Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Hałas narastający ze wzrostem obrotów (film)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie Hałas narastający ze wzrostem obrotów (film)

    Otóż kupiłem alfę i chociaż wierzę, że za odrobinę miłości odwdzięczy się czystą przyjemnością jazdy, to jednak mam problem, którego nie jestem w stanie rozwiązać.

    Poprzedni właściciel twierdzi, że to wyjąca pompa wspomagania. Po przeglądnięciu forum doszedłem do wniosku, że problem leży w zbiorniczku płynu. Niestety pieniądze poleciały w błoto, zbiornik wymieniony, płyn w środku gładki jak stół.
    Dodam, że nie zauważyłem żadnych problemów w działaniu układu wspomagania, a pompa nie hałasuje przy skręcie kierownicą. Nie ma też znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny. Zaczynam podejrzewać, że to być może kwestia uszkodzonego łożyska? Czy jest jakiś sposób aby to sprawdzić zanim zdecyduję się na jej wymianę? Do tej pory wszystko w poprzednich samochodach robiłem sam, posiadam dostęp do narzędzi i garażu z kanałem, mam więc nadzieję , że i tym razem kwestie ewentualnej wymiany ogarnę we własnym zakresie (a może jest to na tyle skomplikowane, że lepiej zlecić to warsztatowi?).
    Dotychczasowe porady na forum okazały się niestety nietrafione, więc może ktoś z użytkowników miał podobny problem? Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Takie kupiles, bylo mniejsze ale sie nasililo, pojawilo sie nagle?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie

    Takie kupiłem. Nie nasila się, niestety też nie słabnie.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Rolki z paska PK sprawdzał ? Zrzuć pasek PK jak będzie cisza to szukaj która rolka szumi, może to być też alternator albo inne łożyska(kompresora klimy itp.) Rozrząd wymieniany ? Jak płyn sie nie pieni i dzwięk się nie zmienia wraz z kręceniem kierownicą to bym szukał padnietej rolki a nie pompy wspomagania

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4JTDM 2008r
    Postów
    228

    Domyślnie

    Również obstawiam alternator albo jego koło pasowe.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie

    Jutro postaram się ściągnąć pasek i poszukać źródła problemu. Wymiana rozrządu planowana jest za 40 tysięcy, ale zamierzam to zrobić jak tylko uzbiera się trochę więcej wolnej gotówki (bardziej profilaktycznie). Tak czy inaczej dzięki za wskazówki, postaram się w miarę na bieżąco informować o postępach

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie

    Też mam takie oznaki, nie mam pojęcia co to zastanawiałem się nad sprężarką klimatyzacji

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie

    Raczej wątpię żeby była to sprężarka klimatyzacji, przecież kiedy klima jest wyłączona to sprężarka jest wysprzęglona, koło kręci się luzem. Coś mi mówi, że będzie to któraś z rolek, jednak tego dowiem się dopiero po zrzuceniu paska.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Trochę Ci się dziwie, że auto z takim wyciem kupiłeś....
    Ale mam nadzieje, że to nie jest nic poważnego a przynajmniej że mocno poprzedni właściciel zszedł z ceny przez to wycie.

    Osobiście to bym olał taki egzemplarz gdybym fury oglądał.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie brzmi jak pompa wspomagania. Ona buczy nieco inaczej i raczej na jałowych obrotach a po dodaniu gazu przestaje (tak jest zazwyczaj). To brzmi trochę jak skrzynia podczas jazdy na wstecznym. Czy dźwięk jest taki sam jeśli wciśniesz sprzęgło do podłogi? Jeśli tak, zacznij od zdjęcia paska jak radzili koledzy wyżej.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 17:08
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 16:36
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 17:22
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 07:22
  5. [Film] Zaje...film i muza z AR 155
    Utworzone przez areks w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 16:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory