesz wywalczyć parę tysięcy. Doblo 2003 rok. Jak będą kręcić nosem to udaj się do radcy prawnego. Zapłacisz trochę ale wywalczą niewspółmiernie więcej.

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar AlexGT
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    GT 1.9 '07
    Postów
    9

    Domyślnie

    Jeżeli uszkodzone elementy miały tylko oryginalny lakier i żadnej szpachli przysługuje Ci ich wymiana na nowe. Możesz to zrobić w ASO lub zaprzyjaźnionym warsztacie, wstępnie kosztorys i później faktura, jednak w takim wypadku sprawdzą czy tylny błotnik został faktycznie wymieniony(sama usługa wymiany tylnego błotnika to ok. 1500zł-bez lakieru i błotnika).

    - - - Updated - - -

    Po pierwsze udaj się z autem do blacharza lub ASO o wycenę szkody i z dołączonym kosztorysem naprawy napisz odwołanie do TU

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Hesik
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    BYŁO: Fiat Bravo 1.2 16V, Fiat Bravo 1.9 JTD, Alfa Romeo 156 2.0 TS JEST: Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie tematem. Wstawiam tekst od TU :

    Witam ponownie,
    niestety ani rzeczoznawca, będący na oględzinach Pana pojazdu, ani likwidator nie stwierdzili, ażeby błotnik kwalifikował się do wymiany – jest to uszkodzenie, które można naprawić, a wymiana na nowe spowoduje bezpodstawne wzbogacenie się. Jeśli wybierze Pan warsztat naprawczy, który wykona rzetelnie i profesjonalnie naprawę pojazdu, na elemencie nie będzie dużej warstwy szpachli, ani nie będą występowały ogniska korozji.
    Ponadto, zaproponowana przeze mnie kwota jest do negocjacji – jak najbardziej może Pan zorientować się w kosztach naprawy, dzięki czemu możliwe, iż dojdziemy do konsensusu.
    Pozdrawiam.

    To mi odpisali po tym jak napisałem im że kwota 1200 zł mnie nie satysfakcjonuje i że liczę na wymianę elementu.

    Poniżej przedstawiam wam fotki jak to wygląda. W błotniku jest dziura co prawda wielkości "łebka" od gwoździa ale jest. W czwartek jadę do lakiernika na wycenę zobaczymy co powie. Jak obstawiacie ?
    Pozdro !




    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolizja.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	87.2 KB
ID:	173742   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolizja1.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	127.1 KB
ID:	173743  

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Nisko
    Auto
    AR_147_1,9jtdm_8v_2005r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Ja w swojej 147 mam mniej więcej do lakierowania to co ty plus trochę szpachli. Za lakierowanie plus cieniowanie sąsiednich elementów lakiernik policzył 1500zł.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    No rzesz kur....a, bezpoctawne wzbogacenie, za ten jeden głupi tekst wyciśnij z nich ile się da.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. Katy zawieszenia przedniego po kolizji alfa 147
    Utworzone przez gumis69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 15:44
  2. Alfa 166 p kolizji czy warto
    Utworzone przez neori w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 23:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory