Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Sygnalizacja niskiego ciśnienia oleju

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Silnikowi nic się nie dzieje, to jest komunikat moment po odpaleniu jak jest zimno i znika po sekundzie.
    Ja uważam, że jak jest za małe ciśnienie oleju to silnikowi może to zaszkodzić. Jak dzieje się to przez sekundę to nie zaszkodzi bardzo, ale ja zrobiłbym to bezzwłocznie.

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Ja uważam, że jak jest za małe ciśnienie oleju to silnikowi może to zaszkodzić. Jak dzieje się to przez sekundę to nie zaszkodzi bardzo, ale ja zrobiłbym to bezzwłocznie.
    Jeżdżę od jesieni i chyba wielu jeszcze jeździ z tym chwilowym komunikatem, jeśli to ta uszczelka o wszystko na to wskazuje to komp dostaje z opóźnieniem informację a po chwili jak sie pojawi ciśnienie to gaśnie i już. Gdyby komunikat pojawiał się w czasie jazdy to inna bajka. A tak pojawia sie raz dziennie jak jest zimny silnik i zimno na polu.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Miałem taki problem w Mini Cooperze. Mechanik założył odwrotnie filtr oleju. Po rozgrzaniu samochodu na wolnych obrotach paliła się kontrolka. Ponieważ byłem przy wymianie oleju i widziałem, że ma dylemat jak założyć filtr sam go odwróciłem. Problem zniknął i jestem pewnie, że u Ciebie też. Filtr musi prawidłowo przylegać do podstawy bo jest on także odpowiedzialny za trzymanie ciśnienia oraz w wielu modelach za ściekanie oleju do miski i długie palenie się kontrolki po odpaleniu auta.

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    A wiesz kolego, że możliwe że włożyłem go odwrotnie? - zastanawiałem się nad tym w którą stronę powinien być. Poza tym gumy na końcach filtra były już lekko zdeformowane, więc po ich zdjęciu i założeniu ponownie rzeczywiście mogą nie przylegać prawidłowo. Chyba najtrafniejsza diagnoza (przynajmniej taką mam nadzieję

    Zobaczymy w weekend - filterek jest już wymieniony, ale jeszcze nie mogę przetestować auta. Auto stoi 220 km ode mnie, filtr wymienił mi teściu u którego zostawiłem auto i który na codzień zajmuje się wymianami oleju, więc pewnie założył prawidłowo.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 8v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Mój problem jest taki: Dziś po załączeniu samochodu zapaliła się kontrolka check engine oil, po ok 20 sek zgasła. Po ponownym odpaleniu na ciepłym i na zimnym, kontrolka zgasła po pewnym czasie. Stan oleju jest prawidłowy.
    -Miał ktoś podobną sytuację?
    -Gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju w 1.9 8V?

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    A nie było to czasami Change engine oil? sprawdź dokładnie, jak tak to zwykły komunikat olejowy, przypomnienie. Wyświetla się na czerwono taka konewka jakby. Jest jeszcze Check engine oil level. Wtedy najpewniej chwilowo ześwirował czujnik poziomu oleju. Od ciśnienia oleju jest Insufficient engine oil pressure, stop and turn off engine, wtedy trzeba się do niego jak najprędzej zastosować.
    Ostatnio edytowane przez Moyset ; 09-01-2016 o 19:33 Powód: Dodano

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 8v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Dziękuje!!! Zaznaczyłem wymianę oleju i ustawiło mi się na 50 000 km i problem znikł

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Witam Panowie mam problem z ciśnieniem oleju. Po wymianie oleju i filtra zrobiłem okolo 2 tys km, po tym czasie zaczęła mi się wyświetlać kontrolka ciśnienia oleju po dłuższym postoju silnika, np przy porannym odpalaniu. Po podpięciu manometru pod czujnik ciśnienia oleju okazało się że zaraz po dopaleniu silnika przez jakieś 5-8 sekund nie ma ciśnienia oleju a póżniej wskakuje na zimnym silniku na wolnych obrotach na okolo 2 bar. Nie ważne czy ciepły czy zimny ciśnienie pojawia się dopiero po okolo 3-4s po ponowym odpaleniu. Silnik 1.9 16V. Historie 2.0 o uszczelnieniu na smoku znam

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Nie masz zalanego jakiegoś motodoktora, czy czegoś w tym rodzaju? Na jakim oleju jeździsz?

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Może warto wymienić sam filtr. Koszt niewielki.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 15:35
  2. [159] Wyciek oleju z czujnika ciśnienia oleju
    Utworzone przez SimonV w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 08:25
  3. Czujnik ciśnienia oleju i temperatury oleju w 1.9 JTD 16V M-JET
    Utworzone przez esati w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2015, 20:23
  4. Kontrolka niskiego stanu oleju - gdzie jest?
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 21:55
  5. [155] Nie ma ciśnienia oleju
    Utworzone przez Miro w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 09:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory