Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dla wszystkich którym Alfa 147 bierze olej i dymi na biało :)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 105KM
    Postów
    19

    Domyślnie Dla wszystkich którym Alfa 147 bierze olej i dymi na biało :)

    Witam

    Zapewne jest tutaj trochę osób, które borykają się z olejoholizem 147 i białą chmurą z rury Ja również miałem taki problem - moja Bella potrafiła pochłonąć 1 l oleju na 300 km, spust miała jak by ją kac dopadł. Oddałem samochód do warsztatu i szczerze nie było tak źle jak potrafią tutaj ludzie straszyć. Dziś odebrałem samochód i koszt "remontu" silnika nie był taki wysoki. Przede wszystkim olej leciał przez uszczelki pierścieni i same pierścienie miałem też do wymiany dodatkowo wymienili mi wszystkie możliwe uszczelki i nawet pasek klinowy. Ponoć mój silnik wręcz kąpał sie w oleju ale na szczęście nie miałem uszkodzonej głowicy mimo, iż ktoś wcześniej zamontował lewe pierścienie ^^ Ogólny koszt części, a jest aż 13 pozycji na rachunku, wyniósł 860 zł, natomiast robocizna 500 zł więc jeśli macie dobrego i zaufanego mechanika wasza bella w takim wypadku nie uszczupli wasz portfel o te 3-4 tysiące jak miałem przyjemność przeczytać niektórych wypowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Wymiana pierścieni bez szlifu cylindra czy wymiany tulei, zabielene głowicy pod warunkiem,ze kadłub jest prosty, docieranie zaworów i nowe uszczelniacze, nowe panewki pod warunkiem, ze czopy trzymają wymiar, trochę nowych uszczelek i kwota za to nie jest astronomiczna. Dodatkowo robocizna jak ktos nie ma gdzie czy nie potrafi. Takie remonty robię często w motocyklach i wszystko dalej śmiga jak z fabryki.

    Wariator, rozrząd i napęd urządzeń można pominąć pod warunkiem, że jest dobry.

    Niektórzy trafiają na mechaników, którzy po prostu zdzierają za prosty remont, a inni na takich co robią b. profesjonalnie... stad tyle to kosztuje.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Tylko na ile ta naprawa rozwiąże problem?? Jeżeli pierścienie wymieniałeś to podejrzewam że gładź cylindrów też już swoje przeszła, powiedz jaki masz przebieg.

  4. #4
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkadiusz321 Zobacz post
    Witam

    Zapewne jest tutaj trochę osób, które borykają się z olejoholizem 147 i białą chmurą z rury Ja również miałem taki problem - moja Bella potrafiła pochłonąć 1 l oleju na 300 km, spust miała jak by ją kac dopadł. Oddałem samochód do warsztatu i szczerze nie było tak źle jak potrafią tutaj ludzie straszyć. Dziś odebrałem samochód i koszt "remontu" silnika nie był taki wysoki. Przede wszystkim olej leciał przez uszczelki pierścieni i same pierścienie miałem też do wymiany dodatkowo wymienili mi wszystkie możliwe uszczelki i nawet pasek klinowy. Ponoć mój silnik wręcz kąpał sie w oleju ale na szczęście nie miałem uszkodzonej głowicy mimo, iż ktoś wcześniej zamontował lewe pierścienie ^^ Ogólny koszt części, a jest aż 13 pozycji na rachunku, wyniósł 860 zł, natomiast robocizna 500 zł więc jeśli macie dobrego i zaufanego mechanika wasza bella w takim wypadku nie uszczupli wasz portfel o te 3-4 tysiące jak miałem przyjemność przeczytać niektórych wypowiedzi
    Jak mogę dopytać.
    Co to są uszczelki pierścieni i co to są lewe pierścienie?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Tylko na ile ta naprawa rozwiąże problem?? Jeżeli pierścienie wymieniałeś to podejrzewam że gładź cylindrów też już swoje przeszła, powiedz jaki masz przebieg.
    Częściej szybciej sprzedasz auto niż zacznie brać olej w ponad normalnych ilościach

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Takich napraw nie nazywałbym remontem.
    Wymiana pierścieni na stare tłoki i wytarte, zowalizowane cylindry to raczej lekowanie trupa.
    No, ale każdy robi, jak uważa.
    Czasami też po prostu nie warto inwestować w stary samochód i robić porządnego remontu z wymianą tłoków na nowe i szlifem lub tulejowaniem bloku, bo koszt takiego remontu może przekroczyć wartość samochodu

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    czasem nawet i nie przekroczy a i tak boli po kieszeni jak diabli :p








  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 105KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Przebieg 193 tys.

    Jeśli chodzi o cylindry to jest wszystko ok ponieważ były sprawdzane bo obawiali się że będą do szlifu lub głowica dostała w dupę przez włożenie nieodpowiednich pierścieni
    mam 105 KM ale czuję po takiej wymianie jak by mi z 30 przybyło . Nie ukrywam ale miałem więcej szczęścia niż rozumu przy zakupie, jedyne co mnie uratowało to to, że poprzedni właściciel nie zatarł i dolewał stale olej

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 bierze olej oraz dymi na biało
    Utworzone przez kuba15001 w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 21:09
  2. [159] Dymi na biało.
    Utworzone przez ZIOLO56 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 21:12
  3. AR 156 dymi na biało.
    Utworzone przez ssman122 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 19:41
  4. dymi i bierze olej!
    Utworzone przez mc7505 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 18:33
  5. [159] dymi na biało i bierze olej na mrozie
    Utworzone przez Łukasz W w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 18:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory