Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: lewarek w crosswagon

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    7

    Domyślnie lewarek w crosswagon

    Witam,
    zakupiłem crosswagona bez wyposażenia koła zapasowego , no może za wyjątkiem śrubokręcika Na allegro są sprzedawane takie zestawy z tym że do alfy 156. I tutaj rodzi się moje pytanie do osób mających styczność z crosswagonem. Czy podnośnik od zwykłej 156 wydoli z podniesieniem wyższego o 6 cm crosswagona czy nie? Jakie mają podnośniki wasze crossy? Dodatkowo to samo w sprawie oryginalnego klucza, śruby tej samej średnicy? Z gòry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam,
    Bartek

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Podnośnik ze zwykłej 156 nie podniesie CW, no chyba że podłożysz coś pod niego. Podnośnik w CW jest umiejscowiony w prawym rogu bagażnika i przypięty na rzepy, bo nie mieści się w oryginalnym miejscu we wnęce koła zapasowego. Co do klucza to nie wiem, mogę zmierzyć średnice jak chcesz ...

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    zmierzysz mu swoj klucz i np masz na 17 bo takie masz sruby a on b3dzie mial sruby na 19 i lipa
    :-)
    kupic klucz z koncowka 17/19 i po sprawie :-)








  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki za info. Kupię w takim razie jakiś uniwersalny podnośnik i krzyżak do kół. Chiałem kupić zestaw żeby nie wozić tego w bagażniku, ale skoro i tak się nie mieści do koła to nie będę kombinował.

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    kup np taki z koncowka 17/19 i z glowy








  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Tylko nie kupuj takiej hydraulicznej żaby za stówkę, bo ona też zbyt nisko się podnosi (wiem bo testowalem na swoim CW) Natomiast idealnie się sprawdza podnośnik od Peugeota boxera, citroen jumper, Fiat ducato...

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronq05 Zobacz post
    odnośnik w CW jest umiejscowiony w prawym rogu bagażnika i przypięty na rzepy, bo nie mieści się w oryginalnym miejscu we wnęce koła zapasowego.
    Nie wiem kolego jaki masz lewarek i jakie masz koło. U mnie wygląda to następująco że mam akcesoryjne koło dojazdowe, do którego mam oryginalny kompresor AR i w tym kole jest umiejscowiony koszyk gdzie jest lewarek i reszta gadżetów.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Hmm... też mam koło dojazdowe, lecz ono wykonane jest z pełnej gumy. Równiez mam ten koszyk i nawet jest w nim miejsce na lewarek, lecz samego lewarka w nim nie ma. Kompresor razem z zestawem naprawczym do opon mam w oryginalnym AR czarnym etui, który jest przymocowany w komorze bagażnika z prawej strony na rzepie. Po tej samej stronie w rogu jest przymocowany orginalny lewarek w etui, ktory za cholere nie zmieści się w tym koszyku pod wykładziną.
    Nawet udało sie znaleźć na allegro aukcje z crosswagonem i widac na zdjęciach jak jest:

    Tu akurat brakuje tego etui z kompresorem i zestawem naprawczym, ale lewarek widac przypięty do ścianki bagażnika.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12_f.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	108.2 KB
ID:	180564   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10_f.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	101.4 KB
ID:	180565  

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronq05 Zobacz post
    Hmm... też mam koło dojazdowe, lecz ono wykonane jest z pełnej gumy.
    :-) one nie jest z pełnej gumy. Weź kompresorek z zestawu i nabij powietrzem, to zobaczysz jak dojazdówka rozwija się w prawie pełno wymiarowe koło. Dlatego AR wyposażono w kompresor aby każdorazowo przy wymianie koła te ,,rozłożyć'' że tak się wyrażę. Bardzo fajnie się ta opona rozwija przy pompowaniu a po spuszczeniu wraca do pierwotnego kształtu.

    - - - Updated - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=9dCacaQz1EY
    tak właśnie to działa, tyle że w AR jest ładny alus.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał lufa Zobacz post
    :-) one nie jest z pełnej gumy. Weź kompresorek z zestawu i nabij powietrzem, to zobaczysz jak dojazdówka rozwija się w prawie pełno wymiarowe koło. Dlatego AR wyposażono w kompresor aby każdorazowo przy wymianie koła te ,,rozłożyć'' że tak się wyrażę. Bardzo fajnie się ta opona rozwija przy pompowaniu a po spuszczeniu wraca do pierwotnego kształtu.

    - - - Updated - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=9dCacaQz1EY
    tak właśnie to działa, tyle że w AR jest ładny alus.

    O kurde.. ale jaja. Pierwszy raz takie coś widzę. Faktycznie, to nasze koło dojazdowe wygląda tak samo przed pompowaniem :-)

Podobne wątki

  1. lewarek
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 00:58
  2. lewarek biegow(mechanizm pod lewarek gdzie podłancza sie linki) 1.9jtd105km A156
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 19:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory