Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: Różnica w spalaniu dwóch TBI na tej samej trasie - co może być przyczyną?

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    E, to spoko spalanie. Dzięki!

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkghost Zobacz post
    Czy ja wiem czy 120 to niska prędkość mając na uwadze opór powietrza. Gdy podwajasz prędkość, opór rośnie czterokrotnie.
    wiem ze opor powietrza rosnie z kwardratem zmiany predkosci, ale 120 to nie jest az tak duza predkosc, I minimalna roznica wspolczynnika oporu powietrza raczej nie dawalaby roznicy rzedu 1.1L (12%). Przy tescie na 140km/h przy powrocie, gdzie na tym samym odcinku byla roznica wzniesien tym razem w dol 120m, mimo ze predkosc zwiekszylismy do 140km/h alfy palily tyle samo, to chyba obala Twoja teorie roznicy oporu powietrza pomiedzy SW a sedanem jako dominujacego czynnika. Ja raczej sklaniam sie do tego ze jak jest obciazenie (pod gore), to moja zaczyna wiecej pic.

    Kilku innych alfaholikow napisalo mi ze ich TBI pija im ok 1L mniej na tych samych predkosciach, dlatego szukam dziury w calym I chce sprawdzic czy cos nie jest nie tak np z jakims czujnikiem u mnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Spokojne 140-150 km/h to jakieś 10,5 litra, chociaż zdarzało mi się i 11,5 zobaczyć przy niekorzystnym silnym wietrze. Okolic 180 przy przelotach przez Niemcy nie mierzyłem.
    robicie off-top, dyskutujemy TBI I ewentualne przyczyny wyraznie wiekszego spalania przy jezdzie pod gore

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Przyjechaliście 37km autami o rożnej wadze, na rożnych oponach, z rożnymi kierowcami w rożnych warunkach.
    Otrzymaliście rożne wyniki.
    Chyba wszystko sie zgadza nie?

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Przyjechaliście 37km autami o rożnej wadze, na rożnych oponach, z rożnymi kierowcami w rożnych warunkach.
    Otrzymaliście rożne wyniki.
    Chyba wszystko sie zgadza nie?
    Nie czytasz chyba uważnie. Już wykazałem że auta ważyły praktycznie tyle samo, z 10kg różnicy moje cięższe. Przejechaliśmy to w tym samym czasie - kumpel jechał 30-50m za mną. Opony bardzo podobne, nowe zimówki, 225/50R17, różnica minimalna bo moje index E jego index C (opory toczenia). Kierowców wykluczam, jazda na tempomacie na problematycznym odcinku gdzie ja mialem +1.1L/100km.

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dyskutujemy TBI I ewentualne przyczyny wyraznie wiekszego spalania przy jezdzie pod gore
    Na podstawie jednego pomiaru. Przejedź ten sam odcinek pod górę 10 razy (w miarę możliwości wyrównując pozostałe warunki) i jak nadal będziesz miał wyraźnie większe spalanie, to zacznij się martwić. Jeden pomiar nic nie znaczy.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Na podstawie jednego pomiaru. Przejedź ten sam odcinek pod górę 10 razy (w miarę możliwości wyrównując pozostałe warunki) i jak nadal będziesz miał wyraźnie większe spalanie, to zacznij się martwić. Jeden pomiar nic nie znaczy.
    test ktory zrobilem moze nie jest idealny, ale wydaje mi sie ze moze byc cos na rzeczy - u kumpla podobne odcinki wychodzi caly czas ze 2-2.5L mniej niz u mnie (tu akurat czesc to pewnie styl jazdy I inne szczegoly), a zmiana stylu jazdy na emerycka (dla testu) ciagle nie zblizyla mnie do jego wynikow.
    jak bedzie okazja to zrobimy dluzszy test - powiedzmy 50km na tempomacie I dopilnuje zeby oba auta mialy tym razem wylaczona klime.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    A może po prostu daj się koledze przejechać swoją fura.

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Różnica w spalaniu dwóch TBI na tej samej trasie - co może być przyczyną?

    A korekty paliwowe macie identyczne? To tez zmienia wskazania chwilowego spalania.
    Test zrobiliście kompletnie niemiarodajny i tego będę sie trzymać.
    I nie jedzcie za sobą 30m bo ten drugi ma łatwiej. Już lepiej obok siebie.
    I przynajmniej ze 200km a nie 20km.
    Zwróć tez uwagę ze klasa oporu toczenia C to lepiej od progu zerowego D, ale E to poniżej - warto by przeliczyć na J.
    No i zmierzycie z dystrybutora a nie z kompa. Filtry powietrza nowe?
    Olej taki sam? Termostat sprawny?
    Ciśnienie w kołach?
    No i trzeba coś do sedana dobudować albo SW odjąć
    Obciążenie alternatora tez trzymajcie pod kontrola. Pompy wspomagania obie sprawne?
    Ostatnio edytowane przez Marcin_M ; 11-01-2016 o 15:27

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Kolejna podstawowa kwestia: czy paliwo z tej samej stacji? To też ma spory wpływ na spalanie.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wiem ze opor powietrza rosnie z kwardratem zmiany predkosci, ale 120 to nie jest az tak duza predkosc, I minimalna roznica wspolczynnika oporu powietrza raczej nie dawalaby roznicy rzedu 1.1L (12%). Przy tescie na 140km/h przy powrocie, gdzie na tym samym odcinku byla roznica wzniesien tym razem w dol 120m, mimo ze predkosc zwiekszylismy do 140km/h alfy palily tyle samo, to chyba obala Twoja teorie roznicy oporu powietrza pomiedzy SW a sedanem jako dominujacego czynnika. Ja raczej sklaniam sie do tego ze jak jest obciazenie (pod gore), to moja zaczyna wiecej pic.
    Nie mam żadnej teorii. To nie ja ją zgłaszałem. Zwracam tylko uwagę na kolejny cyznnik. Każde auto ma prędkość, po przekroczeniu której dość znacznie wzrasta zużycie paliwa i dla mnie 120 km/h już taką prędkością jest. Poza tym, jak ktoś coś zgłasza, to ty to "obalasz" pojedynczo. Już ktoś ci to mówił. Masz od zarypania różnych małych rzeczy, które jednostkowo bardzo mało znaczą, ale w "kupie" mogą już zrobić dużą różnicę. Zaczynając od innych opon, innym oporze powietrza, innych wag samochodów itd. itp. Nawet olej w silniku może mieć znaczenie, jeden ma obniżony współczynnik tarcia, drugi nie i jest zużyty. I można by tak jeszcze wymieniać i wymieniać.

Podobne wątki

  1. [159] Bardzo częste wypalanie DPF. Co może być przyczyną?
    Utworzone przez wojdal1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-07-2019, 21:48
  2. Duża różnica w spalaniu
    Utworzone przez Proth w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 08:41
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 18:10
  4. Diesel Gold, verva i inne. Jaka jest różnica w spalaniu
    Utworzone przez KaMorado w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 19:20
  5. pytanie co może być przyczyną
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-09-2007, 06:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory