Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 114

Temat: Ceny przeglądów, który serwis wybrać? Opinie o salonie/serwisie Autex Bydgoszcz.

  1. #31
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Jak to dobrze, że mam chyba jeszcze starą instrukcje, z przeglądami co 30 tys. km albo co dwa lata. Przed kupnem sprzedawca wprost mi powiedział, że teraz przeglądy są co 15 tys., bo serwisy za mało zarabiały. Ale mam potwierdzenie z FAP, że obowiązuje to co w instrukcji, więc mogą mnie pocałować w d....

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Ten dopisek to powstał dawno temu i wynika prawdopodobnie z błędnego tłumaczenia z oryginału włoskiego (była już o tym dyskusja) - tylko w Julce z koncernu FCA jest taki głupi zapis w pozostałych modelach jest ok - przykład:

    "Wzadnym wypadku nie nalezy przekraczac
    przebiegu 20 000 km lub okresu 12 miesiecy
    miedzy kolejnymi wymianami oleju, zaleznie
    od tego, co nastapi wczesniej."
    Załącznik 185691
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arch_i
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT, Distinctive + pakiety
    Postów
    84

    Domyślnie

    Jestem po przeglądzie, 817 zł. Uważam, że to niezła cena. Poprzednie auto LR - przegląd to kwota min. 2200 zł.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kilgore Zobacz post
    Jednak jestem skłonny raz w roku pojechać Julką do Carserwis w Warszawie, bo p. Marek (prowadził proces sprzedaży/zakupu auta, spisał się świetnie) zadeklarował, że ich mechanik wkłada serce w robotę.
    Pan Marek to klasa sama w sobie, ale ich serwis ceny ma z kosmosu a po drugie wątpie w ich rzetelność. Taka mała ciekawostka - dawno temu byłem głupi i zmieniałem u nich opony. Po niecałym miesiącu ze wszystkich kół zeszło powietrze. Napompowałem i po miesiącu to samo. Zmieniłem serwis opon i zero problemów.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman35 Zobacz post
    Jak to dobrze, że mam chyba jeszcze starą instrukcje, z przeglądami co 30 tys. km albo co dwa lata. Przed kupnem sprzedawca wprost mi powiedział, że teraz przeglądy są co 15 tys., bo serwisy za mało zarabiały. Ale mam potwierdzenie z FAP, że obowiązuje to co w instrukcji, więc mogą mnie pocałować w d....
    Wymiana oleju w samochodzie co 30 tys to jest morderstwo dla silnika.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Pan Marek to klasa sama w sobie, ale ich serwis ceny ma z kosmosu a po drugie wątpie w ich rzetelność. Taka mała ciekawostka - dawno temu byłem głupi i zmieniałem u nich opony. Po niecałym miesiącu ze wszystkich kół zeszło powietrze. Napompowałem i po miesiącu to samo. Zmieniłem serwis opon i zero problemów.
    Bo to jest człowiek który jest sprzedawcą, ale robi to z pasją. I mimo tego że są ciężkie czasy dla AR (tylko 2 modele w sprzedaży plus rodzynek 4C) to daje radę. A co do serwisu, to niestety jest to konglomerat i nie oddał bym tam samochodu do serwisu. Jedyne ASO do którego mam zaufanie i tam serwisuje to T&T Twardowski, ale trzeba się liczyć z zostawieniem odpowiedniej liczby PLN.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  6. #36
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zmianowy Zobacz post
    Wymiana oleju w samochodzie co 30 tys to jest morderstwo dla silnika.
    Dowody poproszę.
    Ale już nie o olej chodzi (bo ten jak na razie to mi wymienili na własny koszt po pół roku i jak tak dalej pójdzie, to będą dalej wymieniać), tylko o bzdurny przegląd, który legalnie (to znaczy bez utraty gwarancji) mogę robić co 30 tys. km/h.
    Ostatnio edytowane przez Roman35 ; 13-12-2015 o 17:17

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Przeczytaj wątek olejowy...

    Naprawdę uważam, że 15 kkm to max. Szczególnie na Seleniach (bez dodatków Archoila). Wynika to z tego, że one strasznie się degradują (uturbiony bezpośredni wtrysk + mały układ smarowania). Wojtek analizował oleje po różnych przebiegach - i ogólnie Selenia po kilkunastu tysiącach w tym silniku zostawia masę syfu, depozytów i potrafi spaść o dwie klasy lepkości, a przez to gorzej smarować i powodować większe zużycie elementów, które się ocierają.

  8. #38
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Napiszę jeszcze raz- silnik T-JET 120 w Bravo miał wymiany oleju pierwsza 29500 km i następne co 16-18 tkm. Turbo całe, Olej czyściutki jak łza grama oleju nie dolewałem a lekko autko nie miało - latało czasem grubo ponad limity autostradowe. Olej Selenia 0W40. Bravo przejechało już ponad 100 tkm i na hamowni wypluło 141 PS. wiec skończmy z tymi mitami o olejach.
    Jak robi sie przebiegi rzędu 30 tkm w rok to spokojnie po tych 25 tkm można wymienić ale dla oleju najważniejszy jest CZAS- wymiana minimum raz w roku.
    Problem jest też inny - ludziska "leją Motule Castrole i Mobile i inne badziewia" które masowo są podrabianie - stąd potem problem że oleje parametrów nie trzymają bo nawet nie wiedzą jaki syf jest wlany do silnika - z beczek z allegro czy innych niezbyt pewnych źródeł. Sam swego czasu padłem ofiarą rzekomo markowego oleju z beczki - od tamtej pory wlewam tylko co fabryka zaleca.
    inna sprawa dla fdla porządku - T-JET i MA ma pośredni wtrysk benzyny .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Arch_i Zobacz post
    Jestem po przeglądzie, 817 zł. Uważam, że to niezła cena. Poprzednie auto LR - przegląd to kwota min. 2200 zł.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    817 za co robocizna z materiałami? sama robota? napisz pleease precyzyjnie.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arch_i
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT, Distinctive + pakiety
    Postów
    84

    Domyślnie

    Dareek, 1 przeglad (wszystko to co powinno zostac wymienione w aucie po 1 roku) - robocizna z materiałami. Olej, filtry - od ASO.

  10. #40
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    dzięki

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Auto z salonu-alarm i czujniki parkowania dokładać w salonie czy niezależnym serwisie
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-12-2018, 21:35
  2. Który serwis AR najlepszy?
    Utworzone przez plancior w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-08-2016, 11:21
  3. czujnik ABS - który wybrać
    Utworzone przez Reason w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 12:53
  4. [MiTo] Jakie są ceny przeglądów Mito 1.4 TB 155KM?
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory