Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Pokazzywanie informacji o prędkośći/ pracy turbiny

  1. #1
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie Pokazzywanie informacji o prędkośći/ pracy turbiny

    Witajcie

    Posiadam Miciaka 1.3 JTDm no i w sumie zawsze korzystałem z informacji przekazywanych z radia na komputerze pokładowym, miałem tak od zakupu ale ostatnio podczas odpalania pojawił sie napisz na chwię 0km/h wiec zacząłem drążyć i znalazłem że można takowe informacje włączyć za pomocą wyłączenia opcji Radio Reputation czy cos podobnego. No ok wyłączyłem przełączyłem się w tryb All Wheater i faktycznie jest prędkosć wyświetlana cyfrowo fajny bajer. Przłaczyłem w Normal i nic. No i szkoda mówie ciekawe co będzie w Dynamiku bo podobno była tam praca turbiny pokazywana a u mnie nie ma. Mam tylko Date. I mam pytanie czy cos u mnie jest nie tak czy po prostu tylko w trybie All Wheater jest pokazywana informacja o prędkości a poza tym nic innego nie będzie pokazywanego? Jak jest u was? A może idzie to jakoś zmodyfikować zeby zawsze prędkosć byla pokazywana? Może coś za pomocą infterfejsu zmienić w ustawieniach komputera?

    Dzieki za odpowiedzi

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Wyłącz opcję pokazywania radia na komputerze, wtedy wróci wyświetlanie turbiny.
    Nazywa się to bodajże Radio repetition.
    Co do reszty ustawień nie da się zmienić, w Dynamic zawsze pokazuje turbinę w All weather cyfrowo prędkość.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Kolego z twoich pytan wnioskuję ze nie przeczytałeś instrukcji obsługi - uwierz warto dowiesz się wielu ciekawych rzeczy

  4. #4
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    Drodzy koledzy z tego co ja widzę to nie doczytaliście mojego pierwszego rozbudowanego posta lub po prostu go nie zrozumieliście. Pierwsze co zrobiłem to chwyciłem za instrukcje i zrobiłem dokładnie to co napisal @barnio i nawet o tym napisałem w pierwszym poście. Problem w tym że gdy juz to zrobiłem to na komputerze w trybie All Wheater jest pokazywana prędkość czyli to co ma się pokazywać a w trybie Normal i Dynamic nic się nie pokazuje. I pytam o tego Dynamica bo powinna się tam pokazywać praca turbiny a u mnie takie cos sie nie pokazuje, komputer po prostu pokazuje date i dzaień tygodnia. I oto moje pytanie co jest nie tak?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    W trybie D powinieneś widzieć wskaźnik ładowania turbiny. Może nie włącza ci się tryb D? - czujesz "kopnięcie" przy załączaniu?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    Tryb D zapewne się włącza sam komputer to sygnalizuje pokazując swoją ikonę oraz przy włączniku świeci się ta pomarańczowa dioda. Czy czuć kopnięcie... Hmm kwestia gustu bo jak na mały silnik to kopnięcia się wielkiego nie spodziewam no ale jakaś tam zmiana jest wyczuwalna. Po prostu dziwi mnie to że nic się nie dzieje to tak jakby nie wiedział że ma cos pokazywać bo ten wskaźnik doładowania nie pojawia się w ogóle i teraz nie wiem czego to może być wina.. Jakieś inne pomysły co do sprawdzenia czy Dynamic działa albo czego to może być wina? FES albo MES by coś tutaj poradził ? Bo nie wiem czy podłączać go i szukać gdzieś winy samego oprogramowania? Czy można sprawdzić działanie DNA przez FESa albo MESa?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Ja przed jakimikolwiek zabawami z kompem zacząłbym od restartu samochodu " z klemy", pamiętając o sekwencji startowej z manuala, jaką trzeba zrobić po przywróceniu zasilania. U mnie kiedyś Blue&Me przestało pokazywać numery wybieranych osób na wyświetlaczu ( w momencie jak mówi, że do xxx są dwa numery telefonów ), restart z klemy przywrócił wszystko do porządku.

    - - - Updated - - -

    Jeszcze jedna rzecz- serwis mówił, że przy poważnych usterkach restart z klemy utrudnia im pracę, bo wtedy są kasowane błędy, jakie wcześniej zebrał komputer i trzeba czekać do ich ponownego pojawienia się. Niemmniej w Twoim przypadku to nie wyglada na nic powaznego tylko klasyczny bug w sofcie, restartowałbym więc bez zczytywania błedów.

  8. #8
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    No ok to zobaczę co i jak Może się coś zmieni jeśli tak będzie to dam znać

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zaniemyśl
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,6 JTDM 2008
    Postów
    19

    Domyślnie

    U mnie na trybie All Weather pokazuje prędkość na zegarze cyfrowym, na Normalu nic a na Dynamic mam informację o pracy turbiny (tylko wykres, bez żadnych jednostek).
    EDIT:
    Moja odpowiedź nic nie wnosi do dyskusji, ale temat był bez odpowiedzi gdy pisałem post, po wysłaniu pojawiło się mnóstwo innych, dziwne
    Ostatnio edytowane przez Weiss ; 22-11-2015 o 19:08

Podobne wątki

  1. Szukam informacji o tym motorze;)
    Utworzone przez zwoli w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 20:02
  2. [159] Zakres pracy turbiny
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 17:04
  3. Kasowanie informacji o przeglądzie w AR 147
    Utworzone przez above w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 21:56
  4. Dziwny skrzypienie w zakresie pracy turbiny.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 08:20
  5. [33] Jakie obroty przy jakiej prędkośći??
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 03:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory