Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 115

Temat: Radio fabryczne i aux

  1. #61
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Ja bym wolał z bluetooth - bo możesz bezprzewodowo puszczać muzykę z telefonu (trzeba by doczytać, czy bt działa w A2DP, czy tylko do rozmów...).
    Chcesz zwykłą bez BT? Może się wymienimy (z dopłatą z mojej strony?) Ja mam zwykłego YATOUR kupionego grupowo przez nasze forum.
    Używam z kartą SD i mi wystarcza, jednak jakbym miał opcję BT to w telefonie mam gigabajty muzyki do słuchania, które mógłbym uwolnić w samochodzie (kablem nie chce mi się podpinać za każdym razem).

    - - - Updated - - -

    Przy podpiętej zmieniarce nie trzeba kombinacji SRC+ON. Ona działa jak zwykła zmieniarka w bagażniku - więc radio 100% odczytuje ją bez kombinacji (u nas przełącznikiem SRC -> Radio > CD > Zmieniarka > i tak w kółko.
    W nowszych (gdzie nie ma SRC) trzeba sprawdzić, czym się uruchamia zmieniarkę z bagażnika (ale pewnie CD > zmieniarka?)

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    No właśnie chyba też zdecyduję się jednak na bluetooth bo głównie słuchałbym muzyki z telefonu niż pendrive chyba. Jedynie bałem się, że może coś przerywać ale chyba za bardzo nie ma takiej mozliwości

  3. #63
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Bluetooth do 10m spokojnie działa bez problemów. W samochodzie - nie ma obawy, że coś będzie przerywać.
    Różnica 100zł... jakbym miał możliwość wyboru, nawet bym się nie zastanawiał. Ale wtedy, jak zamawialiśmy, nie było wersji w BT.

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb...654157376.html

    Ale na tej aukcji jest napisane, że ma bluetooth to pewnie chodzi o jakiś dodatkowy kabelek z odbiornikiem? Jasne, że bluetooth o wiele wygodniejszy tylko wiadomo, że jednak co po kablu to po kablu tak jak z wifi

  5. #65
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    z możliwością podłączenia zestawu BT... widzisz grafikę na dole strony?

    Nowszy model, który ma wbudowane BT to coś takiego: http://allegro.pl/modul-bluetooth-ze...660797455.html

    Patrz na grafikę (schemat podłączenia).

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Racja, ale to chyba na jedno wyjdzie czy się podłączy moduł czy kupi z wbudowanym?

  7. #67
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    A gdzie można dokupić sam moduł? (w sumie ja nawet nie mam wejścia na moduł, ale z ciekawości pytam...).
    Ja bym wziął tę nowszą wersję z wbudowanym BT. Mniej pitolenia. Nowszy model. A stówka... cóż. to tylko stówka

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Dobra, postanowione - biorę zmieniarkę bez BT. Przeciągnięcie kabla pod zapalniczke nie powinno być problemem, a jednak szkoda mi stówki bo czeka mnie rozrząd
    I teraz pytanie. Czy ta z linku jest dobra? Używacie tych yatour? Nie ma żadnych problemów z podpięciem, odczytem przed radio? I czy na pewno będzie to u mnie działać? Bo wymusić zmieniarki się nie da jak już mówiłem, mam 147 FL a radio alfa CD 937 3.23

    http://allegro.pl/new-zmieniarka-usb...102859895.html

  9. #69
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Ja używam yatour. Słucham głównie z karty DS (jakaś stara karta niezbyt szybka, 4GB... ale mnie to wystarcza).
    Mam tam muzykę, w razi, jak radio nic nie chce odebrać, albo jak w trójce pierdzielą o polityce lub innych pierdołach...

    Generalnie można dużo poczytać na temat tych urządzeń - nawet u nas na forum. Pliki mp3 muszą być wrzucone w specyficzny sposób (katalogi i kolejność wgrywania!). Urządzenie to nie czyta tytułów, więc przeszukiwanie muzyki jest "na czuja", bo nie wydaje mi się, aby ktoś spamiętał kolejność

    Jeśli będziesz używał głównie wejścia AUX (jack), to dla Ciebie nie będzie żadnego problemu. Ale pamiętaj - a radiu samochodowym czas będzie cały czas rósł (no w sumie możesz dać pauzę na radiu, ale muzyka z tel. i tak będzie grała).
    Nie masz też sterowania piosenkami, przewijania itd. Możesz jedynie regulować głośność (reszta oczywiście w telefonie -> tam możesz przewijać, zmieniać utwory itd., ale za pomocą radia samochodowego -> TYLKO GŁOŚNOŚĆ!.


    Czy ta zmieniarka będzie pasować do Twojego radia?
    Powinna.
    Skoro radio ma wejście na zmieniarkę -> to będzie działać.
    Jak włączyć zmieniarkę za pomocą Twojego radia? - trzeba by popatrzeć w instrukcję obsługi Twojego radia (ja mam tylko do swojego i tych, które były dawane w tych rocznikach, trzeba by ściągnąć nową instrukcję -> powinna być na stronie ar (bocian bardzo często podawał link do instrukcji (a ludzie swoją drogą ciągle prosili, aby im wysłać na maila hehe

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Ale słuchając muzyki z USB/SD mogę przewijać piosenki z radia tak jak to normalnie jest na płycie? Pytam dlatego czy pasuje, bo mówicie, że poliftach nie da się wymusić trybu zmieniarki. I wiem, że nie zadziała u mnie samo aux. Więc co ze zmieniarką?

Podobne wątki

  1. Radio fabryczne w 159
    Utworzone przez porterneon w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 11:49
  2. Fabryczne radio z Mp3???
    Utworzone przez Revol84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 08:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory